www.ckpermon.com
Rok 2024

SLAVNOSTI MANDLONÍ V HUSTOPEČÍCH 2024Pojeďte se s námi podívat na největší mandloňový sad ve střední Evropě v květu a spojte svoji návštěvu se skvělým vínem a vybraným jídlem. Koncert Anety Langerové, cimbálovka, otevřené sklepy, trhy, mandlová jídla, degustace s vinaři,...


Z pochutin ochutnáte mandlové věnečky a jiné dezerty, tradiční trdelník sypaný mandlemi, i pražené mandle na všemožné způsoby. K tomu si určitě dáte mandlovou kávu či vyhlášenou mandlovici. Pány potěšíme mandlovým pivem a pro dámy doporučíme mandlovou kosmetiku a dekorační předměty, bižuterii apod.


Z historie Po válce se do republiky dováželo tři sta vagónů plodů mandlí ročně. Socialistické Československo však mělo být ve výrobě mandlí soběstačné. V Hustopečích zůstala volná půda po odsunutých Němcích. Krajský národní výbor tedy rozhodl - mandle budeme pěstovat tady. První výsadba byla provedena v roce 1949. V době jejich největšího rozmachu zde bylo přes 50 tisíc mandloňových stromů. Z původních 50 tisíců stromu zbyla poslední tisícovka. Od roku 2015 se každý rok vysazuje okolo stovky nových stromků. Pojeďte si prohlédnout velkou evropskou raritu v době jejího květu. Nezvyklý dárek dostala Mandlárna z Hustopečí k desátým narozeninám. Na soutěži Czech National Spirits Competition 2022 v Praze ocenili degustátoři zlatou medailí jejich Mandlovku jako nejlepší likér. Ochutnejte mandlovkou klasickou, višňovou či kávovou. Ochutnejte zdejší skvělé víno v některém z otevřených sklepů.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
23.03. - 23.03.2024 1100 950 Rezervovat

Cena zahrnuje:

doprava, služby průvodce, vstupné na náměstí.

Slevy:

Děti do 12 let, senioři: sleva 150 Kč.
Organizátor: CK Permon


Vytisknout stranu