www.ckpermon.com

JEZERNÍ ADVENT V SOLNÉ KOMOŘE 2023

Jednou z nejkrásnějších adventních krajin na světě je jezerní oblast Solné komory s malými a půvabnými trhy u jezer. Celkem 5 překrásných adventních trhů v atraktivním prostředí s projížďkami (v případě vašeho zájmu) lodí, kočárem, lanovkou, zubačkou,… Jeden z nejoblíbenějších adventních víkendů naší CK. Jezdíme ho od roku 1992. Kombinace krásných horských scenérií, kouzelných městeček a adventních trhů – to je návod na prima předvánoční víkend. Navíc se o nic nestaráte a my vás vozíme busem od místa k místu. Letos s lehce odlehčeným programem, aby na jednotlivá místa bylo dostatek času, klidu a pohody.


Copyright: Wolfgangsee Tourismus    Naprostá pohoda v St. Wolfgangu s obří lucernou

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A, hraniční přechod Dolní Dvořiště). Malá zastávka u jezera Traunsee (12 km dlouhé, až 3 km široké, 191 m hluboké) u vodního zámku Orth. Odpoledne advent v Bad Ischlu - vybrat si můžete z:
* adventní trh
* mechanický betlém v muzeum v budově, kde se na plese seznámil František Josef a Sissi
* Císařské termální lázně s částečně slanou vodou
* procházka zámeckým parkem u Císařské vily či známá cukrárna Zauner, kam chodívala Sissi a odkud pocházejí vánoční „išáky“....
Nocleh v hotelu Luise Wehrenfennig v nedalekém Bad Goisern. Pokoje s příslušenstvím. Hotel je jednodušší, ale čistý a s dobrým hodnocením. Odpovídá standardu 3*.
2.den: Po bufetové snídani cca půlhodinový přejezd k jezeru Wolfgangsee. Advent u jezer Wolfgangsee (10 km dlouhé, až 2 km široké, 114 m hluboké) a Mondsee (11 km dlouhé, až 2 km široké, 68 m hluboké). Většinu dne si užijete u jezera Wolfgangsee, které je jedním z hlavních center rakouského adventu. Jedny z nejkrásnějších rakouských adventních trhů jsou v jezerních městečkách Strobl (krátká první zastávka). St. Wolfgang a St. Gilgen, mezi kterými jezdí výletní lodě kolem obří 16 m vysoké plovoucí lucerny a plovoucích hvězd. Strobl je ve znamení betlémů, část trhu je na molu v jezeře. Stroblu vévodí 6 m velká kometa, betlém s vyřezávanými dřevěnými figurami v životní velikosti i živý betlém. Je zde také i výstava betlémů. St.Wolfgang, hlavní cíl dnešního dne, je ve znamení luceren včetně té největší na světě – aktuálně má 16 metrů, ta nejvyšší mívala 22 metrů. Překrásné trhy se vinou od slavného kostela po celém nábřeží. Zubačka na Schafberg jezdí do mezistanice za punčem a dalekými výhledy. St.Gilgen je ve znamení obřích svící, které vedou návštěvníky z přístavu kolem Mozartova domu na adventní trh s barokními figurínami. Svatému Gilgenu vévodí 11 m vysoká adventní svíce, dalších cca 50 obřích svící lemuje trasu od přístavu k trhu. Elektrické svíčky vůbec vládnou tomuto městečku, jsou i v oknech domácností či na zahradách domů. Prodávají se i na trhu jako suvenýry – ty největší mají průměr 50 cm a výšku 150 cm. V ulicích jich jsou stovky.

Ve všech městečkách se můžete projet kočáry. Ve Svatém Wolfgangu, podle kterého dostal jméno i malý Mozart, je v kostele gotický křídlový oltář, který je často označován jako nejkrásnější ze všech křídlových oltářů na světě, a to nejen kvůli své vybrané umělecké kvalitě, nýbrž též díky svému výbornému stavu, v jakém se dochoval. Na díle po několik let do roku 1481 pracoval mistr Michael Pacher. Toto nádherné dílo bylo převezeno do městečka St. Wolfgang lodí a povozy. Oltář je 12,5 m vysoký a s otevřenými křídly měří na šířku více než 6 m. Muzeum panenek.

Jako krásná tečka za zájezdem zazáří adventní trh v Mondsee před bazilikou a v nádvoří zámku. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
02.12. - 03.12.2023 3500 2800 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.


Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 800 Kč, Nabízíme i komplexní pojištění od VZP: 54 Kč do 17 let, 76 Kč 18 – 69, 200 Kč pro klienty 70+.

 

Zaujal Vás tento zájezd, chcete se dozvědět více?
Krampuslauf Schladming
Největší čertovský průvod na světě se koná ve známém zimním středisku Schladming
V místě čertovského průvodu se koná v zimě 2013 Mistrovství světa v alpském lyžování
Salcburský dóm
Salcburská pevnost Hohensalzberg
Město Salcburk
Christkindlmarkt Salcburk
Mondsee
Bad Ischl
Sissi - mladá císařovna
Advent na Wolfgangsee

Chcete se podívat do života horských, lesních, vodních a dalších čertů? Chcete poznat jejich zvyky či nasát atmosféru jejich průvodů? Pokud ano, pak tady jsou nejlepší čertovská videa...

Krampuslauf Arlberg-Pass Krampalar St. Anton
Zottnpass Alpbach
Krampusové - šlechtici tmy
Krampusové a perchty
Perchtenlauf v Oberndorfu
Krampusové
Krampuslauf v Grazu
Průvod krampusů
Krampusové a Mikuláš v Gasteinertalu
Bitva krampusů
Jak se dělají masky krampusů


Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu