www.ckpermon.com

ADVENTNÍ VÍDEŇ A PERLY NA DUNAJI 2022

 

Adventní víkendový zájezd pro ty, co už se na advent nemohou dočkat a zároveň si ho chtějí užít ještě v klidu  „ předtermínu“. V  sobotu adventní Vídeň a v neděli prohlídka kláštera v Melku, středověké adventní trhy v hradní zřícenině vysoko nad údolím Dunaje a v Kittenberských zahradách.

Program zájezdu:

1.den:Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase J, trasa po dálnici D1). Před polednem příjezd do Vídně – malá  prohlídka s naší průvodkyní a především volno k návštěvě adventních trhů, galerií a muzeí, k nákupům, kavárnám,…Prostě Vídeň jev sobotu jen  vaše. Nocleh v hotelu  3* v okolí Vídně.
Adventní trhy ve Vídni:

  • Nejznámější jsou u radnice se 150 stánky
  • na náměstí Marie Terezie mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem se 70 stánky
  • starovídeňský trh na náměstí Freyung
  •  před slavným kostelem Karlskirche
  • u zámků Schönbrunn a Belvedere
  • před dómem svatého Štěpána
  •  nejoblíbenější trh místních Spittelberg
  • u Opery, u vídeňského kola v Prateru a další a další


2. den: Po bufetové snídani vás čeká prohlídka nejkrásnějšího barokního kláštera v Rakousku – Melku. Největší benediktinský klášter na světě leží vysoko nad Dunajem v údolí Wachau (UNESCO) a je nejvýznamnější stavbou rakouského baroka. Jižní křídlo s nádherným mramorovým sálem je dlouhé víc jak 240 metrů. Hlavní osa kláštera má na délku 320 metrů. Vstupné: 12 EUR. Adventní trh ve zřícenině hradu Aggstein v údolí Wachau – středověký řemeslný trh, který se koná pouze v listopadových víkendech. Vstupné: 6,50 EUR. K zřícenině nás nablíží pendl bus (3 EUR) či vyjednáme výjezd našeho busu. Zřícenina je na skalním ostrohu cca 300 m vysoko nad hladinou Dunaje. Krásný výhled. Současní umělci vystavují své výtvory v rytířském sále. Jednotlivá nádvoří obsazují středověcí obchodníci a oživují atmosféru zašlých časů. Na 60 stánků. Program i pro děti – například lamy alpaka. Adventní kouzlo v Kittenberských zahradách – známé ukázkové zahrady v čase adventu osvětlují ohnivé koše, pochodně a 500 tisíc zářících hvězd. Světelné instalace. Procházka pohádkovou krajinou. Ukázky výroby adventních věnců od místních floristů, adventní stánky atd. Vstupné 9,50 EUR. Návrat do Prahy kolem 21. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
19.11. - 20.11.2022 3300 2640 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu  3* s bufetovou snídaní, služby průvodce, pojištění  CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1 – 600 Kč, večeře v hotelu: 490 Kč. Nabízíme i Komplexní pojištění Allianz.Vytisknout stranu