www.ckpermon.com

HORSKÝ ADVENT V BAVORSKÝCH ALPÁCH 2022

Pravděpodobně nejvýše položený adventní trh na světě v nadmořské výšce 1.670 m (o 67 m výš než měří Sněžka) s kruhovým výhledem, adventní trh na ostrově v „Bavorském moři“, Berchtesgaden.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A). Advent na jezeře Chiemsee, zvané „Bavorské moře“ s rozlohou 80  km² a se 4 ostrovy, z nichž na dva se podíváte. Plavba lodí na dva ostrovy - Herrenchiesee  – prohlídka zámku Ludvíka II., zvaného německé Versailles (například Zrcadlová síň je delší než ta ve Versailles a měří 75 metrů, vstupné 8 EUR) a Fraueninsel s adventním trhem v klášteře i na březích ostrova. V asi 90 vánočních stáncích jsou nabízeny vynikající řemeslné výrobky, šperky či tipy na dárky. Jsou zde lamy alpaka, hrají se koncerty,…Ostrovní rybáři nabízejí celou řadu rybích specialit, částečně i přímo v loděnicích. Nechybí gulášová polévka, horké kaštany, bavorské klobásy, jablečný chléb, Kaiserschmarn, perníky, pralinky či vafle.,…Záleží jen na vás, zda projedete ostrovy oba nebo si jen užijete adventního trhu na ostrově Fraueninsel.  Nocleh v hotelu 3* v oblasti.

2. den: Po bufetové snídani vás čeká originální adventní trh v biathlonovém středisku Ruhpolding - na hoře Rauschberg ve výšce 1.670 m nad mořem. Na trh vyjedeme lanovkou za 6 minut o impozantní 1 km výš nad městečko. Při výstupu z lanovky hosty přivítají dva chlapci v krojích a bavorských kloboucích serenádou na akordeonu „Ziach“. Úžasný úvod. Navíc vůně skořice a svařeného vína a svěží horský vzduch. Adventní trh je malý – tvoří ho jen 7 – 10 stánků, ale za to vypadá jak z pohádkové knížky. Zahřejete se svařeným vínem či gulášovou polévkou v chlebovém bochníku, pokoupíte vánoční věci po stáncích a projdete se po vrcholu kopce, který poskytuje prvotřídní kruhový panoramatický rozhled – na celé podhůří Alp s jezerem Chiemsee i s několika jezery menšími, na majestátné masivy Watzmann a Steiernes Meer, na řadu alpských kopců a pohoří  jako Unterberg, Zwiesel, Hochkalter, Reiter Alm, Leoganger Steinberge, Loferer Steinberge,…Při dobré viditelnosti lze rozeznat i dvě nejvyšší rakouské  hory – Grossglockner a Grossvenediger. Lanovka: 15 EUR, děti 5 EUR. Podíváte se i na slavný biathlonový stadion. Adventní trhy u zámku v „bráně národního parku“ pod „Orlím hnízdem“  v Berchtesgadenu– cca 50 bud, ukázky lidových řemeslníků – betlémář, řezbář, atd. Pro zájemce je tady jedinečná atrakce – cca hodinový okruh osvětlený cca 80 lucernami po berchtesgadenských kostelech vč. nasvícené poutní kaple nad městem (doporučujeme baterku).  Návrat do Prahy mezi 22. a 23. hodinou (ostatní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
03.12. - 04.12.2022 3500 2700 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3*s bufetovou snídaní, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

Večeře v hotelu: 490 Kč, příplatek za jednolůžkový pokoj: 600 Kč. Nabízíme komplexní pojištění Allianz.


Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu