www.ckpermon.com

NEJKRÁSNĚJŠÍ JIHOMORAVSKÝ ADVENT 2022

 

Mikulov, Znojmo, Lednice, Brno, obří adventní věnce Miroslav a Vémyslice. Hotel v centru Znojma jen pár kroků od trhů (6 minut pěšky). Pro zájemce i sklípek.

 

Program zájezdu:

1.den:Odjezd z Prahy v 7.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou).  2 největší adventní věnce v České republice, které se dostaly i do mezinárodní verze Guinessovy knihy rekordů    - Vémyslice s průměrem 13,5 metru a Miroslav (průměr 7 metrů), dojezd do Znojma a ubytování v hotelu v centru města. Adventní trhy v Znojmě na starém městě i v podzemí, hotel 3*  v centru Znojma nedaleko trhů vám vše usnadní. Znojemský advent má těžiště programu na Horním náměstí, kde probíhá kulturní program a kde je trh plný vůní, chutí a pravé předvánoční atmosféry. Václavské náměstí ožívá ohradou se zvířaty a historickým kolotočem, Obrokovou ulici vyzdobí stromečky a světlem oděná Radniční věž je dominantou svátečně vyzdobeného centra Znojma. Zavítat můžete i do znojemského podzemí, podívat se na výstavy betlémů či poslechnout si vánoční koncerty. Z hotelu na adventní trhy, vyzdobená náměstí a všechny atrakce to vše máte do 6 minut pěší chůze (třeba k Radniční věži, kde v 18 hodin hrají trubači koledy) po cca 12 minut (třeba k hradu). Pro zájemce lze zajistit sklípek ve skvělé vinařské obci Nový Šaldorf.
2. den:Lednice – prohlídka zámku (UNESCO) s reprezentačními sály. O adventních víkendech mají návštěvníci možnost vidět okruh doplněný vánoční výzdobou a ukázkou svátečního stolování včetně ochutnávky cukroví a poslechu vánočních koled. Nechte se okouzlit pohádkovým zámkem, který je od roku 1996 zapsaný na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, i pohádkovou krajinou, která ho obklopuje. Domluvit lze projížďku kočáry taženými koňmi zámeckým parkem. V bývalých barokních konírnách se můžete ohřát v mořském akváriu Malawi, poblíž zámku objevíte také obří skleník z let 1843–1845, který je rovněž i v tomto čase přístupný. K Minaretu i v zimě vyplouvají po hladině Zámecké Dyje vyhřívané lodě. Adventní trhy v Mikulově (vánoční jarmark pod radnicí) a Brně. Největší moravské adventní trhy jsou především na Náměstí Svobody, kde je i vánoční strom. Další vánoční strom bývá již tradičně i na Zelném trhu a Moravské náměstí opět vyzdobí oblíbené vánoční kolo. Halouzkův betlém, bez kterého by Brněnské Vánoce ani nebyly Brněnskými Vánocemi, nalezne opět svoje místo na Dominikánském náměstí. Adventní a vánoční atmosféru dotváří také bohatá světelná i další výzdoba centra města. Návrat do Prahy kolem 21. hodiny, ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
10.12. - 11.12.2022 2800 2240 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu  3* v  centru Znojma se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Pro skupiny a skupinky můžeme zorganizovat degustaci či posezení ve sklípku v nedalekém Novém Šaldorfu u výborného vinaře.Vytisknout stranu