www.ckpermon.com

 Bavorská adventní klasika 2023      Advent ve středověkých městečkách Bavorska 2023      Advent v Harzu 2023      Sen v bílém 2023      Advent v Pasově a na řekách 2023      Advent v Salcburku a Berchtesgadenu 2023                                                                            

ADVENT V PASOVĚ a NA ŘEKÁCH 2023

 

2 + 3 adventní místa NEBO 2 adventní místa + celodenní relaxace v termálních lázních. Vyberte si na místě podle chuti.
Pohodový víkend s atraktivními adventními atrakcemi, světovými nej a s neustálou možností výběru vlastního programu máme pro vás v nabídce víc jak 20 let. Velmi oblíbený zájezd. V sobotu Pasov s možností výjezdu na plovoucí adventní trh, v neděli na výběr celodenní pobyt v termálních lázních či adventní výlet s top adventními trhy v hradu, na zámku a v poutním místě.

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A2 – trasa přes zimní Šumavu, krásné pohledy z busu). Cca v 10.30 hodin příjezd do Pasova - prohlídka města a vyhlášené adventní trhy před pasovským dómem (cca 50 stánků na náměstí před dómem). Specialitou zdejšího trhu je půlmetrová klobása v bagetě. Oblíbená je cesta betlémů po celém Starém městě – na 25 místech jsou betlémy ze soukromých sbírek, které jinak nejsou k vidění. Nejrůznější betlémy, od tradičních po zcela současné, vyrobené třeba z čokolády, skla, vlny, cínu, stříbra, keramiky či dřeva. Většina betlémů je na Staré městě a v bezprostředním okolí adventního trhu. Na Starém městě je i jedno z největších světových muzeí skla s největší světovou sbírkou evropského skla i českého křišťálu z období 4 staletí (vstupné 7 EUR, od 8 osob již jen 5 EUR). V poledne můžete navštívit malý koncert v dómu, kde uslyšíte hrát největší varhany světa (208 registrů a 17964 píšťal). Koncerty trvají cca 30 minut a vstupné je jen cca 5 EUR. Odpoledne si můžete užít plavby lodí po Innu i Dunaji. Nocleh v hotelu 3* v Pasově. V podvečer odvezeme zájemce na plovoucí adventní trh ve Vilshofenu, kde je rodný dům plzeňského sládka Grolla, otce všech ležáků. Na lodi s trhem je největší deskový betlém na světě. Program je pestrý a do jisté míry si ho budete tvořit sami podle své chuti a nálady. Průvodkyně vám bude k ruce a zájemce provede po všech atrakcích města.

2. den: Po bufetové snídani máte na výběr adventní program či celodenní koupání v největších německých termálních lázních Bad Füssing (celkem 3 různé areály a svět saun).
Adventní program
Adventní trh v nejdelším hradu světa v Burghausenu (kde se natáčel i film Tři mušketýři z roku 2011 – Orlando Bloom, Milla Jovovich,… i další historické filmy). Hrad Burghausen stojí na ostrohu vysoko nad řekou Salzach a jezerem Wöhrsee a je dlouhý 1.051 metrů (Guinnessova kniha rekordů) a má 6 nádvoří. Pod ním je staré město. Na hradě dodnes žije na 200 lidí.
Adventní trh v nejdůležitějším německém poutním místě Altötting, které patří do sedmičky hlavních evropských poutních míst. 500 let se zde uctívá Panna Marie v podobě dřevěné sochy „Černé madony“. Naproti oltáři jsou v bohatě zdobených stříbrných urnách srdce bavorských vévodů, králů či kurfiřtů. Zdejší adventní trh na náměstí uprostřed kostelů s 80 stánky je více zaměřen na umělecká rukodělná díla – postavy do betlémů, vyšívané věci, svíčky a vánoční ozdoby. Specialitou jsou vánoční klobásy Alltöttinger se speciální hořčicovou a medovou omáčkou nebo alltöttingerské skořicové hvězdy – zdejší tradiční pochutina. Ke zdejší tradici patří i pravidelné koncerty – sbory, trubači, dechové soubory. Procházková trasa po betlémech.
Třetím adventním trhem vašeho programu bude trh zámecký, a to na zámku Tüssling (skupinové vstupné 8 EUR, děti 6 – 15 let jen 1 EUR) s laserovým promítáním na fasády. Zámecký trh s názvem „Zimní říše divů“ tradičně vždy otevírá už na konci listopadu hraběnka Stephanie von Pfuel. V rustikálních dřevěných chatkách na nádvoří, za koňskou stájí, v klenutých stájích i v zámeckém parku předvádí své zboží na 130 vystavovatelů a řemeslníků. Ze zimního zámeckého parku se stává vánoční zábavní park – alej světelných pyramid, stovky svíček, pochodní a světel. Obrovský adventní věnec kolem zámecké fontány. Tzv. vánoční žebřík z 240 metrů sametu. V kostele sv. Jiří je největší adventní věnec v Bavorsku.
Program v termlních lázních
Pokud půjdete v neděli raději relaxovat: Bad Füssing s třemi termálními areály a s obřím světem saun. Váš celodenní pobyt si můžete vybrat v těchto areálech či třeba i některé můžete zkombinovat. Troje termální areály v Bad Füssingu mají dohromady asi 12.000 m2 termální vodní plochy a asi 80 termálních bazénů. Podrobnější popis lázní je níže.
Návrat do Prahy mezi 22. a 23. hodinou (ostatní místa s časovým odstupem jako pří příjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
09.12. - 10.12.2023 3700 2960 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* v Pasově s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 900 Kč, večeře v hotelu: 530 Kč.
Nabízíme i komplexní pojištění od VZP v tarifech: 54 Kč do 17 let, 76 Kč 18 – 69 let, 200 Kč pro klienty 70+.
Vytisknout stranu