www.ckpermon.com

 Advent v Pasově,na Dunaji a na Innu      Advent ve středověkých městečkách Bavorska        Adventní metropole a kuriozity Bavorska     Horský advent v bavorských Alpách        Vánoční romance s Ludvíkem II.       Německé adventní zážitky       Nostalgická adventní cesta do NDR     Vánoční putování "od Dunaji k Dunaji"      Advent v Salcburku a Berchtesgadenu                                                            

ADVENT VE STŘEDOVĚKÝCH MĚSTEČKÁCH BAVORSKA 2022

aneb perličky Romantické cesty

 

3 nejkrásnější a nejzachovalejší středověká městečka Německa a jejich pohádkové adventní trhy v historických kulisách starých měst. 3 nejkrásnější perly na nejstarší a nejoblíbenější německé prázdninové cestě s názvem Romantická cesta.  Německé vánoční muzeum. Termální lázně s nejslanějším evropským bazénem (obsah soli jako Mrtvé moře) jen 12 minut pěšky od vašeho čtyřhvězdičkového hotelu. Tento adventní program patří v naší nabídce k nejoblíbenějším již víc jak 20 let. Jeden z našich nejlepších adventních programů.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase B). Adventní trhy v tzv. „německém městě Vánoc“ Rothenburg ob der Tauber. Jedinečně zachovalé středověké městečko je celé obehnáno hradbami. Křivolaké uličky, malá náměstíčka a zákoutí obklopená hrázděnými domy. Městečko je přitažlivé pro turisty a slouží jako vzor „typického německého města“ z pohádek bratří Grimmů (často se využívá především ve filmech, zde například natočené sekvence pro film o Harry Potterovi se nakonec do filmu nedostaly). Sídlo světoznámé vánoční firmy Käthe Wohlfahrt – nejznámější a nejprestižnější světový obchodník s vánočními ozdobami a předměty. Jejich Vánoční vesnice je propojena s Německým muzeem Vánoc (vstupné 5 EUR). Celková plocha je 1.250 m². Naleznete tu vše, co k tradičním německým Vánocům patří – louskáčky, kouřové mužíky, oblouky na svíce, ozdoby, slavnostní prostírání, figurky do betlémů, vánoční pyramidy, ... U vchodu vás přivítá louskáček ve velikosti dospělého muže. Interiéru vévodí replika typického franckého náměstí s hrázděnými domy a s 5 m vysokým bílým stromem. Král louskáčků je vysoký 3,8 m. Vánoční pyramida je vysoká 5,5 m a váží 2 tuny. Na vnitřní výzdobu bylo použito na 2 tisíce metrů girland a více než 120 tisíc vánočních světel. Před historickým domem s muzeem a světem vánočních ozdob stojí kouzelný červený dárkový autobus. Ochutnejte zdejší specialitu Schneeballs – nadýchané „sněhové koule“. Toto vánoční pečivo získalo svůj název pro svůj tvar sněhové koule, posypané moučkovým cukrem. Tradice je stará cca 300 let a původně je prý konzumovala vysoká šlechta při návštěvách mlýnů. Adventní trh v Rothenburgu je v úchvatných středověkých kulisách hlavního náměstí, ale i další křivolaké uličky kolem náměstí lemují stánky, ze kterých zná vánoční koledy, kde voní tak typické bílé svařené francké víno či pečené francké klobásky. Trh má tradici víc jak 500 let a jeho podoba je velmi podobná té v 15. století.  Dojezd do hotelu 4* do lázní Bad Windsheim (cca 25 km) a ubytování. Cca 12 minut pěšky od hotelu jsou termální lázně Franken Therme s nejslanějším evropským termálním bazénem (obsah soli vyšší než v Mrtvém moři) – 15 pěších minut od hotelu je to na historické náměstí Marktplatz s malým adventním trhem. Do lázní zájemce odvezeme. Popis je níže.
2. den: Po bufetové snídani váš čekají adventní trhy ve dvou dalších kouzelných středověkých městech Dinkelsbühl a Nördlingen. První z městeček je  Dinkelsbühl – válkou nepoškozené středověké městečko a „hlavní město“ Romantické cesty má hradby s 16 věžemi. Již v roce 1826 ho poprvé zachránil král Ludvík I., když zakázal bourat hradby.  Adventní trh se ukrývá v nádvoří tzv. Spitalhofu ze 13. století. Můžete navštívit i velké (60 m²) jesličky se scénami z města. 4 městské brány, zámek, hladomorna, štítové i hrázděné domy či rodný dům autora slavné německé koledy „Ihr Kinderlein kommet“. Časopis Focus  staré město označil jako nejkrásnější v zemi. A přitom to není to žádný skanzen, ale skutečně živoucí městečko. Existují pravidla pro majitele krásných hrázděných domů – musí žádat o povolení na barvu domu, když chce dělat úpravy, neexistují nějaké agresivní reklamy, je to zkrátka úžasný ucelený středověký komplex. A když vám nebude vadit 222 schodů, můžete se rozhlédnout z věže kostela sv. Jiří na moře stovek červených střech. Jeden z nejkrásnějších adventních trhů na Romantické cestě v asi nejkrásnějším středověkém městečku Německa potěší každého. Spolu s Rothenburkem absolutní  topka mezi středověkými německými městy…a to vás čeká ještě jeden historický klenot – Nördlingen. Město má kruhový tvar a leží v kráteru Ries, který vznikl po pádu asteroidu zhruba před 15 miliony lety. Město má téměř dokonalé opevnění ze 13. a 14. století s jedenácti věžemi, baštou a hradbami s ochozy. Cesta betlémů v Nördlingen – na 27 místech starého města jsou betlémy v počtu cca 50 kusů. Ve městečku je snad nejkrásnější adventní trh ve Švábsku, ochutnáte karamelové vánoční pivo, můžete vyšplhat i na věž Daniel s vyhlídkou 90 m vysoko nad adventním trhem -  ten pohled je nejkrásnější právě v čase adventu, kdy pod vámi září vyzdobené ulice. Je zde mlýn s mlýnským kolem, projít se dá po ochozech hradeb… Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).Termín Cena dospělý Děti do 15 let
03.12. - 04.12.2022 3500 2800 Rezervovat
10.12. - 11.12.2022 3500 2800 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 4* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 600 Kč. Nabízíme komplexní pojištění Allianz. Pokud nepůjdete večer do termálních lázní, budeme nabízet i možnost dokoupení večeří.

 


Lázně Frankentherme – jen 12 minut pěšky od vašeho 4* hotelu
: Čekají vás 4 termální bazény (vnitřní i venkovní ) o celkové ploše 1.750 m². Bazény mají různé koncentrace solného roztoku od 1,5 do 12 %  a teplotu od 30 °C do 36 °C. Parní oblast na ploše 70 m². Masážní trysky, bublinová lehátka,…Největším zážitkem je ale „beztížný stav“ v solném jezeře. Mimořádné solné jezero, kterému se říká Francké Mrtvé moře je obzvlášť bohaté na obsah soli – 26,9 % (pravé Mrtvé moře má 33,7 %).  Je celoročně vyhřívané a částečně zakryté průhlednou kupolí. Solanka vás zajistí mimořádná vztlak. Jen ležíte na hladině a relaxujete. Jeden z bazénů nabízí i tichou hudbu, podvodní osvětlení s barevnými změnami a rovněž téměř „beztížný“ stav díky 12 % obsahu soli, voda je teplá 36 °C. Otevřeno je až do 22 hodin a vstupné není velké  – za 2 a půl hodiny zaplatíte 11,50 EUR (příplatky – solné jezero 3,50 EUR, svět saun 5 EUR).

Víte, že Rieský kráter vykazuje znaky shodné s podobou kráterů na Měsíci? Proto bylo v roce 1970 před startem Apolla 14 pro americké astronauty, kteří se měli této mise zúčastnit, uspořádáno soustředění právě v Nördlingenu.

V roce 2014 vyhlásil prestižní německý magazín Focus město Dinkelsbühel jako nejkrásnější německé staré město z celkem 200 nominovaných měst. Známější Rothenburg, který uvidíte v sobotu, obsadil 6. místo.
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu