www.ckpermon.com

 Adventní pohádka v tyrolských horách      Advent ve třech metropolích na Dunaji      Budapešť a Bratislava v čase adventu      Za krásami rakouského adventu      Prodloužený víkend v Solné Komoře      Vánoční romance s Ludvíkem II.      Alpský advent jako kdysi      Nejkrásnější alpské adventní trhy        Advent ve Štýrském Hradci s čerty a Vídní     Německé adventní pecky      Pohádkový svět hrázděných měst      Advent v Alsasku        Advent v Dolomitech a Jižním Tyrolsku       Advent v Belgii       Burgenlandsko       Aprés ski advent                                                                                           

POHÁDKOVÝ SVÉT HRÁZDĚNÝCH MĚST 2019

NOVINKA

Skvělá novinka s adventními trhy v malých městečkách s hrázděnými domy včetně cesty betlémů, včetně termálních lázní či obřích adventních svíček. Tato zájezdová kombinace vám propojuje úchvatný adventní trh na hradu Wartburg, město betlémů Bamberg či město s 40 metrovou adventní svíčkou, která je největší na světě.Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po na hraniční přechod Petrovice). Adventní trhy v hradu Wartburg (UNESCO).  Hrad hradů, jak se mu říká, byl například předlohou při stavbě zámku Neuschwanstein, pobýval zde Martin Luther. Bad Hersfeld -  městečko s dvěma stovkami historických domů, včetěně hrázděných je v top 15 německých hrázděných městeček jako řada dalších v našem zájezdu. Adventní trh na historickém náměstí. Dojezd do hotelu 3* na ubytování.
2. den: Po bufetové snídani vás čekají adventní trhy v několika půvabných historických městečkách s hrázděnými domy. Alsfeld -  ukázkové středověké městečko s uzavřeným jádrem a se 400 hrázděnými domy kolem gotické radnice je rovněž v top 15 německých hrázděných městeček. Dopoledne prohlídka expozice věnované pohádkám bratří Grimmů v hrázděném domě z roku 1628. Výstava 83  pokojíků pro panenky ze 2 století. Alsfeld leží na německé Pohádkové cestě. Půvabný adventní trh. Fulda -  krásný adventní trh v historickém městě (70 dřevěných srubů). Homberg – adventní trh na půvabném náměstí s historickými domy, nad kterým vysoko na kopci svítí hradní věž jako obří adventní svíce. Schlitz – romantický adventní trh pod největší adventní svíčkou na světě- hradní věž se v čase adventu adventu promění ve skvělou vánoční fantazii – vánoční svíci obřích rozměrů. 40 m vysoká věž je pokryta červený plátnem a vyvýšena cca 7 m vysokým umělým plamenen. Dokonalá iluze opravdové svíce nad hradem, do které se můžete podívat výtahem…Nocleh ve stejném hotelu.
3. den: Po snídani dojedeme do lázní Bad Kissingen, které patří k nejslavnějším německým lázním a spolu s rakouským Badenem a našimi západočeskými lázněmi kandidují do katalogu světového dědictví UNESCO. Můžete se vykoupat v termálních lázních Kiss Salis – vnitřní i venkovní bazény s vodní plochou 1.000 m2 a s teplotou vody 32 – 38 C. Sauna park nabízí 9 saun venku i uvnitř. 2 hodiny vč. saun jen 14 EUR. Kolonáda s minerální vodou. V 11 hodin otevírá brány adventní trh. Při více jak hodinovém přejezdu se zase aklimatizujete k adventu, který vás uchvátí v Bamberku. Bamberg (UNESCO) – středověké město se  7 návršími s kostely, s hradem, zámkem, uličkami, radnicí na ostrově, je podobné Praze. A je stejně krásné. Je tu 1 tisíc historických budov, 7 pivovarů a na 40 místech města můžete obdivovat betlémy…Záleží jen na vás, zda vyrazíte obdivovat architekturu, která dala kulisy posledním Třem mušketýrům, betlémy s brožurou a plánkem, kde jsou k vidění, zda ochutnáte v typické pivnici nejstarší nakuřované pivo světa, zda se podíváte na adventní trh a ochutnáte regionální specialitu – ovocný punč, třeba vás uličky zavedou až do čtvrti Malé Benátky. V Bamberku bude těžké si vybrat. Návrat do Prahy kolem 22. hodiny po trase směrem od hraničního přechodu Rozvadov.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
06.12. - 08.12.2019 4700 3760 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 2 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

pokoj 1/1: 900 Kč
2x večeře: 960 Kč
Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 KčTouroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu