www.ckpermon.com

 Advent v Alpách - úvod      Tichá noc      S čerty za Tichou nocí do tyrolských hor      První advent v Salcburku      Advent v Salcburku s největším průvodem čertů na světě      Čerti z Karibiku      Mozartovy Vánoce v Salcburku a jeho okolí      Advent v Salcburku a Berchtesgadenu      Jezerní advent v Solné komoře      Horský advent v bavorských Alpách      Advent ve štýrských horách a v Ježískově městě      Nejkrásnější tyrolský advent      Rakouská vánoční romance                                                                                                                                            

S ČERTY ZA TICHOU NOCÍ DO TYROLSKÝCH HOR 2019

NOVINKA

Adventní zájezd Atraktivní novinkový víkend v tyrolských Alpách a bavorském alpském podhůří vás provede po místech spjatých s Tichou nocí, uvidíte nejkrásnější rakouský adventní trh i největší bavorský trh. Největší německý průvod čertů či plavba lodí po největším tyrolském jezeře vás jistě pobaví.
Městečko Rattenberg osvětlí jen louče, svíčky a svícny v oknech domů a otevřené ohně na trzích.  Krásnější advent nenajdete.
Zveme vás na podle nás nejkrásnější rakouský advent. Za ty roky, co pro vás adventní víkendy s láskou připravujeme, tedy od prosince roku 1992, jsme je osobně poznali téměř všechny, a tento je pro nás absolutně nejkrásnější. Nabízíme ho už hezkých pár let, ale teprve od loňska  mu v zájezdu věnujeme opravdu dostatek času. Hezčí advent nenajdete. A kde že to je? V tyrolském středověkém městečku Rattenberg.Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase B). První den vás čeká atraktivní alpský program. Po poledni dojezd k největšímu tyrolskému jezeru Achensee. V programu se snoubí krása tyrolských  Alp, tradice betlémářství i poznávání cesty Tiché noci. V několik staletí starém tyrolském statku Sixenhof v Achenkirchu v rámci tzv. Tyrolských horských Vánoc navštívite vánočně vyzdobené místnosti sedláků, uvidíte typický tyrolský betlém i betlém v životní velikosti, který je ve chlévě s živými zvířaty. Nová výstava vás zavede po stopách zdejšího rodáka Ludwiga Reinera, který se zasloužil o to, že Tichou noc poznal celý svět. Plavby lodí i malý adventní trh. Nejkrásnější adventní trhy v Tyrolsku a pravděpodobně i v Rakousku v malém historickém městečku Rattenberg, které se večer celé zahalí do tmy a následně rozzáří stovkami loučí, svící v oknech domů či desítkami otevřených ohňů. Krásnější adventní trh nenajdete. Nocleh nedaleko Rattenbergu v hotelu 3*. Obvykle v krásném alpském údolí Alpbachtal.
2. den:  Po bufetové snídani přejedeme do údolí Zillertal, Ve Fügenu navštívíte malé muzeum věnované Tiché noci. Pokochate můžete krásou tohoto ledovcového údolí. Bad Tölz – krásné bavorské alpské lázeňské městečko Bad Tölz proslavil seriál o korpulentním komisaři Big Ben, ale jeho krásné protáhlé náměstí s typickými bavorskými alpskými domy mělo věhlas dávno předtím. Krásný adventní trh, výstav betlémů. Cestou domů „se stavíme“ na největším bavorském adventním trhu  před mnichovskou radnicí a přijde minimálně 600 čertů. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
07.12. - 08.12.2019 3400 2720 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

pokoj 1/1: 500 Kč
večeře v hotelu: 480 Kč
Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč

Víte, že....
Víte, že ve Fügenu je největší světová sbírka desek s Tichou nocí? Můžete si zde poslechnout celkem 940 různých verzí.
Víte, že v prosinci roku 1822 předvedly Sestry Rainerovy Tichou noc v zámku grófa Dönhofla ve Fügenu v údolí Zillertal vzácné návštěvě – císaři Františku I. a ruskému caru Alexandru I., který byl tak nadšený, že je pozval do svého dvora v Petrohradu?
Víte, že v roce 1866 se vrátil po třiceti letech cestování Ludwig Rainer do Tyrolska a v Achenkirchu postavil z peněz vydělaných zpěvem a šířením Tiché noci velký hotel? Jeho počin měl velký vliv na rozvoj turizmu v Tyrolsku.Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu