www.ckpermon.com

HORSKÝ ADVENT V ALPÁCH BAVORSKA A SALCBURSKA 2020

Malé horské adventní trhy. Pravděpodobně nejvýše položený adventní trh na světě v nadmořské výšce 1.670 m v  Ruhpoldingu, adventní trh v Berchtesgadenu a trhy v městečkách Mondsee a St.Gilgen v Solné komoře. Historické městečko Wels.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A). Originální adventní trh v biathlonovém středisku Ruhpolding - na hoře Rauschberg ve výšce 1.670 m nad mořem. Na trh vyjedeme lanovkou. Kromě adventních stánků, živé hudby a selských pochutin daleké výhledy na rakouské hory, jezero Chiemsee a několik menších jezer. Podíváte se i na slavný biathlonový stadion. Adventní trhy u zámku v „bráně národního parku“ pod „Orlím hnízdem“  v Berchtesgadenu – cca 50 bud, ukázky lidových řemeslníků – betlémář, řezbář, atd. Por zájemce je tady jedinečná atrakce – cca hodinový okruh osvětlený cca 80 lucernami po berchtesgadenských kostelech vč. nasvícené poutní kaple nad městem (doporučujeme baterku).  Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani návštěva dvou půvabných adventních trhů v rakouské Solné komoře u dvou jezer. V Mondsee  je adventní trh v zámku a před bazilikou. V St.Gilgen u jezera Wolfgangsee je po městečku rozprostřený barokní adventní trh. Od jezera k němu vede cesta kolem 50 obřích svíček, z nichž nejvyšší měří 11 metrů. Domy a ulice zdobí stovky dalších zlatých či červených svíček. V ulicích jsou malované postavy lidí, andělů a zvířat, inspirované barevnou trojrozměrností barokních nástropních a nástěnných maleb. Proto barokní advent. Výstava betlémů či dům Mozartových. Vedle Mozartova domu je velký betlém. V 300 let staré chalupě krajkářů je v 11 pokojích expozice paličkované krajky vč. ukázky práce krajkářky či přadleny. Posední zastávka zájezdu bude sice mimo Alpy, ale i tento trh se jmenuje „Horské Vánoce“ a je na náměstí historického městečka Wels nedaleko Lince  Trhu dominuje obří Jezulátko nad alpskými boudami z modřínového dřeva. Na pódiu se střídají sbory ve zpívání koled, nádherný výhled po náměstí a trhu nabízí slavnostně nasvícená městská věž. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní výstupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
05.12. - 06.12.2020 3400 2720 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Poznámka:
Při zakoupení v srpnu cena 2.800 Kč.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3*s bufetovou snídaní, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

pokoj 1/1: 450 Kč
večeře v hotelu: 490 Kč
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu