NEJKRÁSNĚJŠÍ ZÁPADOČESKÝ ADVENT 2023

Karlovy Vary, Loket nad Ohří, Cheb, Vánoční dům. Moser, Becher, termální bazén nad městem


Nejkrásnější adventní dění na západě České republiky v pohodovém víkendu s krásným hotelem 3* superior v klidné části Karlových Varů. Připravili jsme pro vás bohatý program včetně možné návštěvy návštěvnických center firem Moser a Jan Becher. Super cena, parádní hotel, prima průvodkyně …. Opravdu příjemný tuzemský víkend plný zážitků.

 


Copyright: fotograf Martin Mecnarowski/Shutterstock Czech Tourism

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 7.00 hodin. Karlovy Vary: návštěva muzea sklárny Moser – poznejte s námi více než 160 let historie sklárny od nejstarší tvorby po současné kolekce i známé majitele luxusních křišťálových děl Moser. Během prohlídky uvidíte i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla. V případě zájmu možnost navštívit i velmi pěkné a nově zrekonstruované návštěvnické centrum Jan Becher s degustací. Historickou budovu “Steinberky” nechal postavit Jan Becher v roce 1867 a po více než 100 let sloužila jako původní továrna. V návštěvnickém centru máte příležitost prohlédnout si historické lahve Becherovky a jedinečné předměty, které patřily rodině Becherů, jako je kniha receptů, ocenění z výstav, účetní knihy a mnoho dalších exponátů. Interaktivní část expozice Vám umožní prohlédnout si a nasát vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí, ochutnat karlovarskou vodu, která se používá k výrobě, a pomocí VR brýlí se ocitnete přímo na stáčecí lince. Degustace všech druhů becherovky. Karlovarské kolonády. Ubytování v hotelu v Karlových Varech. Nádherná výzdoba lázeňského centra a adventní trh mezi hotelem Thermal a Divadelním náměstím, vánoční trhy na Mlýnské kolonádě. Centrem jezdí vánoční autovláček. Milovníky piva potěší minipivovar v Karlových Varech, kousek od hotelu. Navštivte večer obnovený termální bazén s vodou až 38 C teplou v hotelu Thermal, jen kousek od vašeho hotelu. Saunový svět: 8 saun. Výhledy na kolonádu.
2. den: Po bufetové snídani vás dopoledne čeká známý karlovarský Vánoční dům v zámečku Doubí – jedinečná muzejní vánoční výstava v prostorách 650 let starého sklepa. Historie Vánoc, tradice a jejich vývoj. Sbírka vánočních ozdob, betlémů, pohlednic, stojánků na stromečky,…Pro děti je zde tzv. vánoční městečko. Vrcholem nedělního programu jsou Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket – krásně nazdobený hrad, který posloužil například jako lokace k filmu s Jamesem Bondem. Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří. Vyzkoušejte si výrobu slaměných ozdob, nebo vonných františků. Pro mlsné jazýčky máme zdobení perníčků a pravou krušnohorskou kuchyni. Tu správnou atmosféru adventu, doplní flašinetář, koledy, krušnohorská folklórní muzika a tanec a divadelní kousky pro malé i velké. O pořádek se budou svědomitě starat habartovští četníci. A v poslední řadě nesmí chybět ani Pouliční divadlo Viktora Braunreitera, které vás bude provázet na každém kroku. K oddechu a rozjímání je připravená taverna a v ní příběhy pro Marzebillu. A ke konci dne si můžete vychutnat andělské rejdy z dílny Ohnivého divadla Ignis. Srdečně Vás zveme k příjemnému prožití adventního času na hrad Loket. Vstupné je 150 Kč, děti platí 100 Kč. Za návštěvu stojí i malé pivovarské muzeum a samozřejmě především zdejší minipivovar. Program zakončí adventní trhy na historickém náměstí v Chebu, v podstatě přímo pod slavným Špalíčkem. Návrat do Prahy kolem 21. hodiny, ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
09.12. - 10.12.2023 2500 2000 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* v Karlových Varech včetně snídaně, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 700 Kč, 400 Kč doplatek večeře.

Ochutnejte v rámci zájezdu piva z místních mini pivovarů – Karla IV. v Karlových Varech a svatého Floriana v Lokti nad Ohří.

Víte, že...
v roce 2021 bylo zapsáno 11 evropských tradičních měst do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? Na tuto prestižní listinu nejunikátnějších míst světa za Českou republiku přibyly Karlovy Vary, Františkovy lázně a Mariánské Lázně. V našich adventních zájezdech můžete navštívit i Baden bei Wien v Rakousku či Bad Kissingen v Německu. V tomto víkendu máte hned dvoje prestižní lázeňská česká městečka ve slavnostní výzdobě a s kouzelnými lázeňskými trhy.

Váš hotel

Ochutnejte v rámci zájezdu piva z místních mini pivovarů – Karla IV. v Karlových Varech a svatého Floriana v Lokti nad Ohří.

Víte, že v roce 2021 bylo zapsáno 11 evropských tradičních měst do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? Na tuto prestižní listinu nejunikátnějších míst světa za Českou republiku přibyly Karlovy Vary, Františkovy lázně a Mariánské Lázně. V našich adventních zájezdech můžete navštívit i Baden bei Wien v Rakousku či Bad Kissingen v Německu. V tomto víkendu máte hned dvoje prestižní lázeňská česká městečka ve slavnostní výzdobě a s kouzelnými lázeňskými trhy.