NABUCCO VE VERONSKÉ ARÉNĚ A JEZERO GARDA 2023

100. ročník nejslavnějšího operního festivalu na světě


Nejvelkolepější provedení operního představení na světě v antické Aréně s až 350 pěvci, herci a komparsisty na jevišti pod širým letním italským nebem. Dva dny příjemného a osvěžujícího programu u jednoho z nejkrásnějších alpských jezer Lago di Garda, jehož jižní část se rozlévá do roviny a nabízí překrásné koupání a jehož severní část je dramaticky vklíněna do skalních stěn hor (výjezd unikátní otočnou lanovkou), Čeká vás koupání, výlet do hor, plavba rychlými motorovými čluny kolem poloostrova Sirmione s největší římskou vilou severně od Říma či s vilou, kde trávila léta pěvkyně Maria Callas, a s horkým pramenem v jezeře či se Scaligerským hradem, kterým také na lodi proplujete. Malebná městečka, rybářské přístavy, hrady, pevnosti, citrusové háje, palmy a hory… Na programu je Verdiho Nabucco.


Copyright: Foto Ennevi

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy ve 21.00 hodin (ostatní místa s časovým odstupem, možnost nástupu i před Prahou). Noční transfer přes Rakousko do Itálie.
2. den: Severní strana jezera Lago di Garda – Arco – letní letovisko Habsburků – městečko pod strmými vápencovými útesy se středověkým hradem (jedna z nejkrásnějších středověkých pevností v Alpách), arboretum s exotickými a středomořskými rostlinami, olivové háje, palmová promenáda,… Riva del Garda – romantické městečko s vodní tvrzí, uličkami, paláci i kavárnami je již přímo na břehu Gardského jezera. Pobřežní promenáda. Malcesine u Gardského jezera se Scaligerským hradem a s otáčivou lanovkou na Monte Baldo (fantastické výhledy) nebo možnost koupání v jezeře. Lanovka vyjede za necelých deset minut do výšky 1.760 metrů, což o neuvěřitelných 1,7 km výš nad jezero. Při dobré viditelnosti uvidíte v podstatě celé Gardské jezero. V horní části se kabina lanovky otáčí o 360 °. Lanovka je jednou z nejmodernějších světových lanovek. Cena: 22 EUR, do mezistanice 10 EUR). Pokud nebudete chtít „do hor“, můžete si užít některého z letovisek, koupání či vyrazit třeba lodí do Limone (zpáteční plavba cca 9 EUR) na západním pobřeží pod vysokými skalními útesy. Název Limone je odvozen od citronů, které se zde dodnes pěstují. Jejich obří plody se občas objeví i na českém trhu. V obci se vyrábí olivový olej, citrusové sirupy, limoncello i víno. Přímo na krásné promenádě uvidíte volně rostoucí citronovníky, olivovníky, agáve, oleandry i palmy. Dojezd na ubytování do 4* hotelu nedaleko Verony.
3. den: Po bufetové snídani dopoledne jižní strana jezera Lago di Garda – „perla Gardy“ Sirmione – 4 km dlouhý úzký poloostrov s překrásnými plážemi, horký sirný pramen Boiola v jezeře (330 m od břehu, v hloubce 19 metrů a s teplotou 69°C, i u jeho vývěru staví výletní čluny) či největší římská vila na sever od Říma – Grotte di Catullo (vila byla vystavěna v období od 1. století př.n.l. do 1. století našeho letopočtu a patřila římskému básníkovi Catullovi, vlastní vila měla rozměry 230 m x 105 m, celý římský areál se rozkládá na ploše 2 hektarů), Scaligerský hrad – jím projdete do městečka, plavba rychlými motorovými čluny, koupání, relaxace. Navštívit lze i termální lázně, jejichž bazény využívají vodu jezerního pramene Boiola. Alternativně výlet busem – Zahradní park Sigurtá – oáza přírody na kopci kousek od Gardského jezera. V roce 2013 by vyhlášen jako nejkrásnější park Itálie a objevuje se i v seznamech nejkrásnějších světových zahrad. 600 tisíc m2. V cca 13 hodin přejezd do Verony – prohlídka města a volno před operou. V cca 21 hodin – AIDA nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně. Po skončení představení (lehce po půlnoci) noční transfer do ČR.
4. den: Návrat do Prahy kolem poledne (ostatní místa s časovým odstupem).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
13.07. - 16.07.2023 7500 6000 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu busem Setra či Mercedes, 1 x nocleh v hotelu kategorie 4* s bufetovou snídaní, vstupenku na představení (nečíslované sektory), služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

jednolůžkový pokoj: 1.200 Kč
večeře v hotelu: 550 Kč
Nabízíme i komplexní pojištění Allianz.

Operní představení dirigují renomovaní světoví dirigenti a pěvci jsou z nejvýznamnějších světových operních scén. Nabucco je v režii Arnauda Bernarda, který režíruje na světoznámých operních scénách jako je londýnská Covent Garden, newyorská Metropolitní opera, milánská La Scala, pařížská Opéra Bastille a Teatro Colón v Buenos Aires. Pracoval například pro operní domy v Nantes či v Tokiu, pro nizozemskou National Reiseopera, v Teatro La Fenice v Benátkách či ve švýcarském v Lausanne. Z jeho dalších projektů uveďme premiérové inscenace Luisy Miller v La Fenice, Falstaffa v neapolském Teatro San Carlo a v Teatro Colón v Buenos Aires, Rigoletta v Marseille, Sedláka kavalíra na festivalu v St-Gallen, Carmen v Helsinkách a Pikové dámy v Toulouse, a obnovené premiéry Bohémy ve Veroně, Lakmé v Tokiu a Manon ve Vilniusu. V Praze režíroval La traviatu ve Státní opeře Praha a Tosku v Národním divadle. Určitě se máte na co těšit. Konečně.


Touroperátor: CK Permon