www.ckpermon.com

 Advent v histotrických městech - úvod      Advent ve středověkých městech Bavorska      Bavorský Sen v bílém      Adventní metropole a kuriozity (Německo)        VIP víkend nejkrásnějšího německého adventu a relaxace v termálech     Parním vlakem na čerty (Rakousko)      Advent v městech Harzu (Německo)      Advent s Martinem Lutherem (Německo)      Advent v Sasku      Nostalgická adventní cesta do NDR      Adventní Wroclaw a nejkrásnější lužické adventní trhy      Advent v hanzovních městech        Advent na Moravě s výletem na Slovensko       Advent na Moravě       Jihočeský advent s návštěvou Rakouska       Ježíškovo město a čerti v Grazu                                                           

ADVENT V SASKU 2019

Po letech se vracíme k víkendovému zájezdu do Saska aneb cesty do Drážďan na otočku jsou sice fajn a letos vám je i nabízíme, ale užít si město v kombinaci s dalšími atraktivitami regionu je velká paráda, zejména v roce 45. výročí kultovní pohádky Tři oříšky pro Popelku. Nemáte ještě dárky? Pak tady si skvěle nakoupíte a přitom si užijete krásný adventní víkend.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase F). Adventní trhy v saské metropoli v Drážďanech asi není nutné představovat. Přesto to uděláme. Nejstarší trh v Německu, tudíž i na světě, Štólový trh Nejstarší trh v Německu, tudíž i na světě Štólový trh Striezelmarkt má letos 584. ročník. Na 230 obchodníků převážně s výrobky krušnohorským řezbářů a s lokálními pochutinami od štóly přes bílé klobásy po například svařené pivo. Jedinečný je adventní trh v uličce mezi kostelem Frauenkirche a labským nábřežím. Romantický trh v zámku. Vánoční plavby lodí. Skvělé expozice ve Zwingeru či Klenotnici. Augustusmarkt – druhý největší trh Drážďan a další trhy. Obchody s víc než skvělými cenami. Cukrárny se štólou. Největší vánoční pyramida na světě je vysoká cca 15 m, další krásná pyramida je na trhu v uličce  Münzgasse – je 8 m vysoká a má postavy v životní velikosti. V této ulici naleznete i Muzeum vánočních pyramid, kde můžete vidět cca 100 mistrovských kousků vánočních pyramid, jejichž tradice se datuje od roku 1870 Na místě, kde stával trh v  letech 1630 —1920  na náměstí Neumarkt u paty kostela Frauenkirche, vytvořili známí umělci trh  podle historických maleb a fotografií v původní podobě. Kulisa znovu vystavěného Frauenkirche, řemesla jak před sto lety…… zlatník, knihtiskař, hodinář, truhlář, švec, řezbář, cukrář, který vyrábí čokoládu,….. Moritzburgzámek z pohádky Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví 45. výročí. Výstava k filmu. Malý trh přímo na legendární terase zámku. Degustace vín v zámečku Wackerbath. Nocleh v hotelu 3* v okolí.
2. den: Po bufetové snídani prohlídka porcelánky v Míšni. Muzeum porcelánu s téměř třemi tisíci exponáty historického porcelánu. Nejstarší porcelánka Evropy existuje přes 300 let.V Schauhalle je vystaveno 3000 kusů z celkového počtu 20 tisíc, které jsou ve sbírce porcelánky. Ukázkové dílny představují práci formíře, bosíře, který skládá jednotlivé díly figur do sebe, dále uvidíte malbu pod glazuru. Adventní trhy v Míšni. Pozdně gotická radnice je  přeměněna v jeden obří adventní kalendář a dělá kulisu adventnímu trhu. Jsou zde řezbáři z Erzgebirge, svíčky,, vánoční dárky, štóly,….  Adventní trh v největší pevnosti Königstein. Nejdelší německý adventní kalendář je dlouhý 122 metrů. Ochranovské hvězdy. Vánoční pohádka, jak se adventní trh jmenuje, se rozkládá 247 m vysoko nad hladinou Labe. Vstupné na všechny výstavy vč. výtahu do pevnosti cca 8 EUR. Podzemní vánoční trh v kasematech: délka: 180 metrů -stěny kasemat jsou osvětleny 174 adventními hvězdami vyrobenými v městečku Herrnhut (česky Ochranov). 3 metrová vánoční pyramida, 400 ozdobených vánočních stromečků. Cca 70 stánků ve stylu středověku s kejlíři a dalšími pouličními umělci. Náhorní plošina má rozlohu devíti Staroměstských náměstí. A obligátní tečka na konec zájezdu? Koupání v lázních Bad Schandau, kde je relaxační templ s velmi slanou vodou, světelnými efekty, podvodní hudbou a velkým klidem. Návrat do Prahy kolem 22. Hodiny (ostaní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
14.12. - 15.12.2019 2700 2160 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

pokoj 1/1: 400 Kč
večeře v hotelu: 480 Kč
Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 KčTouroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu