www.ckpermon.com

PRODLOUŽENÝ ADVENTNÍ VÍKEND V SOLNÉ KOMOŘE 2022

 Městečka Solné komory s dostatkem času. Volno v lázních v Bad Ischlu pro vaši relaxaci. Jízda saněmi taženými koňmi pod překrásnou kulisou hřebene Gosaukamm. Plavba lodí či jízda zubačkou.

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A, hraniční přechod Dolní Dvořiště).  Advent u jezera Traunsee (12 km dlouhé, až 3 km široké, 191 m hluboké). Adventní trhy na náměstí v Gmundenu přímo u jezera.  Zámecký advent, který se stal během deseti let nejoblíbenější adventní událostí v Horním Rakousku, se koná na vodním zámku Orth a v druhém zámku Landschloss, který leží na břehu, oba zámky spojuje dřevěný 123 metrů dlouhý most. Na 130 vystavovatelů. Vystoupení sborů či dechových hudeb a trubačů.  Plovoucí betlém, plovoucí adventní věnec a další adventní atrakce plovoucí na hladině jezera. Vstupné: 5 EUR. Mezi Gmundenem a zámky jezdí vánoční vláček (v ceně vstupenky), ale my vás samozřejmě popovezeme naším busem. Půvabná je i plavba z Gmundenu k zámkům lodí. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bohaté bufetové snídani vás čeká projížďka saněmi (kočáry, dle pokrývky sněhu) v překrásné krajině Gosau pod „dolomitickým“ zubatým horským hřeben Gosaukamm. V Gosau je i malý romantický horský trh u malého jezírka – v prostorách malého skansenu – ve stodole či stáji. Prostě jak říkají v Rakousku „klein, aber fein“ .  Bad Ischl – odpoledne v centrálním městečku Solné komory – adventní trh, krásná výzdoba městečka, mechanický betlém v bývalém hotelu Austria, kde se na plese potkala Sisi s mladým císařem, věhlasná cukrárna Zauner s originálními „išáky“ i čas na relaxaci  v termálních lázních se slanou vodou Kaiser  Therme. Nocleh ve stejném hotelu.
3. den:A co by to bylo za neděli v Solné komoře, kdybychom vynechali adventní trhy u jezera Wolfgangsee – ve Stroblu s betlémy a plovoucím trhem, ve St.Wolfgangu s obří plovoucí lucernou, ve St.Gilgen s cestou od lodí k trhu lemovanou obřími svícemi. Jako tečka za zájezdem každého potěší adventní trh před bazilikou a v zámku v Mondsee. Podrobněji: Advent u jezer Wolfgangsee (10 km dlouhé, až 2 km široké, 114 m hluboké)a Mondsee (11 km dlouhé, až 2 km široké, 68 m hluboké), Většinu den si užijete u  jezera Wolfgangsee, které je jedním z hlavních center rakouského adventu.  Jedny z nejkrásnějších rakouských adventních trhů jsou v jezerních městečkách Strobl, St. Wolfgang  a St. Gilgen, mezi kterými jezdí výletní lodě kolem obří 20 m vysoké plovoucí lucerny a plovoucích hvězd. Strobl je ve znamení betlémů, část trhu je na molu v jezeře. St.Gilgen je ve znamení obřích svící, které vedou návštěvníky z přístavu kolem Mozartova domu na adventní trh s barokními figurínami. Nová lanovka na vyhlídkový Zwölferhorn. St.Wolfgang je ve znamení luceren včetně té největší na světě, překrásné trhy se vinou od slavného kostela po celém nábřeží. Zubačka na Schafberg jezdí do mezistanice za punčem a dalekými výhledy. Ve všech městečkách se můžete projet kočáry. Ve Svatém Wolfgangu, podle kterého dostal jméno i malý Mozart, je v kostele gotický křídlový oltář, který je často označován jako nejkrásnější ze všech křídlových oltářů na světě –  nejen kvůli své vybrané umělecké kvalitě, nýbrž též díky svému výbornému stavu, v jakém se dochoval. Na díle po několik let do roku 1481 pracoval mistr Michael Pacher. Toto nádherné dílo bylo převezeno do městečka St. Wolfgang lodí a povozy. Oltář je 12,5 m vysoký a s otevřenými křídly měří na šířku více než 6 m. Muzeum panenek. Svatému Gilgenu vévodí 11 m vysoká adventní svíce, dalších cca 50 obřích svící lemuje trasu od přístavu k trhu. Elektrické svíčky vůbec vládnou tomuto městečku, jsou i v oknech domácností či na zahradách domů. Prodávají se i na trhu jako suvenýry – ty největší mají průměr 50 cm a výšku 150 cm. V ulicích jich jsou stovky. Stroblu vévodí 6 m velká kometa, betém s vyřezávanými dřevěnými figurami v životní velikosti i živý betlém. Je zde také i výstava betlémů. Na Wolfgangsee můžete navštívit jedno, dvě nebo tři městečka, záleží to  jen a jen na vás. Jako krásná tečka za zájezdem zazáří adventní trh v Mondsee před bazilikou a v nádvoří zámku. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
02.12. - 01.12.2022 4900 3920 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 2 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku. Doplatky:

Doplatky:

 2 x večeře 960 Kč, 1/1: 800 Kč. Nabízíme i komplexní pojištění Allianz.


Pro malé skupinky zájemců letos nabízíme seminář výroby Mozartových koulí – marcipán, nugát, čokoláda, recept z roku 1884. Miliardy a miliardy se jich prodávají do celého světa, vyrobte si je sami.

 Vytisknout stranu