www.ckpermon.com

 Nejkrásnější západočeský advent 2023      Nejkrásnější jihočeský advent 2023                            

NEJKRÁSNĚJŠÍ JIHOČESKÝ ADVENT 2023

Nechte se okouzlit prostředím českých filmových pohádek – procházka zasněženými uličkami Českého Krumlova jako ve filmu Anděl Páně II. určitě nadchne každého. Adventní trhy v nejkrásnějších jihočeských městech – Jindřichův Hradec, Český Krumlov, Třeboň, České Budějovice. Krýzovy jesličky a advent na zámku Hluboká.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 7.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou).  Třeboň adventní trhy na historickém náměstí. V cca 11 hodin zpestří adventní trh vystoupení žesťového souboru Třeboňské dvanáctky, který zatroubí z věže staré radnice Vyhlášené rybí restaurace. Ochutnejte ty originální kapří hranolky (Myslivna, Šupina, Šupinka, Rožmberská bašta…). Kromě kapra vám všude skvěle naservírují i další sladkovodní ryby jako l jsou lín, amur, pstruh, okoun, štika, úhoř či skvělý candát. Hned za restauracemi naleznete část hradeb, kudy Krasomila s Miroslavem prchala z království do neznáma. Jindřichův Hradec – Krýzovy jesličky - největší lidový mechanický betlém na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Velkolepý betlém, který jeho tvůrce, jindřichohradecký punčochářský mistr Tomáš Krýza, vytvářel více než šedesát let. Jesličky obsahují 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje. Ubytování v hotelu 3* v centru města.  Adventní trhy nedaleko hotelu na historickém náměstí Jindřichova Hradce i v zámku. V jindřichohradeckém zámku se natáčela celá řada scén z filmu Bathory (Černá kuchyně léčitelky Darvulie, komnata Alžbětina zámečku, vězení, renesanční sál,…). Nocleh v hotelu 3* .
2. den: Hluboká nad Vltavou  - vánoční prohlídka zámku. Krásně jsou vyzdobeny prostory zámecké kuchyně. Na výzdobě vždy pracují zahradníci z několika jihočeských zámků (nevíme, zda i král Miroslav) a významný český florista Slávek Rabušic. Uvidíte devět pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství - Schwarzenbergů. Pokoje jsou v zimě temperovány. Prohlédněte si scenérie z Půlnočního království, například místa, kudy přišel král Miroslav jako zahradník. Podívejte se, kde Pyšná princezna Krasomila přehodila přes bránu míč a přikázala králi Miroslavovi, aby jej přinesl. Nalezněte okno, kde princezna Krasomila volá na zahradníka, že chce také tak hrát na loutnu jako on. Může to být prima zábava pro vaše děti, ale i pro vás. Že se bude hrát o ceny, o tom není pochyb. Na náměstí v Hluboké nad Vltavou (pod kostelem) se koná Andělská Hluboká  s vánočním trhem, občerstvením a moderovaným doprovodným programem na pódiu. Český Krumlov – asi nejkrásnější jihočeské adventní trhy na historickém krumlovském náměstí. Pro milovníky českých pohádek nebude vůbec těžké najít místa, kudy se procházeli anděl Petronel, čert Uriáš, Magdalena, malá Anežka i ostatní postavy z krásné pohádky Anděl Páně II., protože jsou všechna ta místa v těsné blízkosti adventního trhu – Kostelní ulice, Parkán, Latrán, Na Fortně, Radniční ulice, Zámecké schody,…Stejnými místy chodili i hrdinové pohádky Z pekla štěstí. Mimochodem první záběr filmu Pyšná princezna ukazuje právě panorama Českého Krumlova. Navštívit leze například Hradní muzeum zámku v Hrádku s věží na II. zámeckém nádvoří. Na závěr příjemného adventního víkendu vás čeká jihočeská metropole České Budějovice – největší jihočeské adventní trhy na jednom z našich největších náměstí. Podívejte se na půvabné Piaristické náměstí, kde byl rušný trh v Miroslavově království i nádvoří jeho hradu. A kdyby to pány nebavilo – v bývalé solnici, která ve filmu hraje, je dnes vynikající mini pivovar Solnice.  Dojezd do Prahy kolem 22. hodiny (ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
09.12. - 10.12.2023 2800 2240 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* v centru Jindřichova Hradce s bufetovou snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 600 Kč, 350 Kč  –  doplatek večeře v hotelu.Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu