www.ckpermon.com

KORUTANSKÝ HORSKÝ ADVENT 2022

 

Advent jako kdysi – s lucernami zasněženou alpskou krajinou ve výšce 1.750 m. Adventní trh u jedinečné rozhledny s fantastickým výhledem. Den, který začíná výjezdem lanovkou do zimního světa vysoko nad jezero a končí ve venkovním bazénu s termální vodou. Plavba lodí kolem největšího plovoucího adventního věnce na světě. Adventní trhy v městech Korutan i v Salcburku, v hradech a zámcích. Každý podvečer nějaký mimořádný zážitek. Jedinečná nabídka na českém trhu. Taková malá adventní dovolená v horách na jihu Rakouska.


                                        Copyright: Österreich Werbung/Lisa Eierwebner

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A – hraniční přechod Dolní Dvořiště). Po poledni dojezd na Katschberg, kde vás čeká „advent jako kdysi“. Nekomerční, krásný a romantický advent vysoko v horách uprostřed nedotčené alpské přírody na hranicích Salcburska a Korutan v nadmořské výšce 1.750 m.n.m. Ponořte se s námi do starých časů, kdy chodili lidé od chalupy k chalupě s lucernou v ruce, zazpívali si, pozdravili se, popovídali, zastavili se u jesliček,…V Katschbergu, v nadmořské výšce 1.750 metrů vás čeká kouzelné cesta od salaše k salaši, která je celá osvětlená lucernami. Projdete se podvečerní zimní alpskou krajinou s lucernami a s termoskami horkého čaje v rukou. Daleko od kýče a obchodu si můžete vybrat různě dlouhé trasy od cca 2 km do 6,8 km v přírodní rezervaci  Gontal. Nechte se očarovat a ponořte se do velmi zvláštní horské atmosféry. Teplo vám zajistí stanoviště s ohni či mobilní čajovny, které jsou po trase.  V salaších naleznete třeba dílnu medvídků, uslyšíte na cestě hrát horské alphornisty či trubače. Fantastický adventní zážitek, jaký jinde nenajdete. Na výchozí bod adventní stezky se dostanete pěšky nebo na saních tažených koňmi (24 EUR dospělý, 12 EUR dítě). Každá rodina či skupinka obdrží lucernu. Další lucerny osvětlují i cestu. Na začátku si zakoupíte speciální  termo šálek (8 EUR), do kterého pak na bezplatných čajových stanicích můžete dolévat horký čaj. Na trase je například les světel, vánoční bludiště, živý betlém s ovcemi a poníky, salaš se suvenýry a ručně vyrobenými a vyřezávanými předměty řemeslníků, čajovny,… Katschberg sám o sobě je lyžařským střediskem s nejvýše položeným rakouským minipivovarem ve výšce 1.670 m.n.m. Dojezd na ubytování na jih Korutan. Ubytování a večeře v hotelu.
2. den: Po bufetové snídani vás čeká výjezd lanovkou na Gerlitzen (1.911 m.n.m) nad velkým jezerem Ossiacher See. Parádní výhledy. Nechte se okouzlit kombinací hor a jezer v zasněžených horách Gerlitzen Sonnenalpe. Je tady i 12 km upravených turistických stezek v idylické zimní krajině. Četné horské chaty zvou labužníky na regionální lahůdky. Nebo si jen tak posedíte na některé ze slunečních teras s dalekým výhledem, možná i nad mořem mlhy v údolí. Adventní trh ve Villachu, druhém největším městě Korutan, který je pod nejvyšší korutanskou kostelní věží, V podvečer vás přivítají nejkrásnější adventní trhy na jihu Rakouska ve Veldenu na břehu nejkrásnějšího korutanského jezera Wörtherssee — nejlepší rakouské jezerní letovisko, kam v létě jezdí prominenti, dějiště filmu Něžní zmatkaři. Půvabný adventní trh u filmového zámku na nábřeží jezera, plovoucí adventní věnec — největší na světě o průměru 25 metrů, plovoucí betlém, andělská výstava v zámku Velden,… Máme pro vás nachystanou i plavbu andělskou lodí Santa Lucia, z jejíž paluby je nejkrásnější pohled na plovoucí betlém s 80 tisíci světélky i na slavnostně vyzdobenou promenádu, zámek a casino.
Na závěr krásného dne v Korutanech vás pozveme na cca 3 hodiny se ohřát do nových termálních lázní Warmbad Villach s plochou 1.100 m2. Voda kolem 33 C. Saunový svět -2 finské sauny, hamam, bio sauny, část jen pro ženy, pára,…Venkovní bazén c výhledem na pohoří Karawanken s vodou 32 -34 C. Pozdní večeře v hotelu.
3. den: Největší korutanské adventní trhy v hlavním městě Klagenfurt mezi starým městem a jezerem se řadí k nejkrásnějším v oblasti Alpen - Adria. Trhy jsou na novém náměstí před radnicí či na Dómském náměstí, Trh je i v malých uličkách. Z věže hrají trubači, nejlepší korutanské sbory se střídají ve dvoře Zemského domu ve zpívání koled. Adventní trh v cca 20 km vzdáleném mohutném hradu Hochösterwitz, který má celkem 14 bran. Do hradu na vysoké skále se dá ale vyjet lanovkovým výtahem. Hrad leží v jednom z nejkrásnějších korutanských údolí na 150 m vysoké vápencové skále a je vidět zdaleka a ze všech stran i kopců. Řadí se k nejkrásnějším hradům střední Evropy. I tento den vás čeká atraktivní a jedinečná podvečerní atrakce – adventní trh u paty nejvyšší dřevěné rozhledny na světě Pyramidenkogel, která je o kousek vyšší než Ještěd či nejvyšší pražská mrakodrap. Slavnostně nasvícená 100 m vysoká rozhledna na 900 m vysokém kopci vám poskytne úchvatný rozhled po svítících městečkách v alpské krajině. Nejvyšší vyhlídkové plato je ve výšce 71 metrů. Ve věži je i nejvyšší krytý tobogán v Evropě —můžete se projet z výšky 52 metrů…ale nebojte se,  nemusíte...  Nocleh ve stejném hotelu.
4. den: Zájezd za adventními krásami Korutan zakončíme úplně klasicky, a to návštěvou top adventních trhů v Salcbursku, a to na zámku Hellbrunn a v Salcburku. Proč? Protože je to cestou domů, protože nám byl loni zapovězený, protože je to podle prestižních časopisů jedno z deseti nejkrásnějších adventních míst na světě… a nebo zkrátka protože je krásný a zejména v čase adventu. Nejdříve si ale užijete jeden z nejkrásnějších adventních trhů v nádvoří zámku Hellbrunn. Po poledni vás čeká adventní Salcburk. Kromě obligátní prohlídky, kterou můžete či nemusíte s naším průvodcem absolvovat, si užijete překrásně vyzdobeného historického centra (UNESCO) a věhlasných salcburských adventních trhů, které jsou na všech náměstích kolem dómu, v pevnosti Hohensazberg či u zámku Mirabell.  Zájemci o historii Tiché noci mohou navštívit salcburský dům Josefa Mohra. Téměř klasikou jsou rodný dům Mozarta, nákup Mozartových čokoládových kuliček (originální naleznete pouze zde), ochutnávka salcburské sladké speciality – nadýchaných noků v podobě salcburských kopců, cesta barokem po stopách biskupů atd. Ve městě jste celé odpoledne a na vše máte dostatek času. Návrat do Prahy je kolem 22.30 hod.. (další místa s časovým odstupem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
08.12. - 11.12.2022 6500 5200 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 3 x nocleh v hotelu 3* se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Doplatky:

850 Kč – zimní Korutanská karta (v rámci karty 3 hodinový pobyt v termálních lázních, lanovka na Gerlitzen, vstup do hradu Hochösterwitz vč. lanovky, vstup na rozhlednu Pyramidenkogel, s kartou úspora cca 1.200 Kč), 1/1: 1.500 Kč, 3 x večeře: 1.400 Kč. Nabízíme i Komplexní pojištění Allianz.

 

Promo video https://youtu.be/lwZ-tBI3vD0

 Vytisknout stranu