www.ckpermon.com

POHÁDKOVÝ ADVENT V BESKYDECH A NA MORAVĚ 2022

Olomouc, Brno, Kroměříž, Rožnov pod Radhoštěm. Loštice aneb nejkrásnější moravské adventní trhy, unikátní betlém, tradiční pochoutky naší domoviny. Ukázky tradic, kulturní programy. Prima předvánoční víkend na Moravě.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. Advent v Beskydech - vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě – lidoví řemeslníci, mikulášská družina, lucky, dospělé i dětské folklórní soubory vč. cimbálovky,…Draní peří, vaření tradiční štědrandy,…Téměř stovka řemeslníků. Skansen v Rožnově je největší a nejstarší skansen ve střední Evropě. Existuje téměř sto let.
Adventní trhy v moravských městech UNESCO jako první vás čeká trh na historickém Velkém náměstí v Kroměříži. Nocleh v hotelu.
2. den: Loštický mechanický betlém s 300 figurkami nebo snad dáte přednost unikátní tvarůžkové cukrárně? Kromě tradičních postav v betlému uvidíte skutečné moravské postavy – Alfonse Muchu, hanáckého obra Drásala, zápasníka Frištenského, dokonce i čistě aktuální „postavičky“  let minulých – vězeň Kajínek prchá z mírovské věznice či „tykadlový řidič“ Smetana jede v letícím broukovi. Adventní trhy v moravských městech UNESCO – v Olomouci. Krásné historické město, atraktivní adventní trhy na obou hlavních náměstích – Horním i Dolním. Stánky na Horním i Dolním náměstí jako tradičně nabízí velký výběr nejrůznějších punčů či horkou medovinu, grilované klobásy, tradiční české polévky na zahřátí, palačinky, trdelníky a mnoho dalších dobrot. Nechybí řemeslné výrobky, vánoční ozdoby či svíčky a další drobnosti. Součástí trhů je také doprovodný program na pódiu na Horním náměstí.  Pro zájemce exkurze do mini pivovaru. Brno – největší a nejznámější moravské adventní trhy na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí s kulturními programy. Moravské náměstí opět vyzdobí oblíbené vánoční kolo. Halouzkův betlém, bez kterého by Brněnské Vánoce ani nebyly Brněnskými Vánocemi, nalezne opět svoje místo na Dominikánském náměstí. Adventní a vánoční atmosféru dotváří také bohatá světelná i další výzdoba centra města. Návrat do Prahy do 22. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým odstupem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
10.12. - 11.12.2022 2800 2240 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v krásném hotelu 3* se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 400 Kč,  220 Kč – doplatek večeře. Nabízíme i komplexní pojištění Allianz.


Klienty nabereme i v Kladně a ve Slaném.

 

Vyzkoušejte v Lošticích jedinečné spojení olomouckých tvarůžků a máslového listového těsta ve spojení s dalšími regionálními surovinami. Tvarůžkové kremrole, loštický šáteček, tvarůžkový vdolek, loštický koláček, tvarůžkový větrník, tvarůžkový štrúdl, tvarůžkové ucho,….
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu