www.ckpermon.com

MOZARTOVY VÁNOCE V SALCBURKU A U JEZERA WOLFGANGSEE 2023

Adventní stálice naší CK s překrásnými adventními trhy u jezera, u zámků či v hradní pevnosti. V naší nabídce už 30 let. Salcburk, hrad Hohensalzberg s trhy, zámky Hellbrunn, MIrabell a Mondsee s trhy. St. Gilgen s domem Mozartových. St. Wolfgang.


                   Copyright: Salzburgerland Tourismus/Roland Zauner HELLBRUNN

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (z Prahy s nástupy po trase A – hraniční přechod Dolní Dvořiště, 2 nástupní trasy). Adventní trhy v Salcburku – snad nejkrásnější adventní trhy v Evropě na všech náměstích kolem dómu, před zámkem Mirabell, v pevnosti Hohensalzberg (pěšky či pozemní lanovkou) i na dalších místech starého města. Vánoční muzeum, výstavy betlémů, malé muzeum Tiché noci. Možnost navštívit Mozartův rodný dům i druhý dům, kde Mozartova rodina žila. Adventní trhy v zámku Hellbrunn – jedny z nejkrásnějších trhů v Rakousku v nádvoří i zahradě zámku. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani vás čekají adventní jezera v Solné komoře. Dopoledne přijedeme k jezeru Wolfgangsee (10 km dlouhé, až 2 km široké, 114 m hluboké) do jedinečného městečka St. Wolfgang – krásný trh, jedinečný oltář, 19 metrů vysoká plovoucí lucerna, možnost výjezdu zubačkou či plavby lodí,…Odpoledne St.Gilgen, který je ve znamení obřích svící, které vedou návštěvníky z přístavu kolem Mozartova domu na adventní trh s barokními figurínami. Svatému Gilgenu vévodí 11 m vysoká adventní svíce, dalších cca 50 obřích svící lemuje trasu od přístavu k trhu. Elektrické svíčky vůbec vládnou tomuto městečku, jsou i v oknech domácností či na zahradách domů. Prodávají se i na trhu jako suvenýry – ty největší mají průměr 50 cm a výšku 150 cm. V ulicích jich jsou stovky. Poslední zastávka prima víkendu bude u jezera v Mondsee (11 km dlouhé, až 2 km široké, 68 m hluboké). Adventní trh před bazilikou v Mondsee, kde Mozart hrával na varhany, a v přilehlém zámku. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
09.12. - 10.12.2023 3500 2800 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

večeře v hotelu: 490 Kč, jednolůžkový pokoj: 800 Kč
Nabízíme i komplexní pojištění od VZP v tarifech: 54 Kč do 17 let, 76 Kč 188 – 69 let, 200 Kč pro klienty 70+.

Zaujal Vás tento zájezd, chcete se dozvědět více?
Salcburský dóm
Salcburská pevnost Hohensalzberg
Město Salcburk
Christkindlmarkt Salcburk
Advent na Wolfgangsee
Jak se dělá slavný salcburský dezert Salcburger NockerlnTouroperátor: CK Permon

 

 Vytisknout stranu