www.ckpermon.com

 Adventní Krakov, polské a slovenské Tatry a termální lázně      Adventní Wroclav                                                    

ADVENTNÍ KRAKOV 2022

a polské i slovenské Tatry a také slovenské termální lázně

 

Adventní trhy, polské i slovenské Tatry, top termální areály, 2 nejkrásnější dřevěné gotické oltáře na světě,…

 

Program zájezdu:

1.den:Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase J). Adventní Krakov – jedno z nejkrásnějších polských historických měst (malá prohlídka pro zájemce) je zároveň známé svým adventem s desítkami betlémů, ve kterých jsou vždy budovy z Krakova a polské osobnosti, velký adventní trh, katedrála a Mariánský kostel s jedním z nejkrásnějších gotických vyřezávaných oltářů o výšce až 13 metrů. Polské adventní pochoutky jako boršče a další zelné polévky, pirohy, pečené ryby,…Betlémy jsou i v muzeu. Adventní trh sekoná na obrovském centrálním náměstí Rynek Glowny uprostřed Starého města, kde jsou i hlavní památky města. Desítky dřevěných stánků, dětské soubory a vesničtí lidoví umělci, řemeslníci – kováři, řezbáři,…Specialitou jsou třeba rušně malované vánoční koule, bigos či pitný med. Můžete ochutnat i smažené pstruhy, místní klobásky či vyhlášený prejt. Každou hodinu zatroubí z věže kostela hejnal. Nocleh v hotelu 3* přímo v Krakově.
2.den: Po snídani přejezd (cca 2 hodiny) do „hlavního města“ polských Vysokých Tater  a „hlavního polského zimního města“ – do Zakopaného, které tak trochu vypadá  jako z filmu Mrazík. Prohlídka malebného města s dřevěnou architekturou. Dřevěný kostelík Jaszczurowka. Výjezd lanovkou na Gubalowku s překrásným tatranským panoramatem. Nákupy lokálních specialit na trhu (řemeslné dřevěné výrobky, ubrusy, houby,…). V pozdním odpoledni přejezd do „hlavního města“ slovenských Vysokých Tater – do Popradu (cca 80 minut, tak akorát na nějaký film z Tater) – ubytování v hotelu 3* přímo v centru města.  Cca 15 minut pěšky od hotelu je termální akvapark AquaCity s 13 venkovními a vnitřními bazény, 350 atrakcemi. Relaxační bazén Blue Saphire s večerní  3D Laser show. Vnitřní luxusní bazény Blue Diamond s vodními bary. Otevřeno do 21 hodin.  Nebo 3 minuty pěšky od hotelu – největší nákupní centrum pod Tatrami.
3. den: Dopoledne výlet do Vysokých Tater na Štrbské pleso. Kostel sv. Jakuba v Levoči – oltář Mistra Pavla – největší gotický vyřezávaný oltář na světě je 18,62 metru vysoký. Odpoledne volno v Popradu k návštěvě adventních trhů a koupání v AquaCity. 140 stánků s tradiční lidovou výrobou i dobrotami, desítky řemeslníků můžete pozorovat při práci, doprovodné programy – to vše cca 5– - 15 minut pěšky od vašeho hotelu. Nocleh ve stejném hotelu.
4.den: Dopoledne termální lázně Bešeňová: Termální lázně Thermal Park Bešeňová (necelá hodina cesty) pod pohořím Chočské vrchy. Lázně, které znali a využívali  již Keltové, nabízejí 8 venkovních bazénů s termální vodou červenohnědé barvy, z toho  5 relaxačních s vodními masážními tryskami, podvodními lavicemi a chrliči vody.  Teplota vody je 27 – 39 °C. Je zde wellness centrum, relaxační centrum, jsou zde restaurace, sauny – nový saunový svět Harmonie. V areálu je i klasický akvapark  -bazén s umělým vlnobitím, toboganová věž se 6 tobogány (nejdelší a nejrychlejší na Slovensku), dětský bazén se skluzavkami. Voda vyvěrá z hloubky téměř 2 km o teplotě 60,5 °C. Termální prameny mají zvýšený obsah vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku a železa a využívají se k léčebným účelům. Novinkou je relaxační termální bazén s akvabarem  Cosmopolitan a plavecký termální bazén. 220 m dlouhá divoká řeka. Vstupné: 22 EUR. Zastávka na adventních trzích v Trenčíně (z Bešeňové cca 2 hodiny, takže doschnete) na Mírovém náměstí pod osvětleným hradem. Návrat do Prahy kolem 23. hodiny (ostatní  místa s časovým  posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
01.12. - 04.12.2022 5900 4720 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let
.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 3 x nocleh v hotelu (1 x 3* v Krakově, 2 x 3* v centru Popradu) s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

900 Kč – 3 x večeře v hotelu, 1/1 -  1.000 Kč. Nabízíme i Kompletní pojištění Allianz.

 

Máme pro vás 20 % slevu na vstupy do termálních lázní Aqua City Poprad.

Termální lázně Aqua City Poprad  - svět zábavy, relaxace a odpočinku. Součástí Aquaparku je 13 venkovních a vnitřních bazénů s termální vodou o teplotě 28°C – 38°C, tobogány a více než 350 vodních atrakcí. Voda v AquaCity pochází z přírodního podzemního zdroje. Technologickým procesem se z teploty 50°C ochlazuje na 36 až 38°C. Bazény mají nerezový povrch, aby se minimalizovala potřeba používání chloru. Na její dezinfekci se využívá UV záření, čímž je šetrná k pokožce a k očím. Voda v termálních bazénech pramení z hloubky 1300 m a obsahuje více než 20 různých minerálů, příznivě působících na zdraví člověka. Pomáhá při problémech s pohybovým a dýchacím ústrojím, krevním oběhem, nervové soustavě a má i příznivé kosmetické účinky. Nejteplejší venkovní sedací bazén má teplotu vody 38°C.  Velký venkovní termální bazén 25 x 17 metrů má teplotu vody 33°- 35°C. Hlavní atrakcí aquaparku jsou kryté relaxační bazény s teplotou vody 30 – 35°C, které nabízejí celou škálu vodních a vzduchových masáží, vodních perličkových lehátek a sedadel, vodní clony a trysky, speciální světla pro chromoterapii – léčbu světlem, zařízení na umělé vlnobití a další atrakce. Bazény jsou k dispozici dva – venkovní bazén se čtyřmi samostatnými zálivy poskytuje relaxaci ve 35 stupňové vodě, vnitřní bazén je ochlazovací s teplotou vody 30°C, vodními stěnami a zařízením na umělé vlnobití. Prostor bazénů Blue Sapphire je vybaven laserovou show, projekcí na 9 m vysokou vodní stěnu a prostorovým audio systémem. Multimediální laserová show v bazénech Blue Sapphire přinese každý večer skvělou atmosféru. Zážitek, který ve vás vyvolá tento zvuk a obraz je nezapomenutelný. Laserová show v AquaCity je ukázkou využití technologicky nejvyspělejších možností laserových projektorů.

 

Váš hotel    
Jeden z nejlepších popradských hotelů se nachází v centru Popradu, pouze 10 minut jízdy busem od Vysokých Tater. Váš hotel 3* leží jen 5 minut pěšky od centra města a nákupního centra Forum a 10 minut pěšky od aquaparku AquaCity či nákupního centra MAX. Od klientů má hodnocení 9,1 z 10. Z některých balkonů výhled na Vysoké Tatry a Gerlachovský štít. WiFi zdarma ve všech pokojích.
5 minut pěšky od hotelu je velké nové nákupní centrum Forum – 110 obchodů a restaurací (do 21 hodin).

 

 Vytisknout stranu