www.ckpermon.com

ZA KRÁSAMI DOLNORAKOUSKÉHO ADVENTU 2023

Motto adventu ve Wachau: „Tam kde jsou Vánoce ještě Vánocemi“


Přijměte pozvánku k návštěvě nejkrásnějších adventních míst v krajině Dolního Rakouska s údolím Dunaje Wachau (UNESCO). 8 krásných vánočních maličkostí (7 rakouských a 1 česká) – svět betlémů, perníkových chalup, bylinkových čajů, vína i trhů v zámcích a klášterech.
Největší lidový mechanický betlém na světě, nejkrásnější evropské perníkové chaloupky, největší a nejstarší rakouské vinařství, nejznámější bylinkový a čajový ráj, adventní trhy, památky i údolí Wachau (UNESCO), nejkrásnější dolnorakouské adventní trhy. Malá města a půvabné zastávky, kláštery, adventní trh v zámku, hradu, klášteře či ve vinařství… Rakušané říkají „klein, aber fein“…tedy něco jako u nás „co je malé, to je hezké“. My vám nabízíme 8 překrásných – malých, ale úžasných a příjemných míst v čase adventu.

.
           Copyright: ÖW: GÖTTWEIG                       Copyright: ÖW: GRAFENEGG 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin po trase Benešov – Tábor. Jindřichův Hradec - Krýzovy jesličky. Tento největší lidový mechanický betlém na světě je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Jesličky obsahují 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje. Zwettl – voňavá vánoční výstava Nejkrásnější evropské perníkové chaloupky v Oranžérii cisterciáckého kláštera (vstupné 5 EUR). Exkurze do bylinkového ráje a výrobny skvělých čajů Sonnetor (včetně řady vánočních) s možností nákupu ve Sprögnitz. Městečko Dürnstein – nádherné vinařské křivolaké uličky mezi hradní zříceninou a zámkem s nejkrásnější rokokovou věží v Rakousku, která si zahrála nemalou roli ve filmu Sisi, mladá císařovna s Romy Schneiderovou. Adventní trh je v nádvoří zámku pod touto věží. Konají se zde projížďky kočáry, hrají trubači,…. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani a po prohlídce nejstaršího města ve Wachau, kterým je Krems an der Donau, vás čeká pravděpodobně úplně největší adventní trh v Dolním Rakousku na zámku Grafenegg, jehož sláva dávno překročila rakouské hranice. Jeden z nejkrásnějších rakouských adventních trhů se rozprostírá ve vnitřních i venkovních prostorách zámku i v zámecké zahradě. Celkem cca 140 stánků vystavovatelů, místních umělců a řemeslníků doplňuje další čtyřicítka stánků s pochutinami všeho druhu od regionálních producentů. Vstupné je 9 EUR. Svět vína Loisium – nejstarší rakouský sklep, vinařský statek, cesta skrz sklepy, laserová show, výhledy do výrobny sektů, největší rakouská prodejní sbírka veltlínů,…). Renesanční zámek Rosenburg – adventní trhy v romantickém „zámkohradu“ s největším turnajovým dvorcem na světě. Velmi krásný a romantický adventní trh osvětlený otevřenými ohni a loučemi nadchne každého. Čeká vás na 80 vystavovatelů a trh je zařazen do trojice tří nejkrásnějších adventních trhů ve spolkové zemi Dolní Rakousko. Můžete koukat řemeslníkům při práci „přes rameno“. Koncerty v Mramorovém sále. Hradní krčma a zámecká restaurace. Někdy i v čase adventu sokolnická vystoupení. Vstupné 7 EUR. Návrat do Prahy kolem 22. hodiny.

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
09.12. - 10.12.2023 3500 2800 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

700 Kč - jednolůžkový pokoj, 520 Kč – večeře v hotelu.

Nabízíme i Komplexní pojištění od VZP s tarifem: 54 do 17 let, 76 Kč 18 – 69 let, 200 Kč 70+.


Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu