www.ckpermon.com

ADVENT VE ŠTÝRSKÝCH HORÁCH A V JEŽÍŠKOVĚ MĚSTĚ 2023

 

Jeden z nejkrásnějších rakouských adventů s desítkou atrakcí do 150 metrů od vašeho hotelu včetně průvodu čertů, který jde přímo před vchodem do hotelu, trhů, perníkárny či lanovky. Víkendový zájezd do Mariazellu, kde je jeden z nejkrásnějších rakouských adventních trhů, jezdíme už víc jak dvacet let. Kombinace „daru z nebes“ Mariazellu a rakouského „města Vánoc“ s Christkindlem je víc než atraktivní. Zájezd zakončíme na nejkrásnějším hornorakouském adventním trhu v Linci. S tímto zájezdem se opravdu nezklamete. Je to totiž zájezd přímo prošpikovaný adventem a vánočná atmosférou, tradicemi i tradičními produkty. Však ho také děláme od devadesátých let minulého století.


MARIAZELL (Copyright: Österreich Werbung)

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A1). Krátce po poledni dojezd do Mariazellu – ihned ubytování v hotelu 3* v centru městečka. Advent v Mariazellu – adventní trhy, obří adventní věnec, betlémy, lanovka, perníkárna, likérka, historická lékárna…vše do 200 m od hotelu.  Kdykoliv si během odpoledne můžete z trhů i od atrakcí zdejšího adventu skočit odpočinout na pokoj, nikdy nikdo neví dopředu, jaké bude počasí. To u moc zájezdů udělat nejde. Přímo vedle hotelu je světoznámá perníkárna PIrker (vánoční perníky se odsud posílají do celého světa, 170 let staré receptury medových perníků se dědí v rodině majitelů), ob jeden dům je minipivovar, lanovka do hor začíná cca 50 metrů od hotelu, náměstí s adventním trhem, bazilikou, obřím adventním kalendářem či obřím adventním věncem, který je dokonce  největší na světě,  je cca 150 metrů od vašeho hotelu. Do 200 m metrů máte likérku (manufakturu založil Cajetan Arzberger, který vyvinul jedinečnou recepturu v roce 1883. Ta se předává z generace na generaci. 3 elixíry z úžasné směsi 33 bylin se vyrábějí ručně). Nebo  barokní lékárnu, kde jsou také moc pěkné exkurze s ukázkou míchaní bylinek z alpských luk, nebo mechanický betlém, obří perníkovou chalupu z 3 tun perníku, zkrátka všechny krásy mariazellského adventu. Na rozdíl od všech, co vpodvečer odjedou, vy si užijete večerní klid kolem baziliky či v neděli ranní atmosféru, kdy se rozplývá mlha nad bazilikou, ledový horský vzduch štípe do tváří a lidé se scházejí na ranní roráty (v 6 hodin). Doporučujeme prima ranní procházku před bufetovou snídaní ve vašem hotelu.
2. den:Po bufetové snídani přejezd (cca 2 hodiny) do rakouského města vánoc Štýru  – největší evropská sbírka vánočních ozdob, největší betlém světa, adventní trhy na dvou místech, mechanický betlém českého řezbáře Karla Klaudy s 300 postavami z lipového dřeva, Ježíškova dráha světem Vánoc, vánoční poštovní úřad,…Štýr je město, kde jsou Vánoce doma po celý rok – například je tady Rakouské vánoční muzeum s největší světovou sbírkou historických vánočních ozdob, kterých je cca 14 tisíc a které jsou z let 1830 – 1945, či je tady rozlohou největší betlém na světě, který na ploše cca 60 m2 přináší více než 700 nádherně vyřezávaných a oblečených figurek. Vyrobil ho Ferdinand Pöttmesser z Jižního Tyrolska. No a nakonec jako tečka cca hodinová zastávka na adventních trzích v Linci. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
25.11. - 26.11.2023 3600 2880 Rezervovat
02.12. - 03.12.2023 3600 2880 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* v centru Mariazellu s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 700 Kč, večeře v hotelu: 550 Kč. Nabízíme i komplexní pojištění od VZP v tarifech: : 54 Kč do 17 let, 76 Kč 18 – 69, 200 Kč pro klienty 70+.Vytisknout stranu