www.ckpermon.com

NEJKRÁSNĚJŠÍ ADVENT V HORNÍM RAKOUSKU 2023

 

Oblíbený zájezd s atraktivními adventními trhy v Horním Rakousku nabízíme už víc jak 20 let. Linec, Wels, Štýr, Christkindl, zámek Weiberg, Kefermarkt. Hotel 3* přímo v Linci.

 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A). Kolem 11. hodiny dojezd do Lince. Nejkrásnější hornorakouské adventní trhy naleznete v Linci na největším rakouském náměstí Hauptplatz. Z náměstí vychází i nákupní třída plná obchodů. Ve výkladech jsou stovky betlémů, výstava betlémů je i v zámku. Tažení svíček, cukrárny s lineckým dortem, nejstrmější tramvajová linka světa vede přímo z trhu k vyhlídce a poutnímu kostelu Pöstlingberg, možnost adventní plavby po Dunaji. Ubytování v hotelu v Linci – na výběr budete mít odpoledne volno v Linci či pro zájemce v pozdním odpoledni adventní trhy v historickém městečku Wels – tzv. horské Vánoce na historickém námětí (60 dřevěných chatek) či v pivovarské zahradě, koncerty sborů na 4 venkovních pódiích. Městem chodí andílci a rozdávají cukroví, nad adventním trhem drží ochrannou ruku „největší Jezulátko na světě“. Projížďky kočáry taženými koňmi (cca 2.50 EUR). V tomto zájezdu můžete zůstat i celý den v Linci. Je to zkrátka na vás, zda navštívíte města dvě či jedno. Ubytování je v Linci na pěší dojití k adventním trhům.
2. den: Po bufetové snídani vás dopoledne čeká návštěva Christkindlu - slavný vánoční poštovní úřad, poutní kostel a betlémy – největší na světě a mechanický. Rakouské město Vánoc Štýr – největší sbírka vánočních ozdob na světě a řada dalších vánočních atrakcí vč. dvou adventních trhů, výstav betlémů či dráhy světem Vánoc. V pozdním odpoledni kouzelný adventní trh v zámku Weinberg - jeden z tří nejkrásnějších trhů této spolkové země. Patří k nejkrásnějším adventním trhům v Rakousku vůbec a je známý i daleko za hranicemi země. 120 vystavovatelů a živých dílen. Koncerty v Rytířském sále, trubači na věži. Zámecká restaurace a desítky stánků s dobrotami. Jedinečný vyřezávaný gotický oltář v Kefermarktu (13 metrů vysoký) se pro změnu řadí do sedmičky nejkrásnějších pozdně gotických oltářů na světě (jako jsou v Levoči, St. Wolfgangu či Hallstattu – i ty s námi letos můžete v jiných zájezdech navštívit). Nebo, když už budete unaveni, můžete ochutnat pivo ve zdejším mini pivovaru. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. hodiny (ostatní výstupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
09.12. - 10.12.0203 3600 2880 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní v Linci, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 800 Kč, večeře v hotelu: 550 Kč

Nabízíme i komplexní pojištění od VZP.
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu