www.ckpermon.com

 Advent v Alpách - úvod      Tichá noc      S čerty za Tichou nocí do tyrolských hor      První advent v Salcburku      Advent v Salcburku s největším průvodem čertů na světě      Čerti z Karibiku      Mozartovy Vánoce v Salcburku a jeho okolí      Advent v Salcburku a Berchtesgadenu      Jezerní advent v Solné komoře      Horský advent v bavorských Alpách      Advent ve štýrských horách a v Ježískově městě      Nejkrásnější tyrolský advent      Rakouská vánoční romance                                                                                                                                            

TICHÁ NOC 2019

200 let vánoční písně Tichá noc


Letošní advent je ve znamení dvousetletého výročí premiéry nejslavnější vánoční písně všech dob Tiché noci. Tichá noc zazněla poprvé na půlnoční mši štědrovečerní noci v roce 1818 v kostele svatého Mikuláše v rakouském Oberndorfu. V kostele v meandru řeky Salzach na rakousko-bavorském pomezí ji za doprovodu kytary předvedli její autoři – autor v té době již 2 roky starého textu Josef Mohr spolu s autorem hudby Franzem Xaverem Gruberem. Píseň je dodnes přeložena do více jak 300 jazyků a nářečí, nazpívali ji stovky zpěváků všech žánrů, zazněla v desítkách filmů a seriálů. Přijměte naši pozvánku na adventní putování po stopách této brilantní vánoční písně i po stopách jejich autorů. „Kultovní“ místo písně – kapli v Oberndorfu, která stojí na místě původního kostela, letos zařazujeme do více zájezdů. Tichá noc se stala i součástí Světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO a je bezpochyby nejhranější písní světa.

 

Adventní zájezd po stopách nejslavnější vánoční písně světa u příležitosti jejího 200. letého výročí s návštěvou dvou velkolepých adventních trhů  u paty dvou velkolepých barokních dómů v Pasově a Salcburku. Navštivte kultovní místa nejslavnější vánoční koledy  jen jeden týden před okamžikem, kdy bude přesně 200 let od její premiéry.


Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy  po trase E). Kolem 11. hodiny vás čeká krátká prohlídka Pasova a jeho adventní trhy před dómem s cca 70 stánky. V dómu můžete navštívit i skvělý koncert, při kterém uslyšíte hrát největší varhany na světě. Mimořádný zážitek. Ried – v místním muzeu (2,20 EUR) se podíváte na originální betlém, před kterým Tichá noc poprvé za doprovodu kytary i autorů F.X.Grubera a Josefa Mohra zazněla na půlnoční mši  Štědrého dne roku 1818. Návštěva adventního trhu vysoko nad Gruberovým rodným domem – v nejdelším hradu na světě, který   je dlouhý více jak 1 kilometr, v Burghausenu. Nocleh v hotelu v oblasti.
2. den:  Po bufetové snídani prohlídka rodného domu autora hudby Tiché noci F.X.Grubera v  Hochburg-Ach  s muzeem Tiché noci (2 EUR). Hallein – muzeum Tiché noci (5 EUR) s originálem partitury písně či s kytarou, na kterou se poprvé Tichá noc hrála. Před muzeem je hrob F.X.Grubera, ve vedlejším farním kostelu jsou varhany, na které hrával. Adventní trhy v Salcburku, kde se můžete i podívat k rodnému domu Josefa Mohra.   Na konec adventního putování za Tichou nocí vás čekají dvě malé zastávky  –  v Arnsdorfu, kde v domě, ve kterém je nejstarší rakouská škola (historickou třídu uvidíte), která tu byla i v roce 1818, kdy pravděpodobně právě zde narychlo Gruber napsal hudbu pro půlnoční uvedení Tiché noci. Malé muzeum s Gruberovým pokojem s původním nábytkem. Tečkou nemůže být nic jiného než  kaple Tichá noc v nedalekém Oberndorfu, kde Tichá noc poprvé zazněla… Návrat do Prahy plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
14.12. - 15.12.2019 3200 2560 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

jednolůžkový pokoj: 400 Kč
večeře v hotelu: 480 Kč
Komplexní pojištění Allianz: 15-70 let – 182 Kč, děti do 15 let – 91 Kč, osoby nad 70 let – 364 Kč
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu