www.ckpermon.com

 Bavorská adventní klasika 2023      Advent ve středověkých městečkách Bavorska 2023      Advent v Harzu 2023      Sen v bílém 2023      Advent v Pasově a na řekách 2023      Advent v Salcburku a Berchtesgadenu 2023                                                                            

ADVENT VE STŘEDOVĚKÝCH MĚSTEČKÁCH BAVORSKA 2023

aneb perly Romantické cesty


NOVINKA

 

2 x nocleh v 4* hotelu v centru Bad Windsheim, přímo u adventního trhu. Termální lázně s nejslanějším evropským bazénem 15 minut pěšky od hotelu. Norimberk. Nejkrásnější městečka.
3 nejkrásnější a nejzachovalejší středověká městečka Německa a jejich pohádkové adventní trhy v historických kulisách starých měst. 3 nejkrásnější perly na nejstarší a nejoblíbenější německé prázdninové cestě s názvem Romantická cesta. Německé vánoční muzeum. Termální lázně s nejslanějším evropským bazénem (obsah soli jako Mrtvé moře) jen 15 minut pěšky od vašeho čtyřhvězdičkového hotelu. Nejslavnější adventní trhy v Norimberku.

 

Program zájezdu:

1. den (pátek): Odjezd z Prahy v 6.00 hod. s nástupy po trase B, hraniční přechod Rozvadov.). Norimberk – nejslavnější vánoční trhy na světě, v Německu vždy na prvním místě v žebříčkách kvality a oblíbenosti adventních trhů, kterých je v Německu téměř na 3 tisíce. V Norimberku uvidíte norimberský hrad, Dürerův dům s jeho muzeem a další památky města.
Adventní trh:
- Nejznámější německý adventní trh
- Každoroční držitel ocenění Německý vánoční trh č.1, které vydává Německá turistická centrála DZT
- 180 dřevěných stánků dekorovaných červenobílým suknem dává adventnímu městečku přezdívku „městečko ze dřeva a sukna“
- Od roku 1981 se vyhlašují tři nejkrásnější domečky a ty získávají prestižní ocenění – zlatou, stříbrnou a bronzovou vázu
Skvělou adventní atrakcí je největší bowle vařená na otevřeném ohni na světě – zápis v Guinessově knize rekordů. Punč je vařen podle 200 let starého receptu a je to lahodný koktejl červeného vína, rumu, bylinek a cukru, Kotel má průměr 2,5 metrů a vysoký je 3,4 metru. Vaří se vněm na 9.000 litrů tohoto lahodného moku. Punč má teplotu kolem 70 C. Další atrakcí města je norimberská klobáska – ta má přesná kritéria a dlouhou historii. Nejlepší si dáte a náš průvodce vás tam vezme – Brattwursthäusle, kde se klobásy dělají od roku 1313. No a třetí věc, kterou nesmíte opomenout, jsou světoznámé norimberské perníčky. Prodávají se i v ozdobných plechových dózách – krásný dárek pro vaše blízké. Průvodce vás vezme i do světoznámého obchodu vánočních dekorací a ozdob firmy Käthe Wohlfahrt. Gurmány můžeme ještě na trase „klobásky – bowle – perníčky“ vzít i do krásného minipivovaru na starém městě. Přejezd do lázní Bad Windsheim na ubytování. Hotel Arvena 4*. Adventní trh před hotelem je otevřený do 20 hodin.
Termální lázně Franken Therme kousek od hotelu jsou denně otevřeny do 22 hodin (všechny 3 jejich areály vč. saun). Cena začíná na 16,50 EUR/150 minut – termální bazény. Solné jezero + 3,50 EUR, sauny + 6 EUR. Čekají vás 4 termální bazény (vnitřní i venkovní) o celkové ploše 1.750 m2. Bazény mají různé koncentrace solného roztoku od 1,5 do 12 % a teplotu od 30 °C do 36 °C. Parní oblast na ploše 70 m2. Masážní trysky, bublinová lehátka,...Největším zážitkem je ale „beztížný stav“ v solném jezeře. Mimořádné solné jezero, kterému se říká Francké Mrtvé moře je obzvlášť bohaté na obsah soli – 26,9 % (pravé Mrtvé moře má 33,7 %). Je celoročně vyhřívané a částečně zakryté průhlednou kupolí. Solanka vás zajistí mimořádná vztlak. Jen ležíte na hladině a relaxujete. Jeden z bazénů nabízí i tichou hudbu, podvodní osvětlení s barevnými změnami a rovněž téměř „beztížný“ stav díky 12 % obsahu soli, voda je teplá 36 °C.
2. den (sobota): Adventní trhy v tzv. „německém městě Vánoc“ Rothenburg ob der Tauber. Nejprve vás čeká Sídlo světoznámé vánoční firmy Käthe Wohlfahrt – nejznámější a nejprestižnější světový obchodník s vánočními ozdobami a předměty. Jejich Vánoční vesnice je propojena s Německým muzeem Vánoc (vstupné 5 EUR). Celková plocha je 1.250 m2. Naleznete tu vše, co k tradičním německým Vánocům patří – louskáčky, kouřové mužíky, oblouky na svíce, ozdoby, slavnostní prostírání, figurky do betlémů, vánoční pyramidy,...U vchodu vás přivítá louskáček ve velikosti dospělého muže. Interiéru vévodí replika typického franckého náměstí s hrázděnými domy a s 5 m vysokým bílým stromem. Král louskáčků je vysoký 3,8 m. Vánoční pyramida je vysoká 5,5 m a váží 2 tuny. Na vnitřní výzdobu bylo použito na 2 tisíce metrů girland a více než 120 tisíc vánočních světel. Před historickým domem s muzeem a světem vánočních ozdob stojí kouzelný červený dárkový autobus. Jedinečně zachovalé středověké městečko je celé obehnáno hradbami. Křivolaké uličky, malá náměstíčka a zákoutí obklopená hrázděnými domy. Městečko je přitažlivé pro turisty a slouží jako vzor „typického německého města“ z pohádek bratří Grimmů (často se využívá především ve filmech, zde například natočené sekvence pro film o Harry Potterovi se nakonec do filmu nedostaly). Ochutnejte zdejší specialitu Schneeballs – nadýchané „sněhové koule“. Toto vánoční pečivo získalo svůj název pro svůj tvar sněhové koule, posypané moučkovým cukrem. Tradice je stará cca 300 let a původně je prý konzumovala vysoká šlechta při návštěvách mlýnů. Adventní trh v Rothenburgu je v úchvatných středověkých kulisách hlavního náměstí, ale i další křivolaké uličky kolem náměstí lemují stánky, ze kterých zní vánoční koledy, kde voní tak typické bílé svařené francké víno či pečené francké klobásky. Trh má tradici víc jak 500 let a jeho podoba je velmi podobná té v 15. století. V pozdním odpoledni návrat do hotelu a dostatečné volno pro návštěvu termálních lázní či adventních trhů před hotelem.
3. den (neděle): Po bufetové snídani váš čekají adventní trhy ve dvou dalších kouzelných středověkých městech Dinkelsbühl a Nördlingen. První z městeček je Dinkelsbühl – válkou nepoškozené středověké městečko a „hlavní město“ Romantické cesty má hradby s 16 věžemi. Již v roce 1826 ho poprvé zachránil král Ludvík I., když zakázal bourat hradby. Adventní trh se ukrývá v nádvoří tzv. Spitalhofu ze 13. století. Můžete navštívit i velké (60 m2) jesličky se scénami z města. 4 městské brány, zámek, hladomorna, štítové i hrázděné domy či rodný dům autora slavné německé koledy „Ihr Kinderlein kommet“. Časopis Focus staré město označil jako nejkrásnější v zemi. A přitom to není žádný skanzen, ale skutečně živoucí městečko. Existují pravidla pro majitele krásných hrázděných domů – musí žádat o povolení na barvu domu, když chce dělat úpravy, neexistují nějaké agresivní reklamy, je to zkrátka úžasný ucelený středověký komplex. A když vám nebude vadit 222 schodů, můžete se rozhlédnout z věže kostela sv. Jiří na moře stovek červených střech. Jeden z nejkrásnějších adventních trhů na Romantické cestě v asi nejkrásnějším středověkém městečku Německa potěší každého. Spolu s Rothenburkem absolutní topka mezi středověkými německými městy...a to vás čeká ještě jeden historický klenot – Nördlingen.
Město má kruhový tvar a leží v kráteru Ries, který vznikl po pádu asteroidu zhruba před 15 miliony lety. Město má téměř dokonalé opevnění ze 13. a 14. století s jedenácti věžemi, baštou a hradbami s ochozy. Cesta betlémů v Nördlingen – na 27 místech starého města jsou betlémy v počtu cca 50 kusů. Ve městečku je snad nejkrásnější adventní trh ve Švábsku, ochutnáte karamelové vánoční pivo, můžete vyšplhat i na věž Daniel s vyhlídkou 90 m vysoko nad adventním trhem - ten pohled je nejkrásnější právě v čase adventu, kdy pod vámi září vyzdobené ulice. Je zde mlýn s mlýnským kolem, projít se dá po ochozech hradeb... Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
01.12. - 03.12.2023 5500 4400 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, dopravu, 2 x nocleh v hotelu 4* s bufetovými snídaněmi, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 800 Kč

Nabízíme i komplexní pojištění od VZP v tarifech: 81 Kč do 17 let, 114 Kč 18 – 69 let, 300 Kč pro klienty 70+.


Víte, že Rieský kráter vykazuje znaky shodné s podobou kráterů na Měsíci? Proto bylo v roce 1970 před startem Apolla 14 pro americké astronauty, kteří se měli této mise zúčastnit, uspořádáno soustředění právě v Nördlingenu. V roce 2014 vyhlásil prestižní německý magazín Focus město Dinkelsbühel jako nejkrásnější německé staré město z celkem 200 nominovaných měst. Známější Rothenburg, který uvidíte v sobotu, obsadil 6. místo.


Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu