ZA KRÁSAMI BODAMSKÉHO JEZERA VE TŘECH ZEMÍCH 2022

Bodamské jezero je třetím největším jezerem střední Evropy (po Balatonu a Ženevském jezeře) a druhým největším v Alpách. Patří třem zemím. Za vznik vděčí Rýnskému ledovci. Má rozlohu 536 km². Je 63,3 km dlouhé a maximálně 14 km široké. Hloubka je 254 m. Je to největší rakouské a druhé největší švýcarské jezero. Délka pobřeží je 273 km.
Užijte si krásy jeho středověkých městeček, vinic, květinových variací, vyhlídek i termálních lázní. V letním termínu je možné i koupání v jezeře.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 5.30 hod. (odjezdová místa i před Prahou, trasa A – hraniční přechod Rozvadov). Německé Bodamské jezero - ostrovní městečko Lindau (historické centrum je na ostrově) a Meersburg – jedno z nejhezčích německých malých měst na břehu jezera s termálními lázněmi, které můžete využít. Z bazénů koukáte přímo na jezero. V městečku Lindau je krásná radnice, působivý je vjezd do přístavu mezi sochou bavorského lva (6 m vysoká socha váží 50 tun) a bývalým majákem ze 13. století – z věže (33 m) výhled na město, jezero, rakouský Bregenz i do švýcarského údolí Rýna. V městě je i nejkrásnější měšťanský dům z celé oblasti bodamského jezera – jmenuje se U Cavazzenů. Meersburg – hezčí městečko by člověk těžko hledal. Vinice, výhledy přes jezero a Alpy na horizontu. Staré město má dvě části – Dolní město a Horní město. Obě části jsou pouze pro chodce a propojují dvě schodiště a jedna strmá ulička. Lázně Therme Meersburg zas pro změnu mají výhled, jaký u jiných lázní těžko najdete. Z výšky z bazénu koukáte přes hladinu jezera. To se dá srovnat snad jen s naším oblíbeným zájezdem do Mořského parku Laguna. Vstupné je velmi příznivé -2 hodiny/9,50 EUR. Nocleh v hotelu v oblasti.
2. den: Po bufetové snídani vás čeká plavba vyhlídkovou lodí na květinový ostrov Mainau, který je krásný od jara do pozdního podzimu. Exotické dřeviny (250 druhů) a vždy i miliony rozkvetlých květin v pěti sezonně upravovaných zahradách. Rostlinné sochy v nadživotní velikosti, pavilon palem či kaskádovité vodopády a především zámeček. Ostrov je soukromý (platí se vstupné) a zámek patří švédské rodině Bernadottů. Přístup na ostrov je po lávce přes průzračnou jezerní hladinu.Rýnské vodopády (Švýcarsko), kterými po 25 m vysokých stupních v šíři 150 metrů protéká 100 až 1.000 kubických metrů vody za sekundu. Plavba pod vodopády.  Kostnice – to je nejen město spojené s osudem Jana Husa, ale i krásný jezerní přístav. Nocleh ve stejném hotelu, opět s možností navštívit termální lázně, kam vás v případě zájmu zavezeme.
3. den: Rakouské Bodamské jezero: Bregenz s unikátním a světoznámým vodním jevištěm (lokace z filmu Quantum of Solace s Jamesem Bondem v podání Daniela Craiga) a s lanovkou na vyhlídkový kopec Pfänder – krásná vyhlídka na jezero, 240 horských vrcholů a do „4 zemí“.  Je tu i malá zoo s místními zvířaty - mufloni, jeleni, laně, kozorožci, divoká prasata, svišti a další. V Bregenzu je malé středověké centrum i špičková moderní architektura. V případě času návštěva sýrárny s možností nákupu špičkových sýrů. Návrat do Prahy kolem půlnoci (ostatní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
27.05. - 29.05.2022 5600 4480 Rezervovat
30.09. - 02.10.2022 5600 4480 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 2 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

900 Kč - 2 x večeře, 1.000 Kč – jednolůžkový pokoj. Komplexní pojištění Allianz -  182 Kč (dospělí), 91 Kč (děti do 15 let), 364 Kč (osoby nad 70 let).
Touroperátor: CK Permon