www.ckpermon.com

ADVENT V SALCBURKU A DACHSTEIN 2021

s návštěvou Ježíškova města Štýru

 

NOVINKA

 

2 top rakouská adventní města Salcburk a Štýr v kombinaci se zimní alpskou přírodou na Dachsteinu – výhledy, Ledový palác, ledovec,…

 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy  po trase A). Kolem  poledne vás čeká adventní Salcburk. Podle prestižních časopisů jedno z deseti nejkrásnějších adventních míst na světě. Kromě obligátní prohlídky, kterou můžete či nemusíte s naším průvodcem absolvovat, si užijete překrásně vyzdobeného historického centra (UNESCO) a  salcburských adventních trhů, které jsou na všech náměstích kolem dómu, v pevnosti Hohensazberg či u zámků Mirabell a Hellbrunn. Zájemci o historii Tiché noci mohou navštívit salcburský dům Josefa Mohra. Téměř klasikou jsou rodný dům Mozarta, nákup Mozartových čokoládových kuliček (originální naleznete pouze zde), ochutnávka salcburské sladké speciality – nadýchaných nocků v podobě salcburských kopců, cesta barokem po stopách biskupů atd. Ve městě jste celé odpoledne a na vše máte dostatek času. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani vás čeká vyhlídkový program v Alpách. Panoramatickou silnicí vyjedete k lanovce na Dachstein, která vás během necelých deseti minut vyveze k ledovci pod vrcholem Hoher Dachstein (2995 m n. m.)  - zde na vás čeká celá řada lehce dostupných fantastických atrakcí od nekonečných výhledů po alpských štítech a pohořích po možnost projít se po ledovci. Vyhlídková restaurace. Běžecký okruh, kde trénovala nedávno česká biathlonová reprezentace.
* hned u výstupu z lanovky ve výšce 2.700 m.n.m. vás čeká vyhlídka Sky Walk –   snad nejpůsobivější vyhlídková platforma v celých Alpách nabízí pro odvážné i výhled z můstku se skleněnou podlahou nad 250 m vysokou skalní stěnou. V bezmračné dny, jaké v zimě v Alpách bývají, shlédnete nejen celé pohoří Vysoké Taury, ale dá se dohlédnout až na Julské Aly do Slovinska i do Čech.
* vyhlídkový visutý most nad propastí je dlouhý 100 a široký 1 metr.
* Schody do nikam – po 14 schodech vstoupíte na prosklený vyhlídkový balkon vysunutý do prostoru nad 400 m vysokou skalní stěnou. Jeden z největších alpských zážitků snadno přístupný pro každého bez omezení věku.
* Ledový palác – asi nejsnadněji dostupný alpský ledový palác je jen 3 pěší minuty od stanice  lanovky. Mystický svět ledu uvnitř ledovce – 6 metrů pod jeho povrchem od roku  2007 nabízí ledové sochy vč. ledového sloupoví s kupolí.
V pozdním odpoledni při návratu do České republiky vás čeká návštěva adventních trhů v Ježíškově městě Śtýru na jednom z nejkrásnějších historických náměstí Rakouska. Ve městě je celá řada betlémů a krásná adventní výzdoba. Návrat do Prahy kolem 22. hodiny (ostatní výstupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
27.11. - 28.11.2021 3300 2640 Rezervovat
04.12. - 05.12.2021 3300 2640 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Poznámka:
Při zakoupení v srpnu cena 2.900 Kč.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

pokoj 1/1: 450 Kč
večeře v hotelu: 480 Kč

Valutové vybavení: počítejte u tohoto zájezdu cca 30 – 50 EUR

Akční nabídka:

Při zakoupení  do 31. ledna cena jen 2.640 Kč (sleva 20 %), záloha jen 500 Kč

Při zakoupení  do 28. února cena jen 2.900 Kč, záloha jen 500 Kč

Při zakoupení  do 31. března cena jen 3.100 Kč, záloha jen 500 Kč

A zároveň při zakoupení do 31. března žádný příplatek za sobotní svozy do Prahy i nedělní  návrat do měst za Prahou ( Poděbrady, Kolín, Chlumec nad Cidlinou, Pardubice, Hradec Králové, Jaroměř, Trutnov).


Víte, že vyhlídková plošina  Sky Walk na Dachsteinu je výrazně vyšší než třeba podobné plošiny na Niagarských vodopádech či nad slavnými vodopády Iguazú v Brazílii?
Upozornění:  Výjezd silnicí k lanovce je možný pouze, když bude upraven stav vozovky. Pokud ne, tak z bezpečnostních důvodů autokar nemůže vyjet a místo Dachsteinu bude výjezd lanovkou na Planai ve Schladmingu k vyhlídkové restauraci Schafalm. Toto je pouze alternativa v případě dlouhodobého sněžení .
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu