www.ckpermon.com

NEJKRÁSNÉJŠÍ TYROLSKÝ ADVENT 2022

Víkend na nejkrásnějších adventních trzích v Tyrolsku  –  ve čtveřici nejkrásnějších tyrolských měst: v Kufsteinu, Innsbrucku, Hallu a Rattenbergu. Zveme vás na podle nás nejkrásnější rakouský advent. Za ty roky, co pro vás adventní víkendy s láskou připravujeme, tedy od prosince roku 1992, jsme je osobně poznali téměř všechny, a tento je pro nás absolutně nejkrásnější – je to  Rattenberg. Hezčí advent nenajdete. Tyrolské středověké městečko Rattenberg  v podvečer osvětlí jen louče, svíčky a svícny v oknech domů a otevřené ohně na trzích.                                           Copyright: Tirol Werbung   INNSBRUCK

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase B – hraniční přechod Rozvadov). Adventní trhy v mohutné hradní pevnosti nad řekou Inn v Kufsteinu (vstupné 6 EUR). Nebo můžete navštívit vánoční trh v městském parku s osvětleným hradem v pozadí.  Nejkrásnější adventní trhy v Tyrolsku a pravděpodobně i v Rakousku v malém a malebném středověkém městečku Rattenberg na břehu řeky Inn a pod prudkým svahem, na kterém se tyčí hradní pevnost z 10. století. V městečku, které je nejmenším městem Rakouska a které se odpoledne a večer celé zahalí do tmy a následně rozzáří stovkami loučí, svící a luceren na ulicích, náměstích i v oknech domů či desítkami otevřených ohňů na prostranstvích. Krásnější adventní trh nenajdete. Středověké centrum města s nádherně zrenovovanými domy v dlážděných uličkách protíná dlouhá pěší zóna, kde se koná vánoční trh. Velký podíl na působivé atmosféře připomínající dávno minulá staletí má osvětlení, které zajišťují výhradně svíčky, louče a otevřená ohniště. Nenajdete zde prodejní stánky jako na jiných trzích, zato mají v Rattenbergu otevřeno obchůdky s výrobky místních řemeslníků – keramikou, porcelánem a především uměleckým sklem. Sklářské mistry můžete pozorovat při práci a nabídka originálních skleněných dárků nemá konkurenci. No, ale po pravdě řečeno… i stánky s dobrotami zde naleznete a krom svařeného vína si můžete dát i zdejší vánoční svařené pivo, speciálně uvaření v mini pivovaru, který je také na starém městě. Určitě ochutnejte Rattenberger Adventwein - lahodné svařené víno ochucené černým bezem. Pěší zóna se postupně rozšiřuje v náměstí, jemuž v období adventu vévodí obří vánoční strom a pódium, kde vystupují pěvecké sbory, hudební i divadelní soubory a různí umělci. Slavnostní atmosféru dotvářejí tisíce svící sestavených do tvarů vánočních symbolů, živá hudba místních kapel na pláccích a v podloubí, předčítání meditativních textů a zdejší specialita – obří adventní věnec zavěšený obráceně svíčkami dolů. V Augustinském muzeum bývá výstava betlémů. Ve sklárně Kisslinger si můžete sami vyfouknout vlastní vánoční kouli. Do města se platí vstup 5 EUR. Víte, kolik má město obyvatel? Jen 400. Nocleh nedaleko Rattenbergu v hotelu 3*.
2. den:Po bufetové snídani dojedeme do tyrolského hlavního města Innsbrucku. Pro zájemce máme na začátek programu nabídku na návštěvu světoznámého skokanského můstku, kde se koná na konci roku jeden ze závodů Turné 4 můstků a kde proběhly i dvoje olympijské hry. Současný můstek je dílem světoznámé architektky Zahy Hadid, která se podepsala pod  skvostné stanice lanovky, které uvidíte při výjezdu na nejvýše položený adventní trh ve městě. Z terasy restaurace Bergisel Sky, která je na vrcholu můstku Begrisel. je úchvatný pohled na Innsbruck. Vstupné je 9 EUR. Pak už vás čeká advent, který zde má mnoho částí:
Hlavní je překrásný trh na Starém městě pod Zlatou stříškou a mezi středověkými domy, kde je pod stromem s betlémem na 40 rustikálních stánků. Specialitou je tyrolské pečivo Kiachl. Zakoupíte vyřezávané betlémy, tyrolské plstěné klobouky i běžnější vánoční suvenýry. V uličkách kolem je na 28 pohádkových figur v životní velikosti. Můžete se i vyfotit se živým andělem. Rodinný adventní trh na náměstí Marktplatz je klidnější a je zde 64 stánků. Je tady historický kolotoč i moderní 14 m vysoký Swarovského křišťálový strom s více než 170.500 kusy krystalů. K vidění je i pohyblivý betlém. Trh je přímo na břehu Innu. Trh na ulici Marie Theresie – tzv. moderní trh na hlavním městském bulváru je vždy vyzdoben krásně osvětlenými stromy, V 30 stáncích dominují nápady na moderní dárky. Prostoru dominuje sklo, světlo a křišťál. Obří svítící vánoční koule a  několikametrové svítící horské krystaly. Nenechte si ujít ani vánoční trh vysoko nad městem v Hungerburgu. Trh s fantastickým výhledem na město. Cesta lanovkou Hungerburgbahn vede přímo z centra města po stanicích navržených architektkou Zahou Hadid. Vše se stavělo k fotbalovému mistrovství Evropy. Dráha vede dílem pod zemí a dílem nad zemí. Z centra od hlavních trhů se sem dostanete za neuvěřitelných 8 minut. A rázem jste z historických uliček v největším rakouském přírodním parku Karwendel u paty alpského hřebene. Je zde oblíbená alpská zoo. Ale to není všechno, dalšími lanovkami můžete vyjet až do horských částí Nordkette. Takové možnosti asi nemá žádné jiné hlavní město. Kabina vede k vyhlídkové restauraci Seegrube (1.905 m), dál pokračuje další kabina na Hafelekar do výše 2.256 m. Z centra města za 20 minut...Ve městě je i expozice tyrolských betlémů. Bylo by hříchem se nezastavit alespoň na chvíli na adventním trhu v Hall in Tirol. Středověké město, téměř srostlé s Innsbruckem se může pochlubit největším a zároveň nejlépe zachovaným starým městem v celém Tyrolsku, jenž zastiňuje dokonce i historické centrum Innsbrucku. Křivolaké středověké uličky, působivé měšťanské domy a impozantní, více než sedm staletí stará pevnost – v centru městečka. Ve středověku byl Hall finančním centrem Habsburské monarchie a jedním z nejzámožnějších sídel ve střední Evropě, těžila se zde sůl, jak už tomu nasvědčuje název města – Hall znamená sůl. Na historické fasády a střechy se promítají čísla adventního kalendáře. Zdejší trh je považován za jeden z nejkrásnějších v zemi. Ostatně každý program zájezdu by měl mít pořádnou tečku na konec, pověstnou třešničku na dortu.  Návrat do Prahy je plánován do půlnoci (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
26.11. - 27.11.2022 3700 2860 Rezervovat
03.12. - 04.12.2022 3700 2860 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 600 Kč. Večeře v hotelu – 550 Kč. Nabízíme i komplexní pojištění Allianz.
Vytisknout stranu