ADVENTNÍ VÍKEND PRO RODINY S DĚTMI 2021

Pohodový rodinný adventní víkend do Horního Rakouska vhodný pro rodiče i prarodiče s dětmi, zkrátka pro celou rodinu. Program víkendu je krásně jednoduchý: adventní atrakce pro celou rodinu  +   top termální lázně pro celu rodinu. Vhodné i pro menší děti.

Program zájezdu:

1.den:Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A, hraniční přechod Dvořiště). Rakouské město vánoc Štýr, kde s dětmi můžete navštívit především:

* Dráhu světem Vánoc (7,90 EUR dospělí, 5,90 EUR děti) – dobrodružným vláčkem (pro 5 osob) připoutání v křeslech jedete přes 3 patra historického domu adventem – v přízemí ukazují panenky vánoční tradice z celého Rakouska, v prvním patře jsou scény ze Štědrého dne s ukázkou zvyků z mnoha koutů celého světa a vrcholem je pod střechou andělská dílna, kde pohybliví andílci, a jsou jich stovky, vyrábějí, balí a připravují dárky pro Ježíška, aby je mohl rozvézt dětem. Dráha je součástí vánočního muzea, kde je kromě tisíců historických ozdob i třeba na 200 historických panenek a pokojíčků pro panenky.
* Vánoční poštovní úřad Christkindl, odkud se rozesílají vánoční přání do celého světa
* Betlémy – vč. mechanického s 300 figurkami či největšího na světě, který na ploše cca 60 m2 přináší více než 700 nádherně vyřezávaných a oblečených figurek. Je zde betlém v jeskyni i další výstavy betlémů.
* Na programu je pro zájemce jízda parním vlakem nejstarší rakouskou úzkokolejkou v délce 17 km (cca hodinová jízda) krásnou zasněženou lesní a luční krajinou podél jedné z nejčistších řek v Rakousku. Lokomotivy i vozy jsou cca sto let staré.
* Setkání s Christkindem –  zdejší adventní postavou v nádherných zelených šatech, vyzdobených 540 kamínky Swarovski.
* Je možná jízda historickým poštovním busem

Vláčkem (či naším busem) dojedeme do Steinbachu – celé náměstí je jako jeden velký  adventní kalendář. Rovněž velká výstava betlémů. Zde možná uvidíte čerty. Nocleh v hotelu v oblasti.
2. den:Po bohaté bufetové snídani přejezd do lázní Bad Schallerbach, ve kterých si vybere každý –   od dětských atrakcí v části Aquapulco po relaxační (seniorské) bazény v části Colorama či vodní bar v Cabrio Therme v tropickém hávu.
Bad Schallerbach, kde vás čekají tyto vodní světy:


Svět pirátů Aquapulco – pro vaše děti

Tropicana – termální svět pro celou rodinu

Colorama – svět relaxace a zklidnění

Velká nabídka různých kombinací vstupů. Rádi vám poradíme. V cca 17 hodin odjezd s návratem do Prahy v cca 21 hodin (ostatní místa s časovým posunem jako při odjezdu).Termín Cena dospělý Děti do 15 let
11.12. - 12.12.2021 3100 2200 Rezervovat

Speciální dětská cena: 2.200 Kč (s 2 dospělými)
Speciální seniorská cena: 2.800 Kč (nad 60 let)

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 500 Kč, večeře v hotelu: 480 Kč. Nabízíme i komplexní pojištění  Allianz.