www.ckpermon.com

 Slovenský advent aneb Anděl na horách 2023      Budapešť a Bratislava v čase adventu 2023      Advent ve třech metropolích na Dunaji 2023                                            

SLOVENSKÝ ADVENT 2023

Adventní trhy – Tatry – termálky – města – zážitky

Hotel v centru Popradu nedaleko termálních lázní Aqua City, které jsou 18 minut pěšky a které mají na 13 bazénů (z venkovních bazénů krásný výhled na zimní Vysoké Tatry) a řadu atrakcí. 5 minut pěšky velké centrální adventní trhy, jedny z největších na Slovensku, i nové nákupní centrum Forum s 110 obchody, restauracemi a kavárnami i adventním trhem... Zimní Vysoké Tatry aneb Anděl na horách – zimní Štrbské pleso, ledové sochy, Hrebienok... Termální léčivá voda. Adventní trhy v Žilině či Trenčíně, Levoča a Kežmarok. Obří Slovenský betlém. Možnost projížďky saněmi taženými koňmi v Tatrách, tzv. Slovenský betlém, exkurze do palírny Tatranského čaje, lokace z filmů Anděl na horách, Šťastný nový rok, Román pro ženy či Román pro muže...

 

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (nástupní místa i před Prahou). Cesta na Slovensko se zastávkou na adventním trhu v Žilině, který je na dvou centrálních náměstích. Dojezd do hotelu v Popradu a volno k návštěvě termálních lázní Aqua City či adventních trhů nedaleko hotelu.
2.den: Výlet do zimních Vysokých Tater – procházka u zasněženého Štrbského plesa v samém srdci Vysokých Tater. Ze Starého Smokovce vyjedeme pozemní lanovkou na Hrebienok, kde již několikátým rokem tvoří ledosochaři tzv. Tatranský ledový dóm (vstup zdarma) – každý rok je středobodem obří ledová socha některé slavné církevní stavby (pařížská katedrála Notre-Dame, bazilika sv. Petra v Římě, barcelonský chrám Sagrada Familia, katedrála sv. Jakuba ze Santiaga de Compostela či loni Bazilika Božího hrobu v Jeruzalémě, která byla vytvořena z cca 200 tun ledu). Možnost projížďky saněmi taženými koňmi na Štrbském plese. Do Tater pojedeme busem, ale zájemci mohou vyrazit i historickou „tatranskou elektríčkou“ (Anděl na horách). Nádraží je jen 5 minut pěšky od hotelu a elektríčky jezdí po půl hodinách. Tak si zvětšíte zážitek a můžete celý den prožít zcela nezávisle. V zimní sezóně jezdí legendární historické elektríčky Kometa z roku 1913 a Trojča z roku 1969. Tatras Tower (12 EUR) – nejvyšší a nejvýše položená vyhlídková věž je vysoká 53 metrů a je v nadmořské výšce 1.367 m. Náklon věže je 15 stupňů. Adventní trhy v Tatranské Lomnici. Betlém. Návrat do Popradu ze zimní pohádky a volno (adventní trhy, termální lázně, nákupy, mini pivovary,...). Opět můžete vyrazit do termálních lázní Aqua City či na adventní trh. Čarovná vánoční výzdoba v Popradu patří svojí pestrostí a bohatostí k nejkrásnějším vánočním výzdobám na Slovensku. Tvoří ji kilometry světelných girland, postaviček, hvězd, komet, 13 m vysoký anděl či betlém.
Tipy: Ve Vysokých Tatrách je možné vyzkoušet curling (Štrbské pleso), projet se na saních ve stylu filmu Anděl na horách, jsou zde krátké upravené přírodní trasy pro pěší,... Mezi 6 nej zimních Vysokých Tater patří vedle zimních sportů Aquacity Poprad, Tatranský dóm a advent v Popradu.
3. den:Po bufetové snídani Kežmarok a Levoča s možností exkurze do palírny tzv. Tatranského čaje Tatratea – pálenky na bázi čajového výluhu, kterou již zná 16 zemí světa. Levoča - historické město s kostelem svatého Jakuba, ve kterém je nejvyšší gotický oltář na světě (18,62 m) od Mistra Pavla z Levoče. Překrásná renesanční radnice. Odpoledne volno v Popradu k návštěvě adventních trhů či termálních lázní Aqua City. 140 stánků s tradiční lidovou výrobou i dobrotami, desítky řemeslníků můžete pozorovat při práci, doprovodné programy. Zájemce odvezeme do termálních lázní Thermal Park Vrbov (v zimním období 5 bazénů – voda až 38 °C) či na výlet do historických měst Spiše Návrat do hotelu a tradiční volno – termálky, trhy, nákupy, večeře v hotelu. Jak budete chtít. Palírna Tatratea v Kežmarku: V ceně exkurze je malé pohoštění ve formě pomazánek, chlebíčků či sladkého pečiva, ale především ochutnávka 14 druhů Tatratea a ochutnávka produktu běhen různých stupňů výroby. Cena podle počtu osob 15 – 18 EUR.
4.den:Po snídani odjezd z hotelu. Slovenský betlém ve vesničce Rajecká Lesná na středním Slovensku se může pochlubit unikátním dřevěným betlémem. Je vyroben z národního stromu, lípy. Je dlouhý přes osm metrů a vysoký tři metry. Jesličky jsou tam zasazené do dřevěné krajiny, která jakoby z oka vypadla té slovenské, včetně miniatur kostelů a hradů. Na Slovenském betlému je asi tři sta postav, z toho se polovina pohybuje. V pozadí je vidět hora Kriváň, a pod ní věrné kopie slovenských kostelů a hradů. Najdete tu například hrady Děvín, Trenčín či Oravu, katedrály v Košicích i Nitře. Autor Betlému, řezbář Jozef Pekara, na něm pracoval 15 let. Adventní trhy v Trenčíně – jedny z nejkrásnějších na Slovensku. „Čaro Vianoc pod hradom“ – cca 50 dřevěných bud na historickém náměstí s kulisou nasvíceného Trenčianského hradu vysoko nad trhem. Kvalitní mini pivovar. Návrat do Prahy kolem 23. hodiny (ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
07.12. - 10.12.2023 6500 5200 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 3 x nocleh v hotelu 3* v Popradu se snídaněmi, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1.200 Kč (3 x 3chodová večeře v hotelu), 1. 800 Kč (jednolůžkový pokoj).
Komplexní pojištění od VZP v tarifech: 108 Kč (do 17 let), 152 Kč (klienti 18 – 69 let), 400 Kč (klienti 70+)

Slevy:

3. lůžko (400 Kč)

 

Máme pro vás 20 % slevu na vstupy do termálních lázní Aqua City Poprad a  10 % do termálních lázní Thermal Park Vrbov.


Termální lázně Aqua City Poprad  - svět zábavy, relaxace a odpočinku. Součástí Aquaparku je 13 venkovních a vnitřních bazénů s termální vodou o teplotě 28°C – 38°C, tobogány a více než 350 vodních atrakcí.  Voda v termálních bazénech pramení z hloubky 1300 m a obsahuje více než 20 různých minerálů, příznivě působících na zdraví člověka. Pomáhá při problémech s pohybovým a dýchacím ústrojím, krevním oběhem, nervové soustavě a má i příznivé kosmetické účinky. Nejteplejší venkovní sedací bazén má teplotu vody 38°C.  Velký venkovní termální bazén 25 x 17 metrů má teplotu vody 33°- 35°C. Hlavní atrakcí aquaparku jsou kryté relaxační bazény s teplotou vody 30 – 35°C, které nabízejí celou škálu vodních a vzduchových masáží, vodních perličkových lehátek a sedadel, vodní clony a trysky, speciální světla pro chromoterapii – léčbu světlem, zařízení na umělé vlnobití a další atrakce. Váš hotel jeden z nejlepších popradských hotelů se nachází v centru Popradu, pouze 10 minut jízdy busem od Vysokých Tater. Váš hotel 3* leží jen 5 minut pěšky od centra města a nákupního centra Forum a 10 minut pěšky od aquaparku AquaCity či nákupního centra MAX. Od klientů má hodnocení 9,1 z 10. Z některých balkonů výhled na Vysoké Tatry a Gerlachovský štít. WiFi zdarma ve všech pokojích.

 Vytisknout stranu