BAVORSKÁ ADVENTNÍ KLASIKA 2023

 

s adventními trhy pod Hundertwasserovou věží v pivovaru, pod nejvyšší kostelní cihlovou věží na světě, před pasovským dómem, v zámku Thurn-Taxis, na starém městě v Regensburku,... Dva mimořádné hudební zážitky v katedrálách pro zájemce.

 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hod. (z Prahy s nástupy po trase A2, zpět po trase B). Cca v 10.30 hodin příjezd do Pasova - prohlídka města a adventní trhy před pasovským dómem. Jedno z největších světových muzeí skla s největší světovou sbírkou českého křišťálu. V poledne můžete navštívit malý koncert v dómu, kde uslyšíte hrát varhaníka na největší varhany světa (cca 30 – 40 minut, 5 EUR). Odpoledne se můžete zúčastnit plavby lodí po Innu i Dunaji. Adventní trhy v Landshutu pod nejvyšší cihlovou kostelní věží na světě (131 m). Rodiště architekta Vladislavského sálu a jedny z nejkrásnějších bavorských adventních trhů na fantastickém náměstí plném paláců. Nocleh v hotelu v Landshutu.
2. den: Po bufetové snídani historický Regensburg (UNESCO). Adventní trhy naleznete po celém historickém centru města i v zámku Thurn-Taxis, což je vedle Windsoru největší dosud šlechtou obývaný zámek světa. Zájemci mohou zažít další úchvatný koncert v dómu. On to úplně není koncert v pravém slova smyslu, ale tzv. ranní trénink světoznámého chlapeckého pěveckého sboru Dómští špačci (Regensburger Domspatzen), který probíhá právě v prostorách katedrály (vstup se neplatí). Římská brána, gotické výškové obytné věže, katedrála, středověký most, minipivovary,... Adventní trh v pivovaru Kuchlbauer pod Hundertwasserovou věží. V pivovaru je muzeum bavorské pivní kultury, největší sbírka pivních sklenic na světě, Kromě věže architekta Hundertwassera je zde ještě parádní dům Kunsthaus postavený rovněž podle plánů Hundertwassera s jeho muzeem, které je za nás ještě lepší než to vídeňské. Další adventní trh je ne náměstí nedaleko výše uvedených atrakcí. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. – 23. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

Termín Cena dospělý Děti do 15 let
02.12. - 03.12.2023 3600 2880 Rezervovat

Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 3* s bufetovou snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Doplatky:

1/1: 800 Kč, večeře v hotelu: 520 Kč

Nabízíme i komplexní pojištění od VZP v tarifech: 54 Kč do 17 let, 76 Kč 18 – 69 let, 200 Kč pro klienty 70+.
Touroperátor: CK Permon