www.ckpermon.com

ADVENTNÍ POHÁDKA V HORÁCH SALCBURSKA A TYROLSKA 2023

aneb po stopách seriálu Doktor z hor

Tři nezapomenutelné odpoledno  - podvečerní vrcholy zájezdu, o tolik jiné než jaké z běžných adventních zájezdů zatím znáte – v pátek horský advent v nadmořské výšce 1.555 metrů, na který vyjedete lanovkou, v sobotu jedinečný středověký advent v Rattenbergu, který je osvětlen jen otevřenými ohni, loučemi, lucernami, pochodněmi či svícemi a v neděli adventní trh u horské poutní baziliky.  Parádní advent v Alpách.


      Copyright: Tirol Werbung                       Copyright: Wilder Kaiser TV

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin. Další místa po trase A či B podle prvního prodeje po trase (odjezdová místa i před Prahou). Odpoledne nejprve návštěva adventního trhu  v historickém   centru světoznámého horského střediska KitzbühelAdventní trhy v Elllmau, pár stovek metrů nad praxí oblíbeného  seriálového  „doktora z hor“  Martina Grubera v nadmořské výšce. 1.555 m, kam vyjedeme lanovkou. Kouzelná cesta kolem horské chaty s panoramatickou restaurací  vede po sedmi stanovištích s betlémem, adventními stánky, s výhledem „doktora z hor“ na noční hřeben Wilder Kaiser a s hvězdnatou oblohu nad hlavou. Cesta je lemována pochodněmi. Mottem trhu je, že „romantika překonává komerci“. Nejvyšší vánoční les v Evropě. Je pravda, že je mnoho vánočních trhů, ale tento tyrolský horský zážitek vám dá to pravé adventní kouzlo – přímo v zasněženém lese vysoko v horách s impozantním pozadím Wilder Kaiser a obvykle v tomto čase i s hvězdnatou zimní oblohou, jakou ve městech těžko uvidíte. Až na místo vás vyveze ultramoderní gondola XLarge. Cena lanovky cca 15 EUR, děti 7 EUR. Na trhu se objevují i Mikuláš, hudebníci, zpěváci i všelijaké originální postavy z hor. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani výjezd lanovkou na nejkrásnější vyhlídkový „kopec“ Tyrolska Hohe Salve (1.829 m.n.m.), odkud je kruhový rozhled na neuvěřitelných 70 třítisícovek včetně nejvyšších hor Rakouska a včetně skoro celého Tyrolska včetně ledovců. První rakouská otáčivá terasa či nejvýše položený rakouský poutní kostel. Kufstein – adventní trhy v hradní pevnosti vysoko nad řekou Inn. Rattenberg -  dle našeho mínění nejkrásnější adventní trh v Rakousku v malém historickém městečku Rattenberg, které se v podvečer celé zahalí do tmy a následně rozzáří stovkami loučí, svící v oknech domů či desítkami otevřených ohňů. Do takto nasvíceného starého města zní z pódia koledy. Krásnější adventní trh nenajdete. Nocleh ve stejném hotelu.
3. den: Po bufetové snídani návštěva muzea betlémů v zámku Ritzen. Adventní trh před bazilikou Mariakirchenthal, která je nejdůležitějším poutním místem Salcburska se sbírkou cca 1.200 votivních obrazů.  Výjezd místními shuttle mikrobusy či cca 2 kilometrová procházka zasněženým romantickým alpským lesem. Na konci vás u osvětlené baziliky přivítá vůně horkých pečených brambor, smažených kaštanů, mátového chleba a pomerančové ovocné kůry. Budete obdivovat láskyplně zdobené vánoční stromky u vchodu do Christkindlmarktu. Impozantní poutní kostel nabízí perfektní kulisu pro tento malý, ale krásný adventní trh. U otevřených ohňů se ohřejete a dolů můžete sjet třeba na saních.  Návrat do Prahy kolem 22. hodiny.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
08.12. - 10.12.2023 5900 4720 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 2 x nocleh v hotelu 3* superior s bufetovými snídaněmi, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

2 x večeře: 1.200 Kč, 1/1: 1.600 Kč. Valutové vybavení: cca 50 EUR.


Kdo seriál Doktor z hor neznáte: https://love.iprima.cz/porady/doktor-z-hor-nove-pribehy/kde-se-nataceji-nove-pribehy-doktora-z-hor-podivejte-se-na
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu