www.ckpermon.com

VELIKONOCE V LUŽICI

křižácké jízdy


NOVINKA

Poznejte jednu z nejhezčích velikonočních slavností střední Evropy - v Lužici na venkově vyjíždějí na neděli Vzkříšení velká jezdecká procesí na koních s ozdobnými postroji s muži v černých fracích s cylindry - tzv. křižácké jízdy. Až 1500 jezdů se může v ukázněných dvojstupech projíždět po cestách Horní Lužice, aby posvětili pole a oslavili zmrtvýchstání Krista. Lužice má s českými zeměmi mnoho společného stejně jako národ Lužických Srbů, který si dosud zachoval vlastní jazyk a tradice. Na programu jsou také významná lužická města Budyšín a Zhořelec.

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Oybin - lázeňské městečko v krajině pískovcových skal, zřícenina hradu a kláštera, horský kostel a hrázděné domy. Zittau (Žitava) - Řeznická bašta, květinové hodiny se zvonkohrou, Marstall, radnice, Johanniskirche. Zhořelec (Görlitz) - brána, gotický chrám sv. Petra a Pavla, měšťanské domy. Budyšín  (Bautzen) - prohlídka města, věž vychýlená o 144 cm, Petrský dóm, Kapitula, dále hrad Ortenburg s muzeem Lužických Srbů a ukázkou zdobení kraslic, budyšínská promenáda.
2.den: Lužická vesnice Šunov - Schönau, účast na tradiční velikonoční akci - velikonoční křižácké jízdě (nejpočetnější německé procesí - kolem 300 jezdců v černém na koních s bohatě zdobenými postroji), průvod vede skrz vesnice Rožant, Konjecy (Cunnewitz), Ralbicy - unikátní hřbitov s bílými kříži, zde činí jízda až 600 koní, dále Kamenec - klášterní kostel svaté Anny, radnice, gotický mariánský kostel, středověká opevněná vesnice Panšicy-Kukow (Panschwitz-Kuckau), gotický cihlový klášter St. Marienstern, barokní kašna s českým lvem, Swinarnja - (Schweinerden) s hrázděnými domy, kaple sv. Ludmily, odjezd do Prahy.

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
19.04. - 20.04.2014 2990 - Rezervovat

Cena zahrnuje:

dopravu, průvodce, 1x hotel/penzion se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

pokoj 1/1 - 450 Kč
84 Kč - komplexní pojištění

Katalog ve formátu pdf, zájezd str. 64


Zájezd ve spolupráci s partnerskou CK.


Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu