PŘÍRODNÍ KRÁSY POD DACHSTEINEM ... I NA DACHSTEINU 2022Lanovky každý den v ceně zájezdu, a to včetně té na Dachstein. V ceně i mýtné silnice a některé vstupy – to všechno v rámci karty Dachstein Sommer Card. Objevte a užijte si plnými doušky jednu z nekrásnějších a nejlepších oblastí pro pěší turistiku a výlety v rakouských Alpách. Nejkrásnější přírodní kouty kolem Dachsteinu… a na Dachsteinu v  prodlouženého víkendu. Uvidíte nejvyšší štýrský vodopád, Ledový palác v nitru pro nás nejbližšího ledovce, dech beroucí vyhlídky, kouzelné horské jezero …Výhledů nepočítaně.


Copyright: Schladming/Dachstein T.
Dachstein v zrdcadle jezera Spiegelsee

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 5.30 hodin (odjezdová místa i před Prahou, z Prahy s nástupy po trase A na hraniční přechod Dolní Dvořiště). Kolem poledne příjezd do Schladmingu. Výjezd lanovkou na „domácí“ vrchol Schladmingu –  Planai (v ceně, ušetříte 22 EUR), odkud jsou krásné výhledy na Dachstein, pohodlný procházkový vyhlídkový okruh. Krásná horská chata s vyhlídkovou terasou pro ty, co se jim nebude chtít chodit. Základní panoramatický okruh je ale snadno dostupný každému. Měří 2,2 km a převýšení je jen kolem 50 metrů. Čeká vás pohodová vysokohorská procházka v nadmořské výšce 1.900 m, v květnu navíc v moři tisíců modrých hořců a dalších alpínek, červnu navíc v moři kvetoucích alpských růží. Atraktivní okružní trasa téměř bez převýšení poskytuje nádherný výhled na údolí Ennstal, pohoří Schladminger a Hohe Tauern, na Dachstein i náhorní plošinu Ramsau.
Ubytování v hotelu 3* v oblasti, volno, večeře v hotelu, nocleh.
2. den: Po bufetové snídani vás čeká parádní horský den na Dachsteinu i na pastvinách a salaších pod jeho jižní stěnou na náhorní plošině Ramsau. Program vhodný pro každého od malých dětí po seniory. Novou kabinovou lanovkou (v ceně mýto i lanovka) vyjedeme během 6 minut o celý 1 km výš na Dachstein. Kabina byla postavena ze skla pro dokonalé výhledy do údolí i na jižní stěnu Dachsteinu. Na střeše má otevřenou terasu pro odvážné. V lanovce je i podlahové skleněné okno. Lanovka vás vyveze do výšky 2.700 m.n.m. Nekonečné výhledy z Dachsteinu jsou při nejlepší viditelnosti od Slovinska až do Čech. Pod nejvyšším vrcholem Štýrska vás čeká parádní horský svět:
- vyhlídka Sky Walk s prosklenou podlahou cca 300 m nad propastí nad stěnou Dachsteinu – jedna z nejatraktivnějších vyhlídkových plošin v celých Alpách. Část podlahy je ze skla. Výhled na celé Vysoké Taury vč. nejvyšších vrcholů Grossglockner a Grossvenediger. A opravdu dokonce v některých dnech až na slovinský Triglav či do Čech. 40 tunová ocelová  konstrukce je dlouhá 17 m, z toho 4 vyčnívají nad propastí.
-  vyhlídka Schody do prázdna  - další vyhlídková prosklená platforma je naprostý unikát. 14 schodů ze skla vystrčených do volného prostoru. Tady se zkrátka musíte vyfotit.
- visutý most – nejvýše položený visutý most v Rakousku je asi i nejúchvatnější – je dlouhý cca 100 metrů a vy se po něm projdete nad 400 metrovou propastí s nádhernými výhledy po vrcholcích Alp před sebou
-  Ledový palác – podzemní ledové království přímo v Dachsteinském ledovci. Síně a chodby paláce jsou vyzdobeny ledovými sochami. K těm stabilním se každoročně přidávají nějaké nové kusy – v roce 2020 například cesta věčným ledem od dinosaurů přes egyptského faraona Tutanchamona po první přistání na Měsíci. Můžete se posadit i na ledový trůn. Výhled na ledovcovou 40 m dlouhou a 17 m hlubokou trhlinu.
- procházková cca 2 km dlouhá trasa po zasněžených pláních ledovce, upravená a dostupná pro každého
- ledovcová panoramatická restaurace, přes kterou vede hranice spolkových zemí Štýrsko a Horní Rakousko
Odpoledne horské pastviny v Ramsau pod jižní stěnou Dachsteinu – lehká turistika a procházky v překrásném horském prostředí v nadmořské výšce cca 1.500 – 1.600 m s horskou stěnou, pastvinami, salašemi a s možností dát si něco dobrého u jejich vlídných majitelů. Brandalm či Neustattalm a další salaše jsou pojmem. Nocleh ve stejném hotelu, večeře.
2. den: Po bufetové snídani vás čeká údolí Untertal (mýto v ceně) s mohutnými vodopády vč. nejvyššího vodopádu Štýrska. Riesachfall má dvě části, ta vyšší má výšku 70 metrů. Výjezd lanovkou na Reiteralm (v ceně) – lehká trasa vás přivede k jezeru Spiegelsee. Slavný alpský fotomotiv, kdy se v jezeru zrcadlí vrcholy Dachsteinu. Jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších výletních míst v oblasti Schladming – Dachstein.  Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
02.06. - 04.06.2023 7500 6000 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.
Poznámky k jednotlivým termínům::
27.05. –  29.05. kvetou alpínky
24.06. –  26.06. kvetou alpské růže, na Reiteram je v neděli festival alpských růží   - kapely a tanečníci u všech horských chat
04.07. –  06.07.  státní svátky
14.10.– 16.10. babí léto, nádherně probarvené modříny na almech pod Dachsteinem

Cena zahrnuje:

dopravu, 2 x nocleh v hotelu 3* (v ceně ubytování karta Sommercard – lanovky zdarma) s bufetovými snídaněmi, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

jednolůžkový pokoj: 1.000 Kč
2 x večeře v hotelu: 900 Kč
Nabízíme i komplexní pojištění Allianz.
Touroperátor: CK Permon