www.ckpermon.com
Rok 2023

ZÁŘÍJOVÉ SVÁTKY NA SLOVENSKU 2023


Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin. Odpoledne – zřícenina hradu Čachtice, který proslavila Alžběta Báthoryová. Natáčel se zde částečně i film Tajemství hradu v Karpatech s M. Dočolomanským. Zastávka v městě Trenčín s dominantou hradu nad městem. Dojezd do hotelu v Popradě.
2. den: Po bufetové snídani Tatranský národní park: Vysoké Tatry, Štrbské pleso (jen cca 30 minut busem) – výlet do nejznámějšího místa Vysokých Tater. Procházky kolem ledovcového jezera, východisko k dalším túrám, vycházkám i výletům do Tatranského národního parku. Asi nejkrásnější je Mengusovská dolina s Popradským plesem. Cesta od Štrbského plesa trvá cca hodinu a vede krásnou krajinou, pro méně zdatné chodce je možný pěší přístup i po asfaltové silnici. Kousek od jezera je známý Symbolický hřbitov na památku obětí hor. Jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů v Tatrách nabízí sedačková lanovka na Solisko. Nedaleko je 25 vysoký vodopád Skok. Průvodce půjde s klienty procházku kolem Štrbského plesa a na Popradské pleso. Po návratu volno v Popradu, například pro návštěvu termálních lázní.
3. den: Po bufetové snídani Národní park Pieniny (50 km). Červený Kláštor a plavba na pltích kaňonem řeky Dunajec v národním parku. Trasa z Červeného Kláštera do obce Lesnica je dlouhá 10 km. Plavba trvá cca 2 hodiny a cena je cca 18 EUR. Při plavbě se budete kochat nádhernou pieninskou přírodou se skalami, s kaňonem či se symbolem Pienin, kterým jsou Tri koruny. Odpoledne památky Spiše (UNESCO): Spišský hrad – jeden z největších hradních komplexů v Evropě (vstupné 8 EUR). Historické město Levoča se známým oltářem Mistra Pavla z Levoče – gotický dřevěný oltář je nejvyšší na světě (18,6 m). Návrat do hotelu.
4. den: Po bufetové snídani Nízké Tatry, Demänovská dolina (přejezd cca 70 km, 60 minut) – výlet do nejznámější části Národního parku Nízké Tatry – nejkrásnější dolina Nízkých Tater je dlouhá 15 km. Lanovkou z Jasné vyjedete na Chopok (2.024 m). Vyhlídková terasa, restaurace, vrcholový kříž. Krásná a všem dostupná túra Chopok – Ďumbier či jen část této hřebenové trasy. Vrbické pleso – největší ledovcové pleso v Nízkých Tatrách. V dolině k návštěvě vybízejí krásné jeskyně - Demänovská jaskyňa slobody s bohatou krápníkovou výzdobou. Průvodce pojede s klienty na Chopok. Systém lanovek vám umožní krásný výlet po Nízkých Tatrách, i když nejste třeba zrovna chodci. Návrat do hotelu.
5. den: Den v termálních lázních. Nebyl by to výlet na Slovensko bez relaxace v termálních lázních. Po bufetové snídani pojedeme do velkých termálních lázní Bešenová (70 km, cca hodina po dálnici). V lázních vás čeká 9 celoročních (z toho 7 s termální vodou) a 18 letních (z toho 6 s termální vodou) bazénů. V Bešeňové si přijde na své i každý milovník relaxace v léčivé vodě i milovník bazénové a tobogánové zábavy. Termální bazény mají až 40 C teplou vodu. Vstupné od 23 EUR. Zájemce odvezeme k Lúčanskému vodopádu, který z výšky 12 metrů uprostřed obce spadá do jezírka. V cca 17 hodin návrat z Bešeňové do Prahy s dojezdem kolem půlnoci.


Termín Cena dospělý Děti do 15 let
27.09. - 01.10.2023 8000 6400 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 4 x nocleh v hotelu Satel 3* v Popradu s bufetovou snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

4 x bufetová večeře v hotelu: 1.500 Kč, 1/1: 3.000 Kč

Sleva na 3 lůžku:

1000 Kč


Nabízíme pojištění.


Touroperátor: CK Permon


Vytisknout stranu