www.ckpermon.com

 Bavorská adventní klasika 2023      Advent ve středověkých městečkách Bavorska 2023      Advent v Harzu 2023      Sen v bílém 2023      Advent v Pasově a na řekách 2023      Advent v Salcburku a Berchtesgadenu 2023                                                                            

SEN V BÍLÉM 2023

4 významná bavorská historická městečka s atraktivními adventními trhy a vánočními výstavami. I letos jsme v našem po v minulých letech nejoblíbenějším adventním bavorském víkendu provedli výměnu jednoho města a program zájezdu jsme pro vás přivedli k úplné dokonalosti. Během víkendu navštívíte historická bavorská města a městečka Bamberg, Bayreuth, Norimberk a Forchheim s jejich adventními trhy, památkami, betlémy, dobrotami (norimberské klobásky, norimberské perníčky, nakuřované či červené pivo, francká vína,…)…Naprosto pohodový zájezd pro milovníky středověkých měst a městeček, architektury a umění, betlémů a jesliček, pro milovníky adventu a Vánoc, pro milovníky dobrého jídla a piva,…Navíc vedený oblíbeným průvodcem. V nabídce naší CK skoro 30 let.


Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (z Prahy s nástupy po trase B, hraniční přechod Rozvadov. Náběry i Beroun, Rokycany, Plzeň). Advent v historických městech Bamberg a Bayreuth. Naše adventní putování začneme v Bayreuthu – městě, které proslavila opera a pivo. Historická budova opery (UNESCO) prošla 6 letou rekonstrukcí a můžete si ji prohlédnout v plném lesku a kráse – prohlídku doporučujeme všem milovníkům umění a architektury. Markraběcí operní dům je barokní klenot z poloviny 18. století. Vedle je moc pěkné muzeum věnované zdejšímu opernímu festivalu. Pro pivaře je v Bayreuthu – slavném pivním městě – k dispozici největší pivní muzeum světa, zapsané v Guinessově knize rekordů. Na 4.500 m2 je tu na 6 tisíc exponátů. A samozřejmě adventní trh. Bamberg (UNESCO) – středověké město se 7 návršími s kostely, s hradem, zámkem, uličkami, radnicí na ostrově, je podobné Praze a říká se mu pro jeho krásu francký Řím. A je stejně krásné jako Praha či Řím. Světovou raritou je radnice na mostě uprostřed řeky. Je tu 2.400 historických budov, 9 pivovarů a na 40 místech města můžete obdivovat betlémy… Záleží jen na vás, zda vyrazíte obdivovat architekturu, která dala kulisy posledním Třem mušketýrům, betlémy s brožurou a plánkem, kde jsou k vidění, zda ochutnáte v typické pivnici nejstarší nakuřované pivo světa, zda se podíváte na adventní trh a ochutnáte regionální specialitu – ovocný punč, třeba vás uličky zavedou až do čtvrti Malé Benátky. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani vás čeká dvojice top adventních bavorských měst – Norimberk a Forchheim. Ve větším Norimberku je jeden z nejstarších německých adventních trhů Ochutnáte slavné norimberské klobásky, horký nápoj z největší bowle na světě či světoznámé norimberské perníky – možnost exkurze do perníkárny. V Norimberku je krásná historická hradní čtvrť. Tady se opravdu nebudete nudit. V menším Forchheimu je snad nejkrásnější hrázděná středověká radnice na světě, ze které se v prosinci stává „nejkrásnější adventní kalendář na světě“. Organizují se zde jízdy kočáry, je tu výstava betlémů, živý betlém i mechanický betlém. Před radnicí je adventní trh. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
09.12. - 10.12.2023 3700 2960 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Doplatky:

pokoj 1/1: 900 Kč
večeře v hotelu: 520 Kč
Nabízíme komplexní pojištění od VZP v ceně. 54 Kč do 17 let, 76 Kč 18 – 69 let, 200 Kč pro klienty 70+.


Zaujal Vás tento zájezd, chcete se dozvědět více?

Advent v zámku Weinberg
Betlémy ve Štýru
Město Rothenburg
Město UNESCO Bamberg

Cesta betlémů v Bamberku

Norimberské perníčky Lebkuchen
První historická zmínka o jejich pečení pochází z Ulmu z roku 1296. V Norimberku se začaly péct od roku 1395. První je pekli mniši pro potřebu kněžstva, později se perníčky pekly i pro šlechtu. Od roku 1996 má norimberský perník chráněné značení původu jako například šampaňské, koňak a podobně. Na rozdíl od třeba pardubického perníku mají norimberské perníčky vysoký obsah ořechů, kandované citrusové kůry a medu. Minimum je naopak mouky a běžných olejů. Používají se spíše ořechové oleje. Nejslavnější jsou Elisenlebkuchen, pojmenované podle krásné dcery jednoho zdejšího perníkáře. Tyto perníčky smí obsahovat maximálně 10 % mouky a naopak v nich musí být minimálně 25 % ořechové hmoty a hodně mandlí. Je to celkem věda, ale ostatně - ochutnejte sami.
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu