www.ckpermon.com
Rok 2023

NARCISOVÝ FESTIVAL V SOLNÉ KOMOŘE 2023Na největší alpskou květinovou slavnost vás vozíme od roku 1992. Od roku 2022 se celý festival úplně promění a sochy z miliónů květů alpských narcisů více přiblíží oku diváka. Navíc se festival bude konat jednou za 3 roky, tedy první „nový“ ročník určitě nevynechejte. Premiéra bude v městečku Altaussee u stejnojmenného jezera. 29. května 2022 budou sochy z narcisů umístěny na ulice a před hostince a hotely v centru města, kde si je budete moci pěkně z blízka prohlédnout. Kolem poledne se sochy naloží na lodě a proběhne tradiční jezerní korzo.


Copyright: Steiermark Tourism

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A – hraniční přechod Dolní Dvořiště). Kolem 11 hodin: Rakouské alpské jezero Traunsee (dlouhé 12 km, hluboké 191 m) – zastávka u vodního zámku Orth. Hlavní náplní tohoto programového dne je výjezd kabinovou lanovkou na vrchol Feuerkogel na „nejslunečnější místo“ v Horním Rakousku. Lanovka si zahrála v hollywoodském filmu Kam orli nelétají s Clintem Eastwoodem a Richardem Burtonem. Panoramatický rozhled od Dachsteinu po okolní jezera. Na nejkrásnější a nejslunečnější náhorní plošině v Horním Rakousku vás čekají nádherné výhledy a četné možnosti kratších túr, např. výlet k impozantnímu kříži Europakreuz, ve kterém je z každé země EU jeden kámen. Rozkvetlé alpínky – hořce atd. Pokud si chcete udělat jiný program, můžete vyrazit na procházku kolem dvou kouzelných horských jezer Langbathseen u paty Feuerkogelu či si udělat lodní výlet po jezeře Traunsee. Nocleh v hotelu v oblasti. Obvykle v městečku Abtenau v krásném hotelu.
2. den: Po bufetové snídani a zastávce na jedné z vyhlídek na Halštatské jezero vás čeká největší květinová událost v Alpách – Narcisový festival v lázních Bad Aussee. Doprovodný program: kroje, hudba, taneční vystoupení, trhy,...Po festivalu se zastavíme u kouzelného jezera Altaussersee, které si zahrálo v předposlední bondovce s Danielem Craigem. Krásné procházky i výhledy na Dachstein.

Divoké narcisy v oblasti Ausseerland ve štýrské části Solné komory zdobí na jaře květinové louky v idylické horské krajině mezi Dachsteinem, Loserem a pohořím Totes Gebirge a krajinu mění ve voňavé moře květin. Žlutá, bílá a zelená – kam až oko dohlédne. Hvězdicový narcis je základem soch v životní velikosti, do kterých se několik dnů před festivalem umisťují desetitisíce květů(do každé ze soch). Aby pak na největší rakouský a alpský květinový festival přijeli návštěvníci užít si tu voňavou krásu.

Jezero Altausseersee má průměrnou hloubku 35 metrů, přičemž nejhlubší místo bylo naměřeno v 72 metrech. Na délku měří 3 kilometry a široké je cca 1 kilometr.

Zájemci mohou ale také navštívit nejnovější alpské termální lázně Narzissentherme se slanou vodou a s výhledy k Dachsteinu, které jsou asi 1.800 metrů z centra města. Návrat do Prahy plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
03.06. - 04.06.2023 4800 3840 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu kategorie 3* s bufetovou snídaní a servírovanou večeří, vstupenku na festival, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

jednolůžkový pokoj: 800 Kč
Nabízíme i komplexní cestovní pojištění: Děti do 17 let: 54 Kč, dospělé osoby 18 – 69 let: 76 Kč, senioři 70+: 200 Kč. Cena pojištění je na celý pobyt.
Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu