www.ckpermon.com

 Nejkrásnější západočeský advent 2023      Nejkrásnější jihočeský advent 2023                            

NEJKRÁSNĚJŠÍ ZÁPADOČESKÝ ADVENT 2023

Karlovy Vary, Loket nad Ohří, Cheb, Vánoční dům. Moser, Becher, termální bazén nad městem


Nejkrásnější adventní dění na západě České republiky v pohodovém víkendu s krásným hotelem 3* superior v klidné části Karlových Varů. Připravili jsme pro vás bohatý program včetně možné návštěvy návštěvnických center firem Moser a Jan Becher. Super cena, parádní hotel, prima průvodkyně …. Opravdu příjemný tuzemský víkend plný zážitků.

 


Copyright: fotograf Martin Mecnarowski/Shutterstock Czech Tourism

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 7.00 hodin. Karlovy Vary: návštěva muzea sklárny Moser – poznejte s námi více než 160 let historie sklárny od nejstarší tvorby po současné kolekce i známé majitele luxusních křišťálových děl Moser. Během prohlídky uvidíte i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla. V případě zájmu možnost navštívit i velmi pěkné a nově zrekonstruované návštěvnické centrum Jan Becher s degustací. Historickou budovu “Steinberky” nechal postavit Jan Becher v roce 1867 a po více než 100 let sloužila jako původní továrna. V návštěvnickém centru máte příležitost prohlédnout si historické lahve Becherovky a jedinečné předměty, které patřily rodině Becherů, jako je kniha receptů, ocenění z výstav, účetní knihy a mnoho dalších exponátů. Interaktivní část expozice Vám umožní prohlédnout si a nasát vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí, ochutnat karlovarskou vodu, která se používá k výrobě, a pomocí VR brýlí se ocitnete přímo na stáčecí lince. Degustace všech druhů becherovky. Karlovarské kolonády. Ubytování v hotelu v Karlových Varech. Nádherná výzdoba lázeňského centra a adventní trh mezi hotelem Thermal a Divadelním náměstím, vánoční trhy na Mlýnské kolonádě. Centrem jezdí vánoční autovláček. Milovníky piva potěší minipivovar v Karlových Varech, kousek od hotelu. Navštivte večer obnovený termální bazén s vodou až 38 C teplou v hotelu Thermal, jen kousek od vašeho hotelu. Saunový svět: 8 saun. Výhledy na kolonádu.
2. den: Po bufetové snídani vás dopoledne čeká známý karlovarský Vánoční dům v zámečku Doubí – jedinečná muzejní vánoční výstava v prostorách 650 let starého sklepa. Historie Vánoc, tradice a jejich vývoj. Sbírka vánočních ozdob, betlémů, pohlednic, stojánků na stromečky,…Pro děti je zde tzv. vánoční městečko. Vrcholem nedělního programu jsou Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket – krásně nazdobený hrad, který posloužil například jako lokace k filmu s Jamesem Bondem. Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří. Vyzkoušejte si výrobu slaměných ozdob, nebo vonných františků. Pro mlsné jazýčky máme zdobení perníčků a pravou krušnohorskou kuchyni. Tu správnou atmosféru adventu, doplní flašinetář, koledy, krušnohorská folklórní muzika a tanec a divadelní kousky pro malé i velké. O pořádek se budou svědomitě starat habartovští četníci. A v poslední řadě nesmí chybět ani Pouliční divadlo Viktora Braunreitera, které vás bude provázet na každém kroku. K oddechu a rozjímání je připravená taverna a v ní příběhy pro Marzebillu. A ke konci dne si můžete vychutnat andělské rejdy z dílny Ohnivého divadla Ignis. Srdečně Vás zveme k příjemnému prožití adventního času na hrad Loket. Vstupné je 150 Kč, děti platí 100 Kč. Za návštěvu stojí i malé pivovarské muzeum a samozřejmě především zdejší minipivovar. Program zakončí adventní trhy na historickém náměstí v Chebu, v podstatě přímo pod slavným Špalíčkem. Návrat do Prahy kolem 21. hodiny, ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
09.12. - 10.12.2023 2500 2000 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* v Karlových Varech včetně snídaně, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 700 Kč, 400 Kč doplatek večeře.

Ochutnejte v rámci zájezdu piva z místních mini pivovarů – Karla IV. v Karlových Varech a svatého Floriana v Lokti nad Ohří.

Víte, že...
v roce 2021 bylo zapsáno 11 evropských tradičních měst do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? Na tuto prestižní listinu nejunikátnějších míst světa za Českou republiku přibyly Karlovy Vary, Františkovy lázně a Mariánské Lázně. V našich adventních zájezdech můžete navštívit i Baden bei Wien v Rakousku či Bad Kissingen v Německu. V tomto víkendu máte hned dvoje prestižní lázeňská česká městečka ve slavnostní výzdobě a s kouzelnými lázeňskými trhy.

Váš hotel

Ochutnejte v rámci zájezdu piva z místních mini pivovarů – Karla IV. v Karlových Varech a svatého Floriana v Lokti nad Ohří.

Víte, že v roce 2021 bylo zapsáno 11 evropských tradičních měst do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? Na tuto prestižní listinu nejunikátnějších míst světa za Českou republiku přibyly Karlovy Vary, Františkovy lázně a Mariánské Lázně. V našich adventních zájezdech můžete navštívit i Baden bei Wien v Rakousku či Bad Kissingen v Německu. V tomto víkendu máte hned dvoje prestižní lázeňská česká městečka ve slavnostní výzdobě a s kouzelnými lázeňskými trhy.

 

 Vytisknout stranu