www.ckpermon.com
Rok 2017

VELIKONOČNÍ KAŠNY 2018

Velikonoce, Vánoce, tradice, termálky, plavba lodí, pivovar, velikonoční trhy, středověká města, Hundertwasser

Užijte si Velikonoce i Vánoce v jediném prodlouženém víkendu. Tradice tzv. Velikonočních kašen v bavorském Franském Švýcarsku je stará cca 100 let. Několik set obcí a měst zdobí své kašny, studánky i prameny věnci a girlandami ze stovek, někdy až tisíců kraslic. Průměrná velikonoční kašna má 80 metrů girland s 1.800 – 2.000 kraslicemi.  Velikonoční tradice Bavorska ve skansenu Bad Winsheim. K tomu celoroční Vánoce v Rothenburgu, termální lázně s nejslanějším evropským bazénem, kouzelná středověká městečka, plavba lodí kaňonem Dunaje ke klášteru Weltenburg, kde se vaří nejstarší černé pivo. Exkurze do pivovaru Kuchlbauer s Hundertwasserovou  věží či velikonoční tradice ve skansenu.

Program zájezdu:

1. den: (pátek, volný den): Odjezd z Prahy v 6.00 hodin. Cca hodinová plavba kaňone Dunaje (soutěska je snad nejkrásnějším úsekem Dunaje v Německu, kdy si řeka razí cestu mezi 80 m vysokými skalními stěnami) ke klášteru Weltenburg, který leží v malebné poloze na břehu Dunaje. Je to domov nejstaršího černého piva na světě a prý i nejlepšího. Nejkrásnější pivní zahrádka Německa.
Pivovar Kuchlbauer, ve kterém stojí unikátní věž architekta Hundertwassera. Další jeho stavbou je „pokřivený“ kostel. Něco pro pány: největší světová sbírka pivních sklenic, prohlídka, pivovarské museum či degustace. Něco pro dámy: úchvatná prohlídka věže a překrásný velikonoční trh. Nocleh v hotelu 3*.
2. den:  (sobota): Prohlídka dvou dokonale zachovaných bavorských středověkých městeček Dinkelsbühel a Nördlingen. Nördlingen leží v kráteru po meteoritu – možnost navštívit muzeum, cesta po hradbách, vyhlídková kostelní věž. Bad Windsheim –termální lázně s nejslanějším evropským bazénem, který má obsah soli 26,9 % (léčebná relaxace jako v Mrtvém moři). Nocleh v hotelu 3*.
3.den (neděle): Návštěva skansenu v Bad Windsheimu s ukázkou velikonočních tradic a řemesel. Rothenburg – jedno z nejkrásnějších a nejzachovalejších německých středověkých měst -  projdete se po hradbách, které obklopují celé město, v uličkách, uvidíte nádherné hrázděné domy. Město ukrývá Německé vánoční muzeum, které je spojeno s reprezentativním obchodem „Vánoční vesnice“ světoznámé vánoční firmy Käthe Wohlfahrt -  nejvíce vánočního zboží pohromadě – zápis v Guinessově knize rekordů. Ocitnete se uprostřed Vánoc…a nakonec můžete v některé z cukráren ochutnat i originální vánoční „sněhové koule“. A velikonoční kašny? I tady je najdete. Největší velikonoční kašna na světě, která má zápis i v Guinessově rekordů, se nachází v obci Bieberbach a zdobí ji 11 tisíc kraslic z vajíček slepičích, kachních i husích,…. Velikonoční kašna v malebné obci Pottenstein. Návrat do Prahy kolem 23. hodiny.

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
30.03. - 01.04.2018 4200 3360 Rezervovat

Cena zahrnuje:

dopravu, 2 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku. Doplatek za jednolůžkový pokoj: 800 Kč. Doplatek dvou večeří 960 Kč. Vstupy nesjou v ceně zájezdu.

Doplatky:

jednolůžkový pokoj 800 Kč, dvě večeře 960 Kč.

 

Vstupy nejsou v ceně zájezdu.

Touroperátor: CK Permon

 Vytisknout stranu