www.ckpermon.com

 Advent v histotrických městech - úvod      Advent ve středověkých městech Bavorska      Bavorský Sen v bílém      Adventní metropole a kuriozity (Německo)        VIP víkend nejkrásnějšího německého adventu a relaxace v termálech     Parním vlakem na čerty (Rakousko)      Advent v městech Harzu (Německo)      Advent s Martinem Lutherem (Německo)      Advent v Sasku      Nostalgická adventní cesta do NDR      Adventní Wroclaw a nejkrásnější lužické adventní trhy      Advent v hanzovních městech        Advent na Moravě s výletem na Slovensko       Advent na Moravě       Jihočeský advent s návštěvou Rakouska       Ježíškovo město a čerti v Grazu                                                           

BAVORSKÝ SEN V BÍLÉM 2019

Tři největší bavorské adventní pecky v jednom víkendu.

V našem po léta nejoblíbenějším adventním bavorském víkendu jsme  provedli výměnu jednoho města a zájezd jsme přivedli k úplné dokonalosti.
Během víkendu navštívíte historická bavorská města Rothenburg, Bamberg, Bayreuth a Norimberk s jejich adventními trhy, památkami, betlémy, dobrotami,…Zájezd pro milovníky architektury a umění, pro milovníky adventu a vánoc, pro milovníky dobrého jídla a piva,….


Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase B). Advent v historických městech Bamberg a Bayreuth.  Naše adventní putování začneme v Bayretuthu – městě, které proslavila opera a pivo. Historická budova opery (UNESCO) prošla 6 letou rekonstrukcí a letos se opět slavnostně otevřela –prohlídku doporučujeme všem milovníkům umění a architektury. Pro pivaře je  v Bayreuthu – slavném pivním městě – k dispozici největší pivní muzeum světa, zapsané v Guinessově knize rekordů. Na 4.500 m2je tu na 6 tisíc exponátů. Adventní trh. Bamberg (UNESCO) – středověké město se  7 návrším s kostely, s hradem, zámkem, uličkami, radnicí na ostrově, je podobné Praze. A je stejně krásné. Je tu 1 tisíc historických budov, 7 pivovarů a na 40 místech města můžete obdivovat betlémy…Záleží jen na vás, zda vyrazíte obdivovat architekturu, která dala kulisy posledním Třem mušketýrům, betlémy s brožurou a plánkem, kde jsou k vidění, zda ochutnáte v typické pivnici nejstarší nakuřované pivo světa, zda sep odíváte na adventní trh a ochutnáte regionální specialitu –ovocný punč, třeba vás uličky zavedou až do čtvrti Malé Benátky. Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den:Po bufetové snídani vás čeká dvojice top adventních německých měst –Norimberk s nejslavnějším trhem na světě a německé „město Vánoc“ Rothenburg s německým vánočním muzeem a s obchody vánoční firmy Käthe Wohlfart. V Rothenburku ochutnáte Schneeballs – zdejší vánoční specialitu, v Norimberku slavné norimberské klobásky, horký nápoj z největší bowle na světě či světoznámé norimberské  perníky –možnost exkurze do perníkárny.Rothenburg je komplet středověký, v Norimberku je krásná historická hradní čtvrť. Tady se opravdu nebudete nudit. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
30.11. - 01.12.2019 3400 2720 Rezervovat
07.12. - 08.12.2019 3400 2720 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

pokoj 1/1: 600 Kč
večeře v hotelu: 480 Kč
Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč.Zaujal Vás tento zájezd, chcete se dozvědět více?

Advent v zámku Weinberg
Betlémy ve Štýru
Město Rothenburg
Město UNESCO Bamberg

Cesta betlémů v Bamberku

VÍTE, ŽE

světoznámé a dnes nejrenomovanější německé lázně Bad Kissingen na severu Bavorska navštěvovali „celebrity“ po staletí stejně jako Karlovy Vary?
Z nekonečného seznamu, který mapuje významné lázeňské hosty  a který je přehlídkou snad všech evropských šlechticů od roku 1500, připomeňme jen namátkou: bavorští králové, například Ludvík I. či světoznámý Ludvík II., bavorský šlechtický rod Thurn Taxis, z uměleckého nebe Oscar Strauss, Richard Strauss či Henryk Sienkiewitz, rakouský císař František Josef a jeho půvabná žena Elizabeth, řecký král, Otto I., ruský car Alexander II., Oskar I. - král švédský a norský,….

Pobývali zde sestra Napoleona Caroline Bonaparte či generál Zeppelin,….

Letos čekají lázně na vás, dámy a pánové, vaše jasnosti…….
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu