www.ckpermon.com

SLOVENSKÝ ADVENT 2022

aneb Anděl na horách

Tatry - trhy - termálky

 

Hotel v centru Popradu nedaleko termálních lázní Aqua City, které jsou 10 minut pěšky a které mají na 13 bazénů ( z venkovních bazénů krásný výhled na zimní Vysoké Tatry) a řadu atrakcí. 5 minut pěšky velké centrální adventní trhy i nové nákupní centrum Forum se 110 obchody, restauracemi a kavárnami i adventním trhem… Zimní Vysoké Tatry aneb Anděl na horách – zimní Štrbské pleso, Tatranská Lomnica, ledové sochy, Starý Smokovec, Hrebienok…Termální léčivá voda. Adventní trhy v Žilině či Trenčíně, Levoča a Kežmarok. Obří Slovenský betlém. V programu je i foto zastávka u hotelu  Morava v Tatranské Lomnici – 65 let filmu Anděl na horách. Vy ale budete bydlet komfortně v Popradu a ranní rozcvička rozhodně  nebude.
Poprad, Trenčín, Štrbské pleso, Levoča, Kežmarok, Rajecká Lesná, Vrbov, Hrebienok, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica. Ledové sochy, termální bazény, možnost projížďky saněmi taženými koňmi v Tatrách, tzv. Slovenský betlém, exkurze do palírny Tatranského čaje, lokace  z filmu Anděl na horách…

 

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (nástupní místa i před Prahou). Cesta na Slovensko se zastávkou na adventním trhu v Žilině. Dojezd do hotelu v Popradu a volno k návštěvě termálních lázní Aqua City nedaleko hotelu.
2.den: Výlet do zimních Vysokých Tater – procházka u zasněženého Štrbského plesa v samém srdci Vysokých Tater, hotel Morava z filmu Anděl na horách v Tatranské Lomnici. Ze Starého Smokovce vyjedeme pozemní lanovkou na Hrebienok, kde již několikátým rokem tvoří ledosochaři tzv. Tatranský ledový dóm –  každý rok je středobodem obří ledová socha některé evropské stavby (pařížská katedrála Notre-Dame předloni, bazilika sv. Petra v Římě  o rok  dříve  či barcelonský chrám Sagrada Familia v roce 2017). Možnost projížďky saněmi taženými koňmi na Štrbském plese. Návrat do Popradu a volno (adventní trhy, termální lázně, nákupy, mini pivovary,…).
3. den: Výlet do zimních Vysokých Tater – procházka u zasněženého Štrbského plesa v samém srdci Vysokých Tater, hotel Morava z filmu Anděl na horách v Tatranské Lomnici. Ze Starého Smokovce vyjedeme pozemní lanovkou na Hrebienok, kde již několikátým rokem tvoří ledosochaři tzv.Tatranský ledový dóm –  každý rok je středobodem obří ledová socha některé evropské stavby (pařížská katedrála Notre-Dame loni, bazilika sv. Petra v Římě  předloni  či barcelonský chrám Sagrada Familia v roce2017). Možnost projížďky saněmi taženými koňmi na Štrbském plese. Návrat do Popradu a volno (adventní trhy, termální lázně, nákupy, mini pivovary,…).
3.den:Volno v Popradu k návštěvě adventních trhů či termálních lázní Aqua City. 140 stánků s tradiční lidovou výrobou i dobrotami, desítky řemeslníků můžete pozorovat při práci, doprovodné programy. Zájemce odvezeme do termálních lázní Thermal Park Vrbov (v zimním období 5 bazénů –voda až 38 °C) či na výlet do historických měst Spiše Kežmarok a Levoča s možností exkurze do palírny tzv. Tatranského čaje Tatratea – pálenky na bázi čajového výluhu, kterou již zná 16 zemí světa. Levoča -  historické město s kostelem svatého Jakuba, ve kterém je nejvyšší gotický oltář na světě (18,62 m) od Mistra Pavla z Levoče. Překrásná renesanční radnice. Nocleh ve stejném hotelu.
4.den:Po snídani odjezd z hotelu. Slovenský betlém ve vesničce Rajecká Lesná na středním Slovensku se může pochlubit unikátním dřevěným betlémem. Je vyroben z národního stromu, lípy. Je dlouhý přes osm metrů a vysoký tři metry. Jesličky jsou tam zasazené do dřevěné krajiny, která jakoby z oka vypadla té slovenské, včetně miniatur kostelů a hradů. Na Slovenském betlému je asi tři sta postav, z toho se polovina pohybuje. V pozadí je vidět hora Kriváň, a pod ní věrné kopie slovenských kostelů a hradů. Najdete tu například hrady Děvín, Trenčín či Oravu, katedrály v Košicích i Nitře. Autor Betlému, řezbář Jozef Pekara, na něm pracoval 15 let. Adventní trhy v Trenčíně – jedny z nejkrásnějších na Slovensku. „Čaro Vianoc pod hradom“ – cca 50 dřevěných bud na historickém náměstí s kulisou nasvíceného Trenčianského hradu vysoko nad trhem. Kvalitní mini pivovar. Návrat do Prahy kolem 23. hodiny (ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
08.12. - 11.12.2022 5900 4720 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 3 x nocleh v hotelu 3* v centru Popradu se snídaněmi, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

900 Kč (3 x 3chodová večeře v hotelu), 1. 200 Kč (jednolůžkový pokoj).

 

Máme pro vás 20 % slevu na vstupy do termálních lázní Aqua City Poprad a  10 % do termálních lázní Thermal Park Vrbov.


Termální lázně Aqua City Poprad  - svět zábavy, relaxace a odpočinku. Součástí Aquaparku je 13 venkovních a vnitřních bazénů s termální vodou o teplotě 28°C – 38°C, tobogány a více než 350 vodních atrakcí.  Voda v termálních bazénech pramení z hloubky 1300 m a obsahuje více než 20 různých minerálů, příznivě působících na zdraví člověka. Pomáhá při problémech s pohybovým a dýchacím ústrojím, krevním oběhem, nervové soustavě a má i příznivé kosmetické účinky. Nejteplejší venkovní sedací bazén má teplotu vody 38°C.  Velký venkovní termální bazén 25 x 17 metrů má teplotu vody 33°- 35°C. Hlavní atrakcí aquaparku jsou kryté relaxační bazény s teplotou vody 30 – 35°C, které nabízejí celou škálu vodních a vzduchových masáží, vodních perličkových lehátek a sedadel, vodní clony a trysky, speciální světla pro chromoterapii – léčbu světlem, zařízení na umělé vlnobití a další atrakce. Váš hotel jeden z nejlepších popradských hotelů se nachází v centru Popradu, pouze 10 minut jízdy busem od Vysokých Tater. Váš hotel 3* leží jen 5 minut pěšky od centra města a nákupního centra Forum a 10 minut pěšky od aquaparku AquaCity či nákupního centra MAX. Od klientů má hodnocení 9,1 z 10. Z některých balkonů výhled na Vysoké Tatry a Gerlachovský štít. WiFi zdarma ve všech pokojích.

 Vytisknout stranu