www.ckpermon.com
Rok 2023

POHODOVÝ VÍKEND V NÁRODNÍM PARKU BERCHTESGADEN 2022

s výjezdem na Orlí hnízdo


Víkendový zájezd do nejkrásnější alpské přírody Bavorska s atraktivním programem v národním parku (plavba po jezeře Königssee, solný důl, Orlí hnízdo) ale i s dalšími možnostmi pro vás – udělejte si svůj individuální program – turistika, posezení v typických bavorských pivních zahrádkách, lanovka na vrchol Jenner, solné lázně Watzmann Therme, soutěska, doliny, nádherné „babí léto“ v Alpách.


Copyright:DZT
kostel sv. Bartoloměje, Königssee, foto z paluby lodi

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 5.30 hod. (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A). Národní park Berchtesgaden – plavba elektro lodí po průzračném jezeře Königssee (Nejhlubší a nejčistější německé jezero má tvar fjordu, je také jedno z nejvýše položených jezer Německa). Jezero

Je 6 a půl kilometru dlouhé, 1 km široké a nejvyšší hloubka je 190 metrů. V jezeře je průzračná pitná voda. Po prudkých stěnách kolem spadají vodopády, uslyšíte i světoznámé echo. Plavba ke kostelu sv. Bartoloměje pod nejvyšší německou skalní stěnou hory Watzmann (výška hory je 2.713 m) anebo dál až k dalšímu křišťálově čistému jezeru Obersse, kde je i nejvyšší vodopád Německa Röthbachfall s výškou 470 metrů. Krásné procházky malebnou krajinou nabízejí obě jezera. Nocleh v hotelu 3 *v oblasti.
2. den:Výlet na Kehlsteinhaus - Orlí hnízdo - místním busem vyhlídkovou silnicí a luxusním výtahem ve skále na vyhlídkovou chatu Orlí hnízdo. To je jeden z hlavních alpských cílů, který zkrátka musíte vidět. Pokud ale znáte, máte v oblasti na výběr množství dalších krásných věcí, které vám i náš průvodce navrhne a doporučí. Odpoledne prohlídka solného dolu. Kdykoliv můžete zajít do solných lázní po oba dny na pár hodin, půl den či celý den. Oblíbená je i soutěska Wimbachklamm, která je velmi snadno dostupná. Nebo vyhlídka Malerwinkel,  procházka  do některého z údolí v národním parku, výjezd na vrchol Jenner…Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
08.10. - 09.10.2022 3300 2640 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu kategorie 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

jednolůžkový pokoj: 400 Kč
večeře v hotelu: 480 Kč
Nabízíme i komplexní pojištění Allianz.

V ceně nejsou vstupy.
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu