www.ckpermon.com

VÁNOČNÍ PUTOVÁNÍ OD DUNAJE K DUNAJI 2023

aneb putování po adventních trzích a tradicích z Pasova do Lince s večerní světelnou show

Dva krásné velké adventní trhy, vánoční iluminace nejkrásnějšího rakouského barokního náměstí v Schärdingu či betlém, před kterým poprvé zazněla Tichá noc. Nebo snad největší anděl na světě, jakého můžete vidět na vánočním trhu? Zájezd pro ty, co hledají příjemný adventní víkend s veškerým pohodlím, moc pěknými adventními trhy a ne moc daleko od hranic.                                                                 Copyright: Welser Tourismus

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A2 – cesta přes Šumavu a Bavorský Les).  Cca v 10.30 hodin do Pasova -  prohlídka města a adventní trhy před pasovským dómem. Můžete například navštívit jedno z největších světových muzeí skla s největší světovou sbírkou českého křišťálu. V poledne můžete navštívit malý koncert v dómu, kde uslyšíte hrát největší varhany světa. Varhany jsou aktuálně  v pětileté rekonstrukci, ale měly by být v provozu. Odpoledne se můžete zúčastnit plavby lodí po Innu i Dunaji.  Nejkrásnější rakouské barokní město Schärding s jednotnými domy, které se lišily barvou podle řemesel v nich provozovaných, aby to měli lidé z časů baroka co nejjednodušší, se večer promění v jednu úžasnou světelnou show. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani Ried im Innkreis – originální betlém, před kterým se poprvé na půlnoční mši 24. prosince 1818 hrála Tichá noc v Oberndorfu. Nyní je betlém v muzeu. Adventní trhy v historickém městečku Wels – tzv. „horské Vánoce“ na historickém námětí (60 dřevěných chatek) či v pivovarské zahradě, koncerty sborů na 4 venkovních pódiích. Městem chodí andílci a rozdávají cukroví, nad adventním trhem drží ochrannou ruku „největší Jezulátko na světě“.  Projížďky kočáry taženými koňmi (2.50 EUR – to je proti Praze zadarmo). Nejkrásnější hornorakouské adventní trhy naleznete v Linci na náměstí Hauptplatz. Ve výkladech jsou stovky betlémů, výstava betlémů je i v zámku. Tažení svíček, cukrárny s lineckým dortem,… Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
09.12. - 10.12.2023 3700 2960 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 700 Kč, večeře v hotelu: 480 Kč
Nabízíme i komplexní pojištění od VZP v tarifech: 54 Kč do 17 let, 76 Kč 188 – 69 let, 200 Kč pro klienty 70+.
Vytisknout stranu