www.ckpermon.com

ZA BETLÉMY A BABIČKOU DO VÝCHODNÍCH ČECH 2022

aneb Advent na zámcích

Adventní zámky Hrádek u Nechanic, Ratibořice a Litomyšl. Babiččino údolí.  Sbírky betlémů v Ústí nad Orlicí a v Třebechovicích pod Orebem. Loni se nám nepodařilo tímto zájezdem oslavit 200. leté výročí narození Boženy Němcové ve vánočním Babiččině údolí, no tak letos 201.

 

Program zájezdu:

1.den:Odjezd z Prahy v 7.30 hodin. Zámek Hrádek u Nechanic – Vánoce na Hrádku u Nechanic. Prohlídka vánočně vyzdobené zámecké expozice s průvodcem, kde se dozvíte vše o Vánocích i životě zdejší šlechty. Kuchařky vám uvaří anglický punč, kávu a čaj v zámecké kuchyni, prodej vánočního cukroví, perníčků, vánočních ozdob, drobných dárků a suvenýrů. V hale před kaplí prodej adventních věnců, svícnů a dalších vánočních radostí. Zámek Ratibořice – Knížecí Vánoce na zámku v Ratibořicích a Advent v Babiččině údolí. Při prohlídce adventně a vánočně vyzdobených zámeckých interiérů se seznámíte s průběhem vánočních svátků na bývalém náchodském panství ve 2. polovině 19. století. V Rudrově mlýně v Babiččině údolí vás obdobím Adventu a Vánoc na českém venkově provedou členové folklorního souboru Barunka. V budově vodního mandlu v sousedství mlýna je malý adventní trh. „Štědrovečerně“ vyzdobená Babiččina světnička na Starém bělidle.  Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den:Třebechovice pod Orebem – betlémy. Nejcennějším a nejobdivovanějším betlémem je unikátní mechanický Proboštův betlém lidových řezbářů Josefa Probošta a Josefa Kapuciána a autora mechanismu Josefa Frimla. Je to jediný betlém v České republice, který byl prohlášený za národní kulturní památku (v roce 1999). Celý betlém včetně mechanismu byl vytvořen ze dřeva před více než sto lety. Na ploše 6,9 x 1,9 x 2,2 metry se nachází více než 2 000 vyřezávaných dílů. Nová expozice „Příběh Třebechovického betlému“ vypráví poutavý příběh vzniku betlému. Některé exponáty si budete moci sami rozpohybovat. Orlickoústecko bylo vyhlášené tvorbou papírových betlémů. Největší sbírka papírových betlémů je v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí – ten největší má 6 metrů, další má 4 metry, další je napůl vyřezávaný a mechanický. Kompletních betlémů je k vidění na 30 plus celá řada jednotlivých částí či figurek. Andělský advent na zámeckém návršíLitomyšli  (UNESCO). Adventní trh, výstava betlémů či sbírka andělů v chrámu Nalezení sv. Kříže. Tady v betlému uvidíte třeba Bedřicha Smetanu. Návrat do Prahy kolem 21. hodiny.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
03.12. - 04.12.2022 2500 2000 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* se snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Doplatky:

1/1 - 400 Kč, večeře v hotelu 220 Kč.

 Vytisknout stranu