www.ckpermon.com

 Bavorská adventní klasika 2023      Advent ve středověkých městečkách Bavorska 2023      Advent v Harzu 2023      Sen v bílém 2023      Advent v Pasově a na řekách 2023      Advent v Salcburku a Berchtesgadenu 2023                                                                            

ADVENT V HARZU 2023

Goslar, Wernigerode, Gernrode, Quedlinburg

 

Adventní trhy v hrázděných městečkách v podhůří Harzu. Quedlinburg (UNESCO), Goslar (UNESCO) a Wernigerode se stovkami a stovkami hrázděných domů. Advent ve dvorcích 24 historických domů. Muzeum kukaček s jedněmi z největších kukaček světa o výšce 14 a půl metru. Největší adventní kalendář v Německu z 24 hrázděných domů. V nabídce naší CK již dvě desítky let.

 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase F – hraniční přechod Petrovice, nástupo i Mladá Boleslav). Advent v Quedlinburku (UNESCO) – hrázděné domy, hlavní adventní trh  i advent ve dvorcích historických domů (20 nejkrásnějších jinak uzavřených dvorků nabízí stánky s dobrotami, svařeným vínem či s dárkovými kuriozitami). Quedlinburg, to je jedinečný soubor 1.300 historických domů v jedinečném komplexu, vedle Bamberku největším středověkým souborem v Německu. Největší adventní kalendář v Německu z 24 hrázděných domů. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani advent v historických městech Wernigerode a Goslar (UNESCO). Před nimi ale nejprve navštívíte muzeum kukaček (hodin), které se vedle Schwarzwaldu tradičně vyráběly a vyrábějí i v Harzu. Muzeum je v Gernrode a kromě cca 300 exponátů nejrůznějších kukaček jsou zde k vidění i jedny z největší kukaček na světě (hned po 2 dalších ve Schwarzwaldu) a protože chvíli i největší byly, jsou zapsané v Guinessově knize rekordů. Jsou vysoké 14,50 m, široké 7 metrů. Ciferník má v průměru 2,20 metru. Wernigerode „na východě Německa“má adventní trh jako z pohádkové knížky bratří Grimmů. Světoznámá radnice a další desítky hrázděných domů obklopují adventní trh. Goslar „na západě Německa“ je historickým hanzovním a hornickým městem a Císařským domem – největší románský palác v Německu., s gotickou radnicí, mnoha kostely. Parádní adventní trh s 80 chalupami a s obřím adventním kalendářem a s vánočním lesem -40 rozzářených vánočních borovic. V tomto zájezdu ochutnáte zdejší „stromové pečivo“ či posedíte v cukrárně, která je rozložena v sedmi sousedících středověkých domech. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
02.12. - 03.12.2023 3900 3120 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3*  s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatek:

pokoj 1/1: 900 Kč
večeře v hotelu: 580 Kč
Nabízíme i komplexní pojištění od VZP v tarifech: 54 Kč do 17 let, 76 Kč 18 – 69 let, 200 Kč pro klienty 70+.

 

Advent v městečkách Harzu – kouzelná městečka s pohádkovými adventními trhy a hrázděnými domy, obří kukačky – druhé největší na světě. Quedlinburg, Goslar, Wernigerode, Gernrode a jako bonus ulice z filmu Památkáři s hrázděnými domy.

Tip: adventní trhy ve dvorcích historických hrázděných domů – to je velká krása. Či cukrárna v sedmi propojených středověkých hrázděných domech.

Goslar se stal v roce 2015 čtvrtým nejlepším vánočním městem Německa podle prestižního serveru Bestchristmascity.

Zaujal Vás tento zájezd, chcete se dozvědět více?
Město Wernigerode
Město Quedlinburg
Nová perlička v našem adventním zájezdu do Harzu - největší kukačky v Gernrode


Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu