www.ckpermon.com

ADVENT V SALCBURKU A DACHSTEIN 2023

s návštěvou Ježíškova města Štýru

 

NOVINKA

 

2 top rakouská adventní města Salcburk a Štýr v kombinaci se zimní alpskou přírodou na Dachsteinu – výhledy, Ledový palác, ledovec,…

 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy  po trase A). Kolem  poledne vás čeká adventní Salcburk. Podle prestižních časopisů jedno z deseti nejkrásnějších adventních míst na světě. Kromě obligátní prohlídky, kterou můžete či nemusíte s naším průvodcem absolvovat, si užijete překrásně vyzdobeného historického centra (UNESCO) a  salcburských adventních trhů, které jsou na všech náměstích kolem dómu, v pevnosti Hohensazberg či u zámků Mirabell a Hellbrunn. Zájemci o historii Tiché noci mohou navštívit salcburský dům Josefa Mohra. Téměř klasikou jsou rodný dům Mozarta, nákup Mozartových čokoládových kuliček (originální naleznete pouze zde), ochutnávka salcburské sladké speciality – nadýchaných nocků v podobě salcburských kopců, cesta barokem po stopách biskupů atd. Ve městě jste celé odpoledne a na vše máte dostatek času. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani vás čeká vyhlídkový program v Alpách. Panoramatickou silnicí vyjedete k lanovce na Dachstein, která vás během necelých deseti minut vyveze k ledovci pod vrcholem Hoher Dachstein (2995 m n. m.)  - zde na vás čeká celá řada lehce dostupných fantastických atrakcí od nekonečných výhledů po alpských štítech a pohořích po možnost projít se po ledovci. Vyhlídková restaurace. Běžecký okruh, kde trénovala nedávno česká biathlonová reprezentace.
* hned u výstupu z lanovky ve výšce 2.700 m.n.m. vás čeká vyhlídka Sky Walk –   snad nejpůsobivější vyhlídková platforma v celých Alpách nabízí pro odvážné i výhled z můstku se skleněnou podlahou nad 250 m vysokou skalní stěnou. V bezmračné dny, jaké v zimě v Alpách bývají, shlédnete nejen celé pohoří Vysoké Taury, ale dá se dohlédnout až na Julské Aly do Slovinska i do Čech.
* vyhlídkový visutý most nad propastí je dlouhý 100 a široký 1 metr.
* Schody do nikam – po 14 schodech vstoupíte na prosklený vyhlídkový balkon vysunutý do prostoru nad 400 m vysokou skalní stěnou. Jeden z největších alpských zážitků snadno přístupný pro každého bez omezení věku.
* Ledový palác – asi nejsnadněji dostupný alpský ledový palác je jen 3 pěší minuty od stanice  lanovky. Mystický svět ledu uvnitř ledovce – 6 metrů pod jeho povrchem od roku  2007 nabízí ledové sochy vč. ledového sloupoví s kupolí.
V pozdním odpoledni při návratu do České republiky vás čeká návštěva adventních trhů v Ježíškově městě Śtýru na jednom z nejkrásnějších historických náměstí Rakouska. Ve městě je celá řada betlémů a krásná adventní výzdoba. Návrat do Prahy kolem 22. hodiny (ostatní výstupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
02.12. - 03.12.2023 3700 2960 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

pokoj 1/1: 800 Kč
večeře v hotelu: 550 Kč

Valutové vybavení: počítejte u tohoto zájezdu cca 30 – 50 EUR


Víte, že vyhlídková plošina  Sky Walk na Dachsteinu je výrazně vyšší než třeba podobné plošiny na Niagarských vodopádech či nad slavnými vodopády Iguazú v Brazílii?
Upozornění:  Výjezd silnicí k lanovce je možný pouze, když bude upraven stav vozovky. Pokud ne, tak z bezpečnostních důvodů autokar nemůže vyjet a místo Dachsteinu bude výjezd lanovkou na Planai ve Schladmingu k vyhlídkové restauraci Schafalm. Toto je pouze alternativa v případě dlouhodobého sněžení .
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu