www.ckpermon.com

 Pohádkový advent v Beskydech a na Moravě 2021      Advent na Moravě      Nejkrásnější jihočeský advent      Jihomoravský advent      Západočeský advent      Za betlémy a Babičkou do Východních Čech                                    

ZA BETLÉMY A BABIČKOU DO VÝCHODNÍCH ČECH 2020

aneb Advent na zámcích

 

NOVINKA

 

Adventní zámky Hrádek u Nechanic, Ratibořice a Litomyšl. Babiččino údolí.  Sbírky betlémů v Ústí nad Orlicí a v Třebechovicích pod Orebem. Oslavte s námi 200. leté výročí narození Boženy Němcové ve vánočním Babiččině údolí.

 

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v 7.30 hodin. Zámek Hrádek u Nechanic – Vánoce na Hrádku u Nechanic. Prohlídka vánočně vyzdobené zámecké expozice s průvodcem, kde se dozvíte vše o Vánocích. Kuchařky vám uvaří anglický punč, kávu a čaj v zámecké kuchyni; prodej vánočního cukroví, perníčků, vánočních ozdob, drobných dárků a suvenýrů. V hale před kaplí prodej adventních věnců, svícnů a dalších vánočních radostí. Zámek Ratibořice – Knížecí Vánoce na zámku v Ratibořicích a Advent v Babiččině údolí. Při prohlídce adventně a vánočně vyzdobených zámeckých interiérů vás seznámíme s průběhem vánočních svátků na bývalém náchodském panství ve 2. polovině 19. století. V Rudrově mlýně v Babiččině údolí vás obdobím Adventu a Vánoc na českém venkově provedou členové folklorního souboru Barunka. V budově vodního mandlu v sousedství mlýna je malý adventní trh. „Štědrovečerně“ vyzdobená Babiččina světnička na Starém bělidle.  Nocleh v hotelu 3* v oblasti.
2. den: Třebechovice pod Orebem – betlémy. Nejcennějším a nejobdivovanějším betlémem je unikátní mechanický Proboštův betlém lidových řezbářů Josefa Probošta a Josefa Kapuciána a autora mechanismu Josefa Frimla. Je to jediný betlém v České republice, který byl  prohlášený za národní kulturní památku (v roce 1999). Celý betlém včetně mechanismu byl vytvořen ze dřeva před více než sto lety. Na ploše 6,9 x 1,9 x 2,2 metry se nachází více než 2 000 vyřezávaných dílů. Nová expozice Příběh Třebechovického betlému vypráví příběh vzniku beltému. Některé exponáty si budete moci sami rozpohybovat. Orlickoústecko  bylo vyhlášené tvorbou papírových betlémů. Největší sbírka papírových betlémů je v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí – ten největší má 6 metrů, další má 4 metry, další je napůl vyřezávaný a mechanický. Kompletních betlémů je k vidění na 30 plus celá řada jednotlivých částí či figurek. Andělský advent na zámeckém návrší v Litomyšli  (UNESCO). Adventní trh, výstava betlémů či sbírka andělů v chrámu Nalezení sv. Kříže. Tady v betlému pro změnu uvidíte třeba Bedřicha Smetanu. Návrat do Prahy kolem 21. hodiny.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
05.12. - 06.12.2020 2400 1920 Rezervovat

Poznámka:

V srpnu můžete zájezd zakoupit za 2.000 Kč.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* se snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Doplatky:

pokoj 1/1: 400 Kč
večeře v hotelu: 220 Kč

 Vytisknout stranu