www.ckpermon.com

 Advent v histotrických městech - úvod      Advent ve středověkých městech Bavorska      Bavorský Sen v bílém      Adventní metropole a kuriozity (Německo)        VIP víkend nejkrásnějšího německého adventu a relaxace v termálech     Parním vlakem na čerty (Rakousko)      Advent v městech Harzu (Německo)      Advent s Martinem Lutherem (Německo)      Advent v Sasku      Nostalgická adventní cesta do NDR      Adventní Wroclaw a nejkrásnější lužické adventní trhy      Advent v hanzovních městech        Advent na Moravě s výletem na Slovensko       Advent na Moravě       Jihočeský advent s návštěvou Rakouska       Ježíškovo město a čerti v Grazu                                                           

ADVENT S MARTINEM LUTHEREM 2019

 

Oblíbený adventní víkend minulých let s návštěvou top neměckých trhů ve stopách Martina Luthera.

Weimar, Erfurt, Eisenach, hrad Wartburg, Chemnitz
Bach, Goethe, Schiller, LutherProgram zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase F). Weimar (UNESCO) – adventní trhy v městě tzv. výmarské klasiky, městě Goetha a Schillera. Erfurtnejvětší adventní trhy spolkové země Duryňsko, jedny u nejuznávanějších a nejoblíbenějších německých trhů vůbec před fantastickou kulisou dvou impozantních kostelů na návrší – dómu a kostela sv. Severa. 12 m vysoká vánoční pyramida, betlém v životní velikosti se 14 figurami ze dřeva, přes 200 dřevěných adventních bud se táhne od dómu celým historickým centrem města vč. slavného 142 m dlouhého Kramářského mostu, který je z obou stran obestavěn středověkými domky.  25 kostelů, 15 klášterů, 10 kaplí, 142 mostů („Benátky severu“) a jedna synagoga skrývající zlatý poklad. Letos je v Erfurtu 166. vánoční trh, který opravdu stojí za návštěvu. Nocleh v hotelu 3*v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani vás čekají troje atraktivní adventní trhy – nejprve v hradu Wartburg (UNESCO).  Hrad hradů, jak se mu říká, byl například předlohou při stavbě zámku Neuschwanstein, pobýval zde Martin Luther. Trhy v Eisenachu na historickém náměstí, rodný dům Johanna Sebastiana Bacha s největší světovou prodejnou jeho hudby, v dalším rovněž hrázděném domě pobýval cca 4 roky Martin Luther.
Na konec zájezdu vás čekají excelentní adventní trhy v německých Krušných horách – v Chemnitz – aneb krušnohorské Vánoce se vším všudy – 200 stánků jako v Erfurtu na historickém náměstí a obří typické vánoční produkty zdejších řezbářů: Vánoční pyramida má 5 poschodí a je vysoká 12 metrů – jedna z největších vůbec, vánoční oblouk 5 x 2 metry, tradiční vánoční figurky  řezbářů –  horník  a anděl mají výšku 1,8 m, hrací skříňka má průměr 4,4 metru. Chemnitz získal v roce 2014 cenu Best Christmas City, kterou vypisují Frankfurtské veletrhy – každoročně lidé hlasují o nejkrásnějším německém adventním městě. Chemnitz můžeme vyměnit za Míšeň. Návrat do Prahy do 22. hodiny (ostatní města s časovým posunem jako při odjezdu).Termín Cena dospělý Děti do 15 let
30.11. - 01.12.2019 3400 2720 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, pojištění CK proti úpadku.

Doplatek:

pokoj 1/1: 400 Kč
večeře: 480 Kč
Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč


Víte, že...
ve Weimaru byl první ozdobený vánoční strom na veřejném prostranství?  Stalo se tak roku 1815, kdy dvorní knihovník Hoffmann chtěl překvapit a potěšit vánočním stromem i chudé lidi. Do té doby byl vánoční strom výsadou jen šlechty a bohatých měšťanů. Od té doby se tato tradice rozšířila po celém světě. Mimochodem rok na to jiný skvělý muž napsal text písně Tichá noc.

Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu