www.ckpermon.com

 Advent v městečkách Harzu 2021      Bavorská adventní klasika 2021      Sen v bílém 2021      Horský advent v bavorských Alpách 2021      Advent ve středověkých městečkách Bavorska                                                            

SEN V BÍLÉM 2021

4 bavorská historická městečka s atraktivními adventními trhy a vánočními výstavami. I letos jsme v našem po léta nejoblíbenějším adventním bavorském víkendu provedli výměnu jednoho města a program zájezdu jsme pro vás přivedli k úplné dokonalosti. Během víkendu navštívíte historická bavorská města a městečka Bamberg, Bayreuth, Norimberk a Forchheim s jejich adventními trhy, památkami, betlémy, dobrotami (norimberské klobásky, norimberské perníčky, nakuřované či červené pivo, francká vína,…)…Naprosto pohodový zájezd pro milovníky středověkých městeček, architektury a umění, betlémů a jesliček, pro milovníky adventu a Vánoc, pro milovníky dobrého jídla a piva,…Navíc vedený oblíbeným průvodcem.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase B). Advent v historických městech Bamberg a Bayreuth.  Naše adventní putování začneme v Bayretuthu – městě, které proslavila opera a pivo. Historická budova opery (UNESCO) prošla 6 letou rekonstrukcí a můžete si ji prohlédnout v plném lesku a kráse – prohlídku doporučujeme všem milovníkům umění a architektury. Markraběcí operní dům je barokní klenot z poloviny 18. století. Pro pivaře je v Bayreuthu – slavném pivním městě – k dispozici největší pivní muzeum světa, zapsané v Guinessově knize rekordů. Na 4.500 m2 je tu na 6 tisíc exponátů. A samozřejmě adventní trh. Bamberg (UNESCO) – středověké město se 7 návršími s kostely, s hradem, zámkem, uličkami, radnicí na ostrově, je podobné Praze a říká se mu pro jeho krásu francký Řím. A je stejně krásné jako Praha či Řím. Světovou raritou je radnice na mostě uprostřed řeky. Je tu 2.400 historických budov, 9 pivovarů a na 40 místech města můžete obdivovat betlémy… Záleží jen na vás, zda vyrazíte obdivovat architekturu, která dala kulisy posledním Třem mušketýrům, betlémy s brožurou a plánkem, kde jsou k vidění, zda ochutnáte v typické pivnici nejstarší nakuřované pivo světa, zda se podíváte na adventní trh a ochutnáte regionální specialitu – ovocný punč, třeba vás uličky zavedou až do čtvrti Malé Benátky. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani vás čeká dvojice top adventních bavorských měst – Norimberk a Forchheim. Ve větším Norimberku je jeden z nejstarších německých adventních trhů  Ochutnáte slavné norimberské klobásky, horký nápoj z největší bowle na světě či světoznámé norimberské perníky – možnost exkurze do perníkárny. V Norimberku je krásná historická hradní čtvrť. Tady se opravdu nebudete nudit. V menším Forchheimu je snad nejkrásnější hrázděná středověká radnice na světě, ze které se v prosinci stává "nejkrásnější adventní kalendář na světě". Organizují se zde jízdy kočáry, je tu výstava betlémů, živý betlém i mechanický betlém. Před radnicí je adventní trh. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
27.11. - 28.11.2021 3500 2800 Rezervovat
04.12. - 05.12.2021 3500 2800 Rezervovat
11.12. - 12.12.2021 3500 2800 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Poznámka:
Při zakoupení v srpnu cena 2.800 Kč.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

pokoj 1/1: 600 Kč
večeře v hotelu: 480 Kč

 

Akční nabídka:

Při zakoupení  do 31. ledna cena jen 2.640 Kč (sleva 20 %), záloha jen 500 Kč

Při zakoupení  do 28. února cena jen 2.900 Kč, záloha jen 500 Kč

Při zakoupení  do 31. března cena jen 3.100 Kč, záloha jen 500 Kč

A zároveň při zakoupení do 31. března navíc i bezplatné svozy z měst před Prahou.

 

Norimberské perníčky Lebkuchen
První historická zmínka o jejich pečení pochází z Ulmu z roku 1296. V Norimberku se začaly péct od roku 1395. První je pekli mniši pro potřebu kněžstva, později se perníčky pekly i pro šlechtu. Od roku 1996 má norimberský perník chráněné značení původu jako například šampaňské, koňak a podobně. Na rozdíl od třeba pardubického perníku mají norimberské perníčky vysoký obsah ořechů, kandované citrusové kůry a medu. Minimum je naopak mouky a běžných olejů. Používají se spíše ořechové oleje. Nejslavnější jsou Elisenlebkuchen, pojmenované podle krásné dcery jednoho zdejšího perníkáře. Tyto perníčky smí obsahovat maximálně 10 % mouky a naopak v nich musí být minimálně 25 % ořechové hmoty a hodně mandlí. Je to celkem věda, ale ostatně - ochutnejte sami.

 

Norimberské klobásky
I ty mají chránění značení původu (jako jediné z více než tisícovky druhů německých párků a klobás). Norimberk byl po staletí císařských městem Svaté říše římské a sídlem velmi bohatých obchodníků. Ti do města vozili exotické koření, které se začalo přidávat do místních „párečků“. Objevuje se v nich například římský kmín, kardamon, bílý pepř, muškátový květ, zázvor, majoránka,…Servírují se v sudém počtu (6,8, 10 či 12). Je přesně dán jejich rozměr, a  to je délka 7 – 9 cm a váha do 25 gramů. Připravují se na otevřeném ohni a je přesně dáno nejen jejich složení, ale i druhy dřeva, na kterých se připravují.  Přílohou je bavorský bramborový salát, místní hořčice, křen či zelí a tradiční preclíky. Jejich milovníkem byl například básník Goethe či je herečka Sandra Bullock. Již roku 1313 vznikla první obecní vyhláška, kde se psalo, že se se mohou připravovat pouze z kvalitního vepřového masa a plnit do ovčích střívek. Náš průvodce vám doporučí, kam na ně ve městě zajít. Nejlépe například do lokálu U zlaté hvězdy, který je připravuje už od roku 1419 či do krásného a „čarodějného“  Hexenhäusle, kde se grilují na roštu na otevřeném ohni uprostřed místnosti.

 

Návštěva minipivovaru
U paty norimberského hradu je na starém městě i krásný mini pivovar s palírnou whisky. Tady můžete ochutnat červené pivo, tradiční norimberské pivo vařené po staletí podle středověkého receptu. Od našeho průvodce se dozvíte i jak zdejší pivovarní domy ve středověku označovaly, že mají uvařené pivo. Je to celkem překvapivé….

 

Víte, že poslední verze filmu Tři mušketýři (2011, koprodukční film) se natáčela v několika bavorských městech, především ve Würzburku a v  Bamberku? Ve filmu s hvězdným obsazením (Milla Jovovich, Orlando Bloom, Christoph Waltz) si zahrála například bamberská radnice, situovaná na mostě uprostřed řeky, či bamberský hrad.

Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu