www.ckpermon.com

JEZERNÍ ADVENT V SOLNÉ KOMOŘE 2022

Jednou z nejkrásnějších adventních krajin na světě je jezerní oblast Solné komory s malými a půvabnými trhy u jezer. Celkem 5 překrásných adventních trhů v atraktivním prostředí s projížďkami (v případě vašeho zájmu) lodí, kočárem, lanovkou, zubačkou,… Jeden z nejoblíbenějších adventních víkendů naší CK. Jezdíme ho od roku 1992. Kombinace krásných horských scenérií, kouzelných městeček a adventních trhů – to je návod na prima předvánoční víkend. Navíc se o nic nestaráte a my vás vozíme luxusním busem od místa k místu. Letos s lehce odlehčeným programem, aby na jednotlivá místa bylo dostatek času, klidu a pohody.


Copyright: Wolfgangsee Tourismus    Naprostá pohoda v St. Wolfgangu s obří lucernou

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A, hraniční přechod Dolní Dvořiště).  Advent u jezera Traunsee (12 km dlouhé, až 3 km široké, 191 m hluboké). Adventní trhy na náměstí v Gmundenu přímo u jezera.  Zámecký advent, který se stal během deseti let nejoblíbenější adventní událostí v Horním Rakousku, se koná na vodním zámku Orth a v druhém zámku Landschloss, který leží na břehu, oba zámky spojuje dřevěný 123 metrů dlouhý most. Na 130 vystavovatelů. Vystoupení sborů či dechových hudeb a trubačů.  Plovoucí betlém, plovoucí adventní věnec a další adventní atrakce plovoucí na hladině jezera. Vstupné: 5 EUR. Mezi Gmundenem a zámky jezdí vánoční vláček (v ceně vstupenky), ale my vás samozřejmě popovezeme naším busem. Půvabná je i plavba z Gmundenu k zámkům lodí. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2.den: Advent u jezer Wolfgangsee (10 km dlouhé, až 2 km široké, 114 m hluboké) a Mondsee (11 km dlouhé, až 2 km široké, 68 m hluboké), Většinu dne si užijete u jezera Wolfgangsee, které je jedním z hlavních center rakouského adventu.  Jedny z nejkrásnějších rakouských adventních trhů jsou v jezerních městečkách Strobl, St. Wolfgang  a St. Gilgen, mezi kterými jezdí výletní lodě kolem obří 20 m vysoké plovoucí lucerny a plovoucích hvězd. Strobl je ve znamení betlémů, část trhu je na molu v jezeře. St.Gilgen je ve znamení obřích svící, které vedou návštěvníky z přístavu kolem Mozartova domu na adventní trh s barokními figurínami. Nová lanovka na vyhlídkový Zwölferhorn. St.Wolfgang je ve znamení luceren včetně té největší na světě, překrásné trhy se vinou od slavného kostela po celém nábřeží. Zubačka na Schafberg jezdí do mezistanice za punčem a dalekými výhledy. Ve všech městečkách se můžete projet kočáry. Ve Svatém Wolfgangu, podle kterého dostal jméno i malý Mozart, je v kostele gotický křídlový oltář, který je často označován jako nejkrásnější ze všech křídlových oltářů na světě, a to nejen kvůli své vybrané umělecké kvalitě, nýbrž též díky svému výbornému stavu, v jakém se dochoval. Na díle po několik let do roku 1481 pracoval mistr Michael Pacher. Toto nádherné dílo bylo převezeno do městečka St. Wolfgang lodí a povozy. Oltář je 12,5 m vysoký a s otevřenými křídly měří na šířku více než 6 m. Muzeum panenek. Svatému Gilgenu vévodí 11 m vysoká adventní svíce, dalších cca 50 obřích svící lemuje trasu od přístavu k trhu. Elektrické svíčky vůbec vládnou tomuto městečku, jsou i v oknech domácností či na zahradách domů. Prodávají se i na trhu jako suvenýry – ty největší mají průměr 50 cm a výšku 150 cm. V ulicích jich jsou stovky. Stroblu vévodí 6 m velká kometa, betém s vyřezávanými dřevěnými figurami v životní velikosti i živý betlém. Je zde také i výstava betlémů. Na Wolfgangsee můžete navštívit jedno, dvě nebo tři městečka, záleží to jen a jen na vás. Jako krásná tečka za zájezdem zazáří adventní trh v Mondsee před bazilikou a v nádvoří zámku. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
03.12. - 04.12.2022 3500 2800 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.


Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

Večeře: 490 Kč, 1/1: 700 Kč.

 

Zaujal Vás tento zájezd, chcete se dozvědět více?
Krampuslauf Schladming
Největší čertovský průvod na světě se koná ve známém zimním středisku Schladming
V místě čertovského průvodu se koná v zimě 2013 Mistrovství světa v alpském lyžování
Salcburský dóm
Salcburská pevnost Hohensalzberg
Město Salcburk
Christkindlmarkt Salcburk
Mondsee
Bad Ischl
Sissi - mladá císařovna
Advent na Wolfgangsee

Chcete se podívat do života horských, lesních, vodních a dalších čertů? Chcete poznat jejich zvyky či nasát atmosféru jejich průvodů? Pokud ano, pak tady jsou nejlepší čertovská videa...

Krampuslauf Arlberg-Pass Krampalar St. Anton
Zottnpass Alpbach
Krampusové - šlechtici tmy
Krampusové a perchty
Perchtenlauf v Oberndorfu
Krampusové
Krampuslauf v Grazu
Průvod krampusů
Krampusové a Mikuláš v Gasteinertalu
Bitva krampusů
Jak se dělají masky krampusů


Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu