www.ckpermon.com

ZÁPADOČESKÝ ADVENT 2022

Karlovy Vary, Loket nad Ohří, Cheb, Mariánské Lázně, Vánoční dům

Nejkrásnější adventní dění na západě České republiky v pohodovém víkendu s krásným hotelem 3* superiore v klidné části Karlových Varů. Připravili jsme pro vás bohatý program včetně návštěvnických center firem Moser a Jan Becher. Super cena, parádní hotel a bus Setra. Opravdu příjemný tuzemský víkend plný zážitků.

 


Copyright: fotograf Martin Mecnarowski/Shutterstock Czech Tourism

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 7.30 hodin (nástupní místa i před Prahou). Karlovy Vary  návštěva muzea sklárny Moser – poznejte s námi více než 160 let historie sklárny od nejstarší tvorby po současné kolekce i známé majitele luxusních křišťálových děl Moser. Během prohlídky uvidíte i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla. Karlovarské kolonády. Ubytování v hotelu v Karlových Varech.  Odpoledne známý karlovarský Vánoční dům  v zámečku Doubí – jedinečná muzejní vánoční výstava v prostorách 650 let starého sklepa. Historie Vánoc, tradice a jejich vývoj. Sbírka vánočních ozdob, betlémů, pohlednic, stojánků na stromečky,…Pro děti je zde tzv. vánoční městečko. Vrcholem sobotního programu jsou Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket – krásně nazdobený hrad, který posloužil například jako lokace k filmu s Jamesem Bondem. Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří. Vyzkoušejte si výrobu slaměných ozdob, nebo vonných františků. Pro mlsné jazýčky máme zdobení perníčků a pravou krušnohorskou kuchyni. Tu správnou atmosféru adventu, doplní flašinetář, koledy, krušnohorská folklórní muzika a tanec a divadelní kousky pro malé i velké. O pořádek se  budou svědomitě starat habartovští četníci. A v poslední řadě nesmí chybět ani Pouliční divadlo Viktora Braunreitera, které vás bude provázet na každém kroku. K oddechu a rozjímání je připravená taverna a v ní příběhy pro Marzebillu. A ke konci dne si můžete vychutnat andělské rejdy z dílny Ohnivého divadla Ignis. Srdečně Vás zveme k příjemnému prožití adventního času na hrad Loket. Za návštěvu stojí i malé pivovarské muzeum a samozřejmě především zdejší minipivovar. Milovníky piva potěší minipivovar i v Karlových Varech, kousek od hotelu. Nádherná výzdoba centra lázní mezi hotelem Thermal a Divadelním náměstím, vánoční trhy na Mlýnské kolonádě. Centrem jezdí vánoční autovláček.
2. den: Po snídani vás čeká nově zrekonstruované návštěvnické centrum Becherovka.  Historickou budovu “Steinberky” nechal postavit Jan Becher v roce 1867 a po více než 100 let sloužila jako původní továrna. V návštěvnickém centru máte příležitost prohlédnout si historické lahve Becherovky a jedinečné předměty, které patřily rodině Becherů, jako je kniha receptů, ocenění z výstav, účetní knihy a mnoho dalších exponátů. Interaktivní část expozice Vám umožní prohlédnout si a nasát vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí, ochutnat karlovarskou vodu, která se používá k výrobě, a pomocí VR brýlí se ocitnete přímo na stáčecí lince. Po poledni vás čekají atraktivní adventní trhy v atraktivních západočeských městech – v kolonádě v Mariánských Lázních a na historickém náměstí v Chebu, v podstatě přímo pod slavným Špalíčkem. Návrat do Prahy kolem 21. hodiny, ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
10.12. - 11.12.2022 2500 2000 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* superiore v Karlových Varech včetně snídaně, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 600 Kč, 290 Kč – doplatek večeře.

 

Ochutnejte v rámci zájezdu piva z místních mini pivovarů – Karla IV. v Karlových Varech a svatého Floriana v Lokti nad Ohří.

Víte, že...
v roce 2021 bylo zapsáno 11 evropských tradičních měst do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? Na tuto prestižní listinu nejunikátnějších míst světa za Českou republiku přibyly Karlovy Vary, Františkovy lázně a Mariánské Lázně. V našich adventních zájezdech můžete navštívit i Baden bei Wien v Rakousku či Bad Kissingen v Německu. V tomto víkendu máte hned dvoje prestižní lázeňská česká městečka ve slavnostní výzdobě a s kouzelnými lázeňskými trhy.

Váš hotel

Navštivte večer obnovený termální bazén s vodou až 38 C teplou, jen kousek od vašeho hotelu. Saunový svět: 8 saun. Výhledy na kolonádu. Cena od 345 Kč.

 

 Vytisknout stranu