www.ckpermon.com
Rok 2021

ZA KRÁSAMI SLOVENSKA 2021

Půvabné čtyřdenní putování za krásami Slovenska vás přivede do horských oblastí Malé Fatry, Strážovských vrchů i Roháčů, k nejkrásnějším slovenským hradům a zámkům, do údolí řek Orava a Váh, po kterém se i projedete na pltích. Poznáte lidovou architekturu i se budete moci zrelaxovat v termálních lázních. Podíváte se do míst, kde se natáčely slavné pohádky (od Šíleně smutné princezny přes třeba Tajemný hrad v Karpatech po štědrovečerní pohádku roku 2020). Jeden den se budete moci věnovat turistice v jedné z nejkrásnějších slovenských dolin nebo si jen tak užívat panoramat bez chození.
Malá Fatra, Oravský hrad, Bojnice, Čičmany, Strážovské vrchy, Terchová, Vrátna dolina, Rajecká dolina, Rajecké Teplice, Žilina, Tiesňavy, plavba na pltích, Strečno, Lietava, Muzeum oravské dědiny, Roháče, Zuberec

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin směr Brno (nástupní místa i před Prahou). Relaxační den v luxusních termálních lázních. Luxusní lázně Aphrodite Rajecké Teplice  –  celé odpoledne vás čeká pobyt v překrásných venkovních i  vnitřních  bazénech ve stylu římských lázní s vodou teplou 32 – 38 °C. Krásnější slovenské lázně neznáme. Lázně leží v malebné a civilizací nezasažené části slovenských hor – v Rajecké dolině, kterou asi znáte z reklamy na minerální vodu Rajec. Pro svůj blahodárný klid a krásnou krajinu jsou lázně v Rajeckých Teplicích velmi vyhledávané.  O Rajeckých Teplicích se říká, že to je jedno z nejkrásněji položených lázeňských městeček vůbec. Lázně Rajecké Teplice jsou známé díky pramenům už od 13. stol. Zdejší termální voda  je hydrouhličitano – vápenatá voda s obsahem hořčíku a má teplotu  39 °C.  Pokud se nebudete chtít věnovat relaxaci v léčivé vodě, alternativně – krásné procházky v okolí Rajeckých Teplic či filmová zřícenina hradu Lietava (například film Tajemství hradu v Karpatech), jedna z trojice nejrozsáhlejších hradních zřícenin Slovenska. Právě sem zavítal filmový gróf Teleke v podání Michala Dočolomanského. Nocleh v hotelu  3* v nedaleké Žilině.
2. den: Den v překrásné horské přírodě: Národní park Malá FatraVrátná dolina a Terchová – rodiště Jánošíka s jeho obří sochou. Nad hlavou Velký Rozsutec – jedna z nejkrásnějších slovenských hor a celodenní pobyt v místech, kde si můžete vybrat z nepřeberných možností turistiky od procházek po větší túry. Oblíbený je průchod soutěskami  Jánošíkove diery – celkem 3 části a víc jak 20 malých vodopádů s výškou od 1 do 4 metrů – cesta s lávkami, galeriemi, mostíky, řetězy i žebříky. Atraktivní je už vjezd do Vrátné doliny kaňonem Tiesňavy s vodopády a peřejemi a skalními útvary jako Klečící mnich. Vrátnou dolinu ohraničují vrcholy Boboty, Veľký Rozsutec, Stoh, Poludňový grúň, Chleb, Veľký Kriváň, Kraviarske, Baraniarky a Sokolie, na které je možný výstup. Do hor vás přiblíží kabinová lanovka, která vás vyveze do Snilovského sedla do výšky 1.494 m.n.m. (12 EUR tam a zpět). Panoramatická restaurace s výhledem na čarovnou Vrátnou dolinu a její vrcholky kolem. Odtud už je snadný výstup na nejvyšší vrchol malé Fatry Velký Kriváň (1.709 m) či na Chleb (1.647 m). Překrásný je třeba úsek hřebenovky Steny. Malá Fatra je zkrátka nádherným koutem slovenské přírody a den si tady užijí jak turisté, tak i ti, co se jen vyjedou kochat výhledy a dají přednost malým procházkám a posezení u kávy na vyhlídkové terase. Výstup ale třeba na Malý či Velký Rozsutec patří k nejkrásnějším slovenským túrám vůbec. Nocleh ve stejném hotelu.
3. den: Váh, Orava, Roháče: Po snídani vás čeká tradiční slovenská zábava – plavba na pltích. A nemusíte kvůli tomu jezdit až na polské hranice, protože kousek od Žiliny se projedete po Váhu nádherným zalesněným údolím po hranici národního parku Malá Fatra a před očima budete mít dvě hradní zříceniny – Starý hrad a Strečno. Pltě pro 12 osob. Každou vedou dva plťaři. Úsek plavby cca 7 km a délka plavby cca 50 – 75 minut. Cena je 12 EUR. Poplujete velmi úzkou soutěskou tzv. Strečnianského prielomu, kterou zde masívem Malé Fatry vytvořila dravá řeka Váh. Po připlutí do Strečna si i tuto hradní zříceninu prohlédnete (6 EUR). Velkolepá zřícenina kdysi jednoho z nejvýznamnějších slovenských (hornouherských) hradů na vysoké kolmé skále nad levým břehem Váhu je národní kulturní památkou. Na hradě se natáčely exteriéry amerického filmu Dračí srdce. Přejezd na Oravu. Prohlídka Oravského hradu - asi nejznámější slovenského hradu vůbec, který je rovněž národní kulturní památkou. Hrad je na vysoké skále nad řekou Oravou, jeho nejvyšší část je 112 metrů nad hladinou řeky. Hrad má 3 části – nejvyšší je Citadela, pod ní je Korvínův palác a Turzův palác. Na hradě se natáčela celá řada pohádek a filmů. Naposledy v roce 2020 pátá série seriálu Van Helsing od Netflixu. A jaké filmy se zde točily? Třeba první černobílá filmová verze Draculy z roku 1922 (film Upír Nosferatu), pohádky Král Drozdí brada s Lukášem Vaculíkem, Princezna a žebrák, Král sokolů s Jurajem Kukurou, Pohádka pohádek, Dračí srdce II., TV seriál Jánošík a další. V uličce v podhradí je mini pivovar Kastelán, kde můžete ochutnat například i piva Nosferatu tzv. vamp ale, Thurzo, Báthory či Korvín. Poslední zastávka vašeho příjemného dne na Slovensku bude u paty pohoří Západní Tatry – Roháče v Zuberci v překrásném skansenu Muzeum oravské dědiny, kde se natáčela štědrovečerní pohádka roku 2020 – O vánoční hvězdě s Vojtou Kotkem, Terezou Ramba a Áňou Geislerovou. Více než 50 staveb lidové architektury je rozestavěno na začátku Roháčské doliny v pěti celcích připomínajících jednotlivé části Oravy. Uvidíte technické stavby jako mlýn na vodní pohon, plátenický mandl na hlazení modrotisku, lisovnu, hrnčířskou pec,…Skansenem protéká průzračný horský Studený potok, který ještě více umocňuje pocit skutečné dědiny z 19. století. Jednotlivé části jsou: Dolnooravská náves (vesnice s tržištěm), Hornooravská ulice (typická oravská ulice s řadovou zástavbou), Goralské lazy (rozptýlené usedlosti v horském prostředí), dřevěný kostel z 15. století s hřbitovem, Mlynisko s mlýnem a valcha.  Chov domácích zvířat a pěstování tradičních plodin v letním období reálně přibližují tehdejší život na oravském venkově. Je tu i otevřená krčma. Vstupné do skansenu: 4 EUR. Filmů se zde natáčela celá řada – například Jakubiskova Tisícročná včela, Díky za každé nové ráno Haliny Pawlowské, Sedmero krkavců, O zakletém králi a odvážném Martinovi a další. Návrat do Žiliny na ubytování.
4. den: Strážovské vrchy a Bojnice: Po snídani vás čeká odjezd z hotelu a jako první si prohlédnete světoznámou vesnici Čičmany – rázovitá horská obec je známá unikátní lidovou architekturou – malovanými drevenicemi. Bojnice – zámek (národní kulturní památka)  patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější ve střední Evropě. U českého „publika“ je zámek hodně oblíbení díky scénám z pohádky Šíleně smutná princezna s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem. Čeká vás prohlídka zámku (10 EUR) a volno - upravený lázeňský areál (v lázních je 9 horkých pramenů), nejstarší slovenská zoologická zahrada (42 hektarů, 270 druhů zvířat, 2.600 zvířecích jedinců) či termální lázně. V zámeckém parku je nejstarší slovenský strom (obvod kmene 12 m)  – lípa krále Matyáše. Muzeum řemesel Bencovje Grunt. V letním termínu venkovní termální koupaliště Čajka (7 EUR). Nad městem je nová vyhlídková platforma  Čajka v oblakoch – výška 30 m, chodník v délce 550 m a šířce 2,5 m (vstupné 8 EUR).  Na zámku se natáčel i film Princezna Fantaghíro či seriál Spadla z oblakov. Odjezd do ČR s návratem do Prahy kolem 23. hodiny (ostatní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
17.06. - 20.06.2021 5200 4160 Rezervovat
03.07. - 06.07.2021 5200 4160 Rezervovat
25.09. - 28.09.2021 5200 4160 Rezervovat
28.10. - 31.10.2021 5200 4160 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 3 x nocleh v hotelu 3* v centru Žiliny s bufetovými snídaněmi, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

750 Kč (3 x 3chodová večeře v hotelu), 1. 000 Kč (jednolůžkový pokoj). Nabízíme komplexní pojištění Allianz.

 

Akční nabídka:

Při zakoupení  do 31. ledna cena jen 4.400 Kč, záloha jen 1.000 Kč
Při zakoupení  do 28. února cena jen 4.700 Kč, záloha jen 1.000 Kč
Při zakoupení do 31. března cena jen 4.900 Kč, záloha jen 1.000 Kč
Při zakoupení do 31. března zároveň žádné příplatky za nástupy před Prahou.
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu