www.ckpermon.com

 Adventní Wroclav 2023      Wroclaw a wellness 2023                                                    

ADVENTNÍ WROCLAW 2023

aneb nejkrásnější polské adventní trhy na nejkrásnějším historickém náměstí Polska se skvělým  místním česky mluvícím průvodcem a s hotelem přímo ve městě jen pár kroků od největšího polského akvaparku a od nejvyšší polské budovy Sky Tower s vyhlídkovou terasou ve 49. patře, 5 minut pěšky od hotelu je největší nové polské centrum Wroclawia se 152 značkovými obchody a 29 restauracemi a kavárnami. Nově v programu největší dřevěný barokní kostel světa (památka UNESCO). Prima víkend.


Copyright: PT

 

Podle našeho mínění nejkrásnější polské historické město, které za panování Karla IV. dostalo množství privilégií a bylo v této době druhým největším městem Českého království. Svou krásou a bohatstvím ho předčilo jen sídlo císaře - Praha. Město nabízí nepřeberné množství historických a církevních památek, moderní architekturu (UNESCO), skvělý africký svět v místní zoo, vyhlídku z nejvyšší polské budovy (5 minut pěšky od vašeho hotelu), největší polský akvapark (hned vedle vašeho hotelu), moderní nákupní centra (to nejnovější je 5 minut pěšky od vašeho hotelu), vynikající restaurace či minipivovary. Tady je opravdu co dělat….

 

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa za Prahou s nástupy po trase K). Cestou prohlídka největšího dřevěného barokního kostela na světě, památky UNESCO ve Svidnici. Z tří tzv. Kostelů míru je ten svidnický největší – je to zároveň největší hrázděný kostel  v Evropě vůbec. Délku má 44 metrů a vešlo se do něj až 7 a půl tisíce věřících. Kostel nesměl být postaven z cihel, ale pouze ze dřeva, hlíny a slámy. Po poledni dojezd do Wroclawi. Wroclaw – prohlídka historického centra města – Rynek – obrovské náměstí, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě, obklopují bohaté měšťanské domy, uprostřed je goticko-renesanční radnice. Tzv. Jatki, domy Jeníček a Mařenka,…Univerzita – obrovský barokní komplex. Volno k vychutnání překrásných adventních trhů či k nákupům, procházkám,… Kdokoliv si může v sobotu udělat svůj individuální program. Nocleh v hotelu ve Wroclawi (ubytování proběhne již v průběhu odpoledne).
2. den: Po bufetové snídani výjezd na vyhlídku nejvyššího polského mrakodrapu event. pro zájemce i  Afrikárium – skvělý moderní pavilon ve vratislavské zoo – 1 km dlouhá vnitřní stezka vás provede 5 africkými krajinami – velkolepé vodopády, pod kterými se koupají hroši, skleněným tunelem pod hladinou Červeného moře, džunglí Konga,… Pokračování prohlídky města –  Turmský, domský, „církevní“… ostrov aneb prohlídka malého Vatikánu - nejstarší část města, Prohlídka katedrály sv. Jana Křtitele, kostela sv. Kříže i dalších památek vč. největší sochy sv. Jana Nepomuckého na světě. Volno k návštěvě adventních trhů či prohlídce památek. Návrat do Prahy je plánován kolem 21. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu). Je celá řada nástupních a výstupních míst.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
02.12. - 03.12.2023 3500 2800 Rezervovat
09.12. - 10.12.2023 3500 2800 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu kategorie 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Doplatky:

Jednolůžkový pokoj: 900 Kč, večeře v hotelu: 500 Kč
Komplexní pojištění od VZP v tarifech: 54 Kč (do 17 let), 76 Kč (klienti 18 – 69 let) a 200 Kč (klienti 70+)

Víte, že tzv. Mírové kostely vznikaly v polovině 17.století ve Slezsku na popud Švédska? Luteránům bylo umožněno postavit si své kostely, ale za přísně daných podmínek. V nich mohli věřící provozovat bohoslužby, ale museli si kostely na vlastní náklady postavit. Podmínkou bylo, aby byly chrámy zbudovány bez cihel, tj. pouze ze dřeva, hlíny a slámy, aby se nacházely mimo město, ale na dostřel děla od hradeb (nemohly tak být využity k ozbrojenému odporu) a aby neměly věže ani zvony.

Víte, že ve Wroclawi je po ulicích a náměstích 360 trpaslíků permoníků?Vytisknout stranu